SHARP LC60 LE752 σχόλια και εντυπώσεις

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα με τα πλήκτρα του remote control σε κανένα firmware.

Η γρήγορη εκκίνηση αφορά την ενεργοποίηση της τηλεόρασης μέσω apps για iphone,android κλπ
Καταναλώνει και περισσότερο ρεύμα όμως έτσι.
Εγώ προτιμώ το αργά και βασανιστικά από το remote control.:D
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Σχετικά με το τελευταίο firmware της τηλεόρασης:

Software Version 0.2.7.1 - 16.12.2014

 Non operation off time has been reduced from 4h/1min. to 3h/55min.
 

ste

Μηνύματα
92
Reaction score
31
Καλησπερα σε ολους.Σημερα παραγγειλα την 652 60''.Τιμη 999ε με 36 αττοκες δοσεις.Αυριο παραλαμβανω,ελπιζω να εκανα μια καλη αγορα.
 



GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Ενημέρωσε μας για το τι θα σου πουν,γιατί με άγχωσες και μένα τώρα!
Κι εγώ την 60" έχω.Αν και δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα!
13 μήνες περίπου η δικιά μου από την αγορά της.
Ενημερώνω ότι η τηλεόραση χρειαζόταν καινούριο πάνελ τελικά, και μου δώσανε την επιλογή να πάρω καινούρια τηλεόραση ή πιστωτικό από κει που την αγόρασα, Επέλεξα το πιστωτικό και λόγω εορτών ίσως και δικής μου αμέλιας καθηστέρησε η διαδικασία μέχρι να βγάλω άκρη με το πλαίσιο. H Astraservice και η Sharp ήταν πολύ σωστοί στην όλη φάση, μέσα σε 2 περίπου εβδομάδες είχα βγάλει άκρη.
 

ste

Μηνύματα
92
Reaction score
31
Καλημερα σε ολους.Μετα απο 15 μερες συμβιωσης με την τηλεοραση μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο την αγορα που εκανα.Σε ταινιες μπλου ρει, ντιβιντι και ματροσκες η εικονα ειναι πολυ καλη.Μου το χαλαει λιγο το τηλεοπτικο σημα το οποιο σε μερικα καναλια ειναι αθλιο.Εχω βαλει τις ρυθμισεις που βρηκα εδω. Επισης τα καναλια αντενα εψιλον και μακεδονια μου τα βγαζει 4-3.Ισως εχω κανει κατι λαθος στην αρχικη εγκατασταση,Θελω να την κανω απο την αρχη.Οταν την συνδεσα εκανε αναβαθμιση λογισμικου και προχθες μου εβγαλε παλι μηνυμα αλλα δεν το εκανα γιατι δεν ειχα χρονο.Σημερα θα δω αν εχει παλι αναβαθμιση.Οποιαδηποτε συμβουλη δεκτη.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Στο remote πάνω από τα πλήκτρα για την ένταση ήχου υπάρχει το πλήκτρο ρύθμισης του φορμάτ της εικόνας.Για όσα κανάλια στα δείχνει 4:3 επέλεξε Πανόραμα 2 και θα είναι ok.
Τελευταίο λογισμικο είναι το 0.2.7.1 αν δεν έχεις αυτό κάνε την αναβάθμιση.
 

ste

Μηνύματα
92
Reaction score
31
Αυτο κανω για το 4 3 αλλα δεν το κραταει στη μνημη.Κατι αλλο που ενοχλει ειναι τα τεχνουργηματα στη κινηση μερικες φορες.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Από το μενού/Ρυθμίσεις/Εικόνά/Διαστάσεις εικόνας έχεις επιλέξει 16:9?μήπως στο έχει σε 4:3?
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Με το τελευταίο firmware της tv,πλέον και με τον dlna client που έχει,με τα Tvmobili & iSedora αναπαράγει ελληνικούς εξωτερικούς υπότιτλους srt σε utf-8 χωρίς καμία άλλη διαδικασία.
Αναβαθμίστε στις νεώτερες εκδόσεις των παραπάνω dlna servers καλού κακού.
 

Μηνύματα
10
Reaction score
5
κρίμα που διαθέτω το πολύ 1000 ευρώ, θεωρώ ότι έκανες πολύ καλή επιλογή με την SHARP LC60 LE752
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
κρίμα που διαθέτω το πολύ 1000 ευρώ, θεωρώ ότι έκανες πολύ καλή επιλογή με την SHARP LC60 LE752
Σου εχω στειλει ενα Pm σχετικα με το μηνυμα σου
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.598
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top