Αγορά τηλεόρασης 50-55"

Μηνύματα
133
Reaction score
0
καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε ολους!

συγνωμη αν υπαρχει αυτο που θελω να ρωτησω αλλα δεν το βρηκα στο σαιτ.

πηγα σε μεγαλα γνωσταη λεκτρομαγαζα για αγορα τηλεορασης 50-55" (μαλλον 55αρα)
πηγαμε οικογενιακως μαζι με την συζυγο και τον γιο μου αλλα μετα λυπης γενικα οι πωλητες ειναι ασχετοι.
θελουν να πουλησουν προιοντα χωρις να γνωριζουν το προιον δεν υπηρχε οργανωση.
δεν ειχαn καν γυαλια για samsung tv για να μου παρουσιασουν βιντεο 3d

Απλα πιο πολυ για την συζυγο και τον γιο μου ηθελα να δουνε την διαφορα αναμεσα σε passive/active 3d
σε lg ειδαμε 3d αλλα σε samsung οχι.
δεν θα μπω σε λεπτομεριες για τα ηλεκτρομαγαζα τι και πως απο οργανωση και γνωση.

Ζηταω απο εσας που εχετε γνωσεις καποιο καταστημα να εχει πληρης εξοπλισμο να δουμε τα παντα απο tv και τις διαφορες φυσικα αναμεσα σε
passive/active 3d και να αγορασουμε την tv που μας αρεσει και μας ικανοποιει

μενω νικαια και θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο καταστημα αξιολογο να παμε να δουμε επιτελους αυτο που πρεπει.


ευχαριστω πολυ περιμενω απαντησεις σας! :)
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Για δες και στο Πλαίσιο φίλε.Πήγαινε σε κάποιο μεγάλο σχετικά κατάστημα.Στο Πλαίσιο Καλλιθέας τουλάχιστον έχω πετύχει έναν εξαιρετικό πωλητή για τις τηλεοράσεις με γνώση του αντικειμένου που πουλάει.
 

Μηνύματα
133
Reaction score
0
ευχαριστω για την απαντηση αλλα επειδη τα γυρισα ολα αυτα θα προτειμουσα καποιο καταστημα μονο με ηχο/tv
επειδη υπαρχουν εδω στο φορουμ καταστηματα θα προτειμουσα καποιον απο δω.
περιοχη με βολευει και πειραια.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.218
Reaction score
27.780
Επειδή προ ημερών αγόρασα κι εγώ μια TV για το υπνοδωμάτιο, να πω ότι είχα δει ψάχνοντας στο ιντερνέτ, μια προσφορά του Mediamarkt για μια 42άρα Samsung στα 285 ευρώ.
Την θεώρησα καλή τιμή και πήγα στο Mediamarkt που είναι και δίπλα μου να την δω.
Το καλό με αυτά τα μαγαζιά είναι ότι μπορείς να δεις ζωντανά το κομμάτι να παίζει.
Όταν λοιπόν το είδα το συγκεκριμένο απογοητεύτηκα.
Για έναν νορμάλ άνθρωπο μπορεί να είναι καλή, αλλά για εμάς τους πιο ψαγμένους (βλαμμένους) δεν είναι.
Οπότε άρχισα να βλέπω τα υπόλοιπα μοντέλα και τελικά κατέληξα σε μια Sony 48άρα που ικανοποιούσε τα δικά μου κριτήρια.
Πιο ακριβή βέβαια, αλλά τουλάχιστον πήρα αυτήν που ήθελα εφόσον μπορούσα να την δω ζωντανά.
Ο ένας υπάλληλος ήταν απλά άσχετος και μάλλον ήταν για το τμήμα για τις τοστιέρες και τις φριτέζες.
Ο άλλος που με προσέγγισε όμως ήξερε πραγματικά το αντικείμενο και αυτός μου την πρότεινε μαζί με κάποια άλλα μοντέλα που μου έδειξε με υπομονή.
Σε αφήνουν να παίξεις με το τηλεχ/ριο, να αλλάξεις ρυθμίσεις κ.λ.π.
Οπότε μαγαζιά τύπου Mediamarkt - Plaisio - Κωτσόβολος - Ηλεκτρονική κ.λ.π. είναι ιδανικά για τέτοιο ψάξιμο σε σχέση με τα απλά ιντερνετικά που μπορείς απλά να δεις μια φωτο και τα χαρακτηριστικά.


Υ.Γ.
Ένας άλλος υπάλληλος με γνώρισε και με ρώτησε αν είμαι από το avsite που μας παρακολουθεί και μου είπε χαρακτηριστικά: "τρώτε καλά, καλοπερνάτε εκεί στο φόρουμ, σας βλέπω".
:biggrin:
 

Μηνύματα
133
Reaction score
0
ευχαριστω για τις απαντησεις!
ομως δεν θα ηταν καλυτερα να παω σε 1 μεγαλο καταστημα που εχει μονο αυτο το ειδος να εχω απαντησεις απο πραγματικα γνωστη του αντικειμενου?

δεν υπαρχουν τετοια καταστηματα στον πειραια/νικαια?
οχι ηλεκτρομαγαζα τυπου κοτσο.μιντια κτλ
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.218
Reaction score
27.780
Ναι αλλά μπορεί σε κάποιο ηλεκτρομάγαζο να βρεις άνθρωπο πιο σχετικό με το αντικείμενο.
Το πλεονέκτημα είναι ότι τις έχουν να παίζουν και μπορείς να τις δεις.
 


Μηνύματα
133
Reaction score
0
χαιρετω την παρεα!

τελικα επηγα σε αγορα της panasonic tx-55as640e (πριν λιγες μερες με την προσφορα στα 699e)
η τηλεοραση την αγορασασα πριν 15 μερες και επιστραφει στα mediamarkt(ειμαι στο doa) λογω οτι ειχε εντονο προβλημα bunding
εβλεπα τριλιζες καθετες και οριζοντιες λουριδες(σκιες) σε ασπρο και γκρι φοντο.

αυτην την στιγμη ειμαι σε σταδιο εχει επιστραφει και περιμενω απο το σερβισ της μιντια να με ενημερωσουν καθως δεν θελω να παρω την ιδια αλλα να διαλεξω αλλη 55αρα.

εχω παει στα μιντια και εχω δει αρκετες τβ αλλα ολες ειχαν clouding/bleeding κυριως η lg ειχαν ολες
αναφερομαι σε μοντελα full HD.

με ενδιαφερει μια tv 55ιντσες χωρις να εχει τετοια θεματα.
την θελω για χρησης ταινιων,gaming και κυριως να εχει καλο 3D
(να αναφερω οτι ειδα την sony 55w815b και μαρεσε αλλα στο πλαι γυαλιζε και επισης διαβασα οτι δεν εχει καλο 3d)

οποιος μπορει να βοηθησει παρακαλω!

ευχαριστω πολυ!
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.213
Θέλεις να μας πεις τι δε σου άρεσε στην AS640, πέρα από το ότι σου έτυχε ελαττωματικό κομμάτι;
 

Μηνύματα
133
Reaction score
0
ναι γιατι πηρα την πανασονικ και ανεφερα τι εχει και μου ειπε να την επιστρεψετε πισω χωρις δευτερη κουβεντα

κατα τα αλλα μαρεσε.
βεβαια ειχε ελαχιστο bleeding στις γωνιες.

με το 3d δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα

γιαυτο και κοιταζω σε αλλες μαρκες μοντελα

εχετε να πρτεινετα καποια?

ευχαριστω για την απαντηση
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.213
Αφού κατά τα άλλα σου άρεσε, θα σου πρότεινα να ξαναπάρεις την ίδια. Τέλεια τηλεόραση δεν υπάρχει, ειδικά σε αυτή την κατηγορία τιμής, και η AS640 είναι ένα πολύ καλό μοντέλο.

Όσο για το 3D, προσωπικά δε με ενθουσιάζει γενικώς...
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top