Zappiti Player 4k

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Πριν από 20 Φεβρουαρίου δεν προβλέπω να το έχουμε όπως δείχνουν τα πράγματα.
Τι να κάνουμε θα περιμένουμε.Ελπίζω να βγει καλό και ν'αξίζει τον κόπο η αναμονή.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Πάντως το software Zappiti media center v4.0 το δίνουν από αύριο public.Βέβαια προς το παρόν χωρίς τo player,μόνο για εγκυκλοπαιδικούς λόγους μπορεί να φανεί χρήσιμο σε κάποιον.
 






loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.247
Reaction score
8.754
Όχι δεν το παρήγγειλα. Μετά το oppo 103 με το custom firmware έκλεισα μέχρι να έρθει 4k υλικό.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Τα zappiti 4k δεν έχουν βγει από το γαλλικό τελωνείο ακόμη,ενώ και το zappiti media center v4 για mac & pc από προxθές που ήταν να το δώσουν το ανέβαλλαν για την επόμενη εβδομάδα.
Δεν ξέρω ειλικρινά τι συμβαίνει,δεν περίμενα τέτοιο ερασιτεχνισμό από τη zappiti.
Ελπίζω να μην έχουμε ένα μεγάλο φιάσκο με αυτό το media player!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Να και το 1ο video του zappiti 4k από την Ινδονησία όπου ειναι άμεσα διαθέσιμο.Απλά περιγραφή του σώματος του player κάνουν και τις θύρες που έχει,ωστόσο τα απίστευτα αγγλικά του τύπου που περιγράφει έχουν ενδιαφέρον.:D

 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Αμεσα διαθέσιμο από χθες και στην Ινδία το zappiti 4k.
Εδώ στην Ευρώπη έχει κολλήσει στο γαλλικό τελωνείο!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απ'ότι καταλαβαίνω μάλλον κάποιες φορές δεν είναι και ότι καλύτερο να είσαι στην Ε.Ε:

1. For all customers located outside of France (all people from the first batch and a little from the second batch), we decided to send the product directly from Asia to each customers. For you guys we sent a traking number by email. For customers located in EU, we can't do it because of taxes.
2. The Zappiti Player 4K from the first batch blocked in Paris, they are still blocked by customs for few more days due a new demand from HDMI. Sorry guys. We do our best with our lawyer to find a fast solution.
 

Μηνύματα
3.188
Reaction score
774
Καπου με μπερδεύει το 1)

Λέει εκτός France , αλλα μετά εξαιρεί και την την EU.
Aπο Γαλλία δηλαδή θα εφευγαν προς ολο το κόσμο ?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Αρχικά έτσι ήταν το project.Λόγω του ότι έχει μπλοκαριστεί το player στο γαλλικό τελωνείο το άλλαξαν για την 1η φουρνιά και πλέον εκτός Ευρώπης και εκτός Γαλλίας τα players φεύγουν απευθείας από την Κίνα προς όλες τις άλλες χώρες.

Ηδη από χθες το βράδυ αλλά και σήμερα,άρχισαν οι πρώτες παραλαβές σε ΗΠΑ και Καναδά και με DHL μάλιστα.Θετικό αυτό.
Οι πρώτες αναφορές,δεν είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικές,υπάρχουν αρκετές δυσλειτουργίες.

Το Zappiti media center v4 για mac & pc όπως ανακοίνωσαν θα βγει σε 1 ή 2 εβδομάδες!!!

Για Ευρώπη υπολογίζουν μάλλον την Τρίτη που μας έρχεται να τα βγάλουν από το τελωνείο και από Τετάρτη να τα στέλνουν στους ευρωπαίους!
:newrussian:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Σε αναφορά χρήστη από τον Καναδά που παρέλαβε εχθές το zappiti 4k,αναφέρει ότι το xbmc κλειδώνει μέχρι 720p και η αναπαραγωγή αρχείων 1080p γίνεται με πολλά σπασίματα.Επίσης nfs δεν υποστηρίζεται ούτε από το xbmc,παρά μόνο smb,afp και dlna.
 

Μηνύματα
10
Reaction score
1
Μιας και έβαλαν το firmware στην σελίδα τους ειπα να φλασαρω το m-195 μου με αυτό ,για να επιβεβαιώσω αυτό που περιμενα...ότι είναι ακριβώς το ιδιο,με αυτό των κινέζικων ,μαύρο χάλι δηλαδή.Ο Tony που γράφει το firmware ,το οποίο έιναι και παλιά εκδοση απλα άλλαξε τα λογότυπα και τα εικονίδια στο launcher και έβαλαν ένα κάρο άχρηστες δωρεάν εφαρμογές και παιχνιδια.Εγω κλαίω τα 50 ευρω του m-195...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Το δοκίμασες με το zappiti gui?Είναι αρκετά διαφορετικό από αυτό του android.
Αν θες μπορείς να μου βάλεις το link με το firmware,γιατι δεν το βλέπω στη σελίδα της zappiti.
 

Μηνύματα
10
Reaction score
1
Το δοκίμασες με το zappiti gui?Είναι αρκετά διαφορετικό από αυτό του android.
Αν θες μπορείς να μου βάλεις το link με το firmware,γιατι δεν το βλέπω στη σελίδα της zappiti.
http://www.zappitiforum.com/viewtopic.php?f=27&t=1913

Έβαλα αυτό το android ,δεν ήξερα ότι υπάρχει και άλλο πάντως μέχρι και το patch του m-195,που έφτιαξε ένα παλικάρι στο freaktab για να κάνει το kernel 1080p από 720p,για το interface και το resolution του xbmc λειτουργεί και σε αυτό.Το firmware είναι pre-alpha ,άπειρα λάθη και ελλείψεις...
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Το έχω ήδη παραγγείλει και το περιμένω από το store τους!
Είναι λίγο απαράδεκτοι στην επικοινωνία, μιας και τους έχω στείλει 2 mail και με έχουν γράψει πατόκορφα, μιας και η παραγγελία είναι κολλημένη στο payment accepted ακόμα από τις 2 του μηνός, ενώ δηλώνει ετοιμοπαράδοτο.
Ως κάτοχος σχεδόν όλων των DUNE, έχω μέτρο σύγκρισης, επομένως, μόλις το παραλάβω, θα σας ενημερώσω για τις εντυπώσεις μου. ;)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.601
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top