Γινε και εσυ Ραδιοφωνικος Παραγωγος






Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Lene Lovich - The Night


(από τις λίγες περιπτώσεις που η διασκευή ξεπερνά την πρώτη εκτέλεση)

Καλό βράδυ σε όλους!
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.
Σεβαστή η Lene, αλλά από 4 Seasons η 1η εκτέλεση που το είχα βαλει [URL='http://www.avsite.gr/forum/threads/%CE%A0%CE%BF%CE%B9%CF%8C-%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9-%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%84%CE%B5-%CF%84%CF%8E%CF%81%CE%B1.44168/page-1104#post-1879219']εδώ είναι καταπληκτική. Ειδικά η εισαγωγή και το μπάσσο είναι από τα συγκλονιστικότερα μπάσσα που έχω ακούσει.
Στην διασκευή δεν τονίζεται τόσο.
Εννοείται βέβαια πως είναι σεβαστό σε σένα να αρέσει περισσότερο της Lene :)[/url]
 








Μηνύματα
189
Reaction score
274
The Dirty Mac - Yer Blues
Μέλη: John Lennon, Eric Clapton, Mitch Mitchell, Keith Richards. To 1968 ηχογραφήθηκαν 2 τραγούδια, αυτό και το Whole lotta Yoko με φωνητικούς αυτοσχεδιασμούς της Γιοκο, για τις ανάγκες του The Rolling Stones Rock and Roll Circus.
 






Μηνύματα
189
Reaction score
274
Shinki Chen - Gloomy Reflections
Ιάπωνας κιθαρίστας, μέλος στις αρχές των 70's των Speed, Glue & Shinki (ένα από αυτά τα μέλη ήταν και ο Ikuzo Orita, πρωην πρόεδρος της Polydor / είχαν βγάλει έναν δίσκο το 1971...). Αυτό το τραγούδι το ηχογράφησε ο S. Chen το 1971 αφού είχε φύγει από το παραπάνω συγκρότημα και είχε βγάλει τον ομώνυμο προσωπικό του δίσκο, στον οποίο βρίσκεται αυτό το κομμάτι. Ο δίσκος αυτός έχει και το εκπληκτικό (κατά τη γνώμη μου) Requiem of confusion, στο οποίο χρησιμοποιεί leslie ηχειάκι στη φωνούλα του, όπως έκανε κι ο Ozzy στη δική του φωνή στο planet caravan...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.191
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top