Συμβουλή για αγορά ενισχυτή

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με την αγορά πολυκάναλου ενισχυτή . Μέχρι τώρα είχα ένα 2κάναλο Yamaha RX 397 ο οποίος κάηκε και κατά συνέπεια προσανατολίζομαι στην αγορά καινούριου.

Προς το παρόν έχω 2 μόνο ηχεία Wharfadale diamond 9.4 ( 6 Ωμ ) αλλά με προοπτική να συμπληρώσω μέχρι να φτάσω το 5.1.

Έχω υπόψη μου τους παρακάτω 3 ενισχυτές :
1] YAMAHA RX-V677 7ΚΑΝΑΛΟΣ
2] YAMAHA RX-V577 7 ΚΑΝΑΛΟΣ ΡΑΔΙΟΕΝΙΣΧΥΤΗΣ
3]PIONEER VSX 529 5.2 CHANNEL AV RECEIVER WITH DUAL SUBWOOFER PREOUT , SPOTIFY CONNECT, VTUNER & ULTRA HD 4K PASS THROUGH

Δεν έχω ιδιάτερες γνώσεις επί του θέματος αλλά ο 3 "φαίνεται" να έχει πολύ καλή σχέση απόδοσης / τιμής.
Επίσης δεν μπορώ να διακρίνω την διαφορά μεταξύ των 1 & 2 όταν μάλιστα ο 2 είναι πιο ακριβός και με μικρότερη απόδοση ( νομίζω εγώ....)

Παρακαλώ την βοήθεια σας . Δέχομαι και προτάσεις φυσικά αλλά με max budget τα 450 Ευρώ.

Ευχαρθστλω εκ των προτέρων.
 


Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλημέρα .

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση . Ναι συγνώμη. Ήθελα να πω ότι ο 677 αν και ακριβότερος "δείχνει" κατώτερων δυνατοτήτων (τουλάχιστον στην περιορισμένη αντίληψη που έχω για το θέμα...)
 


Μηνύματα
4
Reaction score
0
Ναι. Είναι ξεκαθαρο ότι ο 677 είναι καλύτερος . Ευχαριστώ . Άποψη για τον PIONEER VSX 529 5.2 υπάρχει ; Έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή προς τα κάτω.

Ευχαριστώ και πάλι .
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Καλοί είναι οι Pioneer αλλά ελπίζω να καταλαβαίνεις πως ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Ο αντίστοιχος των Yamaha Pioneer θα είναι και ακριβός όσο αυτοί και θα έχει καλύτερη αυτόματη ισοστάθμιση.
Το ποιόν χρειάζεσαι εσύ θα το αποφασίσεις, όλοι είναι αξιοπρεπείς.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.871
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top