Benq W1070+

Μηνύματα
204
Reaction score
9
Τελός καλώς ολα καλά!

Μονο να σημειώσω επειδη εκανα σχετικη ερώτηση σε benq και amazon... πως η εγγυηση ειναι παρευρωπαικη, και καλύπτεται και στην Ελλάδα.. ειναι υποχρεωμένοι!
Να προσθέσω επισης πολλά +++ στην πολιτική επιστροφών της amazon , για οποιονδηποτε λογο θες μπορείς να επιστρέψεις το προιν και να πάρεις ολα τα χρήματά σου πίσω!!!
Επίσης χρέος τους είναι μην το βλέπεις σαν εξυπηρέτηση! οταν ενα προϊόν είναι ελαττωματικό οφείλουν να κάνουν ό,τι κάναν.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Τελός καλώς ολα καλά!

Μονο να σημειώσω επειδη εκανα σχετικη ερώτηση σε benq και amazon... πως η εγγυηση ειναι παρευρωπαικη, και καλύπτεται και στην Ελλάδα.. ειναι υποχρεωμένοι!
Να προσθέσω επισης πολλά +++ στην πολιτική επιστροφών της amazon , για οποιονδηποτε λογο θες μπορείς να επιστρέψεις το προιν και να πάρεις ολα τα χρήματά σου πίσω!!!

Αυτο που ειπα εγω ειναι οτι το αλλαξαν ενω δεν ηταν "υποχρεωμενοι" καθως στο service manual αναφερεται οτι μεχρι 50 % πτωση της φωτεινοτητας ειναι ανεκτη θα μπορουσαν να το αρνηθουν και να τρεχω στα δικαστηρια για να δικαιωθω
Σε οτι αφορα την πανευρωπαικη εγγυηση θα σου πω οτι εχω αλλες πληροφοριες επρεπε να ρωτησεις και στην CPI .Θα επρεπε να σου πουν επισης οτι καλυπτεσαι με δυο χρονια εγγυηση καθως η τριετια αφορα μονον τους Ελληνικους
Δευτερον κατσε να ειμαστε Ευρωπαικη χωρα τα επομενα χρονια γιατι σημερα καπως χλωμιασα απο τα πρασινα πουκαμισα
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Επίσης χρέος τους είναι μην το βλέπεις σαν εξυπηρέτηση! οταν ενα προϊόν είναι ελαττωματικό οφείλουν να κάνουν ό,τι κάναν.

Καλα αυτα πες στσ στην Sony που καλυπτει τις παιχνιδομηχανες της με εναν χρονο εγγυηση και σου δινει ανακατασκευασμενη οταν χαλασει στα πλαισια της εγγυσης .
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Για μενα ειναι ενα θεμα να πηγαινω σε ενα Ελληνικο καταστημα να μου κανουν επιδειξη και μετα να παω να αγορασω απο αλλου για 50 και 60 Ευρω διαφορα .
Εαν το καναμε ολοι αυτο θα διαβαζαμε μονον ρεβιου καθως θα υπηρχαν μονο ηλεκτρονικα καταστηματα .
Μια ιδεα για να επιβιωσουν ειναι να ριξουν τις τιμες αλλα να βαλουν εισητηριο σε οποιον θελει παρουσιαση .
Αντε τοτε να δουμε ποσοι θα βαλουν το χερι στην τσεπη .
 

Μηνύματα
204
Reaction score
9
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες!
Δεν είναι σωστό να παίρνει κανείς σβάρνα τα Ελληνικά καταστήματα και να αγοράζει τελικά από eshops, αν η διαφορά είναι 50ε!

Αλλά αυτοί είναι οι νόμοι τις αγοράς, τα ηλετρονικά καταστήματα δε σου παρέχουν τίποτα, αλλά πουλάνε και με πολυ΄ μικρότερο κέρδος, από την άλλη πολλά φυσικά καταστήματα πουλάνε συχνά 50-100% πάνω απο τα αντιστοιχα ηλεκτρονικα.
Ωστόσο απ'οτι παρατήρησα στο χώρο των προβολέων τα καταστήματα των επιδείξεων πουλάνε και σε πολύ καλές τιμές, συχνά φθηνότερα και απο eshops...
μπράβο τους
 


Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Για μενα ειναι ενα θεμα να πηγαινω σε ενα Ελληνικο καταστημα να μου κανουν επιδειξη και μετα να παω να αγορασω απο αλλου για 50 και 60 Ευρω διαφορα .
Συμφωνώ μαζί σου. Το ίδιο θα κάνω κι εγώ μόλις έρθει η ώρα του 1070+. Θα τον αγοράσω από το κατάστημα που μου τον έκανε επίδειξη.
 

Μηνύματα
63
Reaction score
52
Από ποιόν καλύπτεται? Από την CPI πάντως πολύ αμφιβάλλω. Αυτό που σου έγραψε ο svelinis παραπάνω έχει ουσία. Οι προβολείς είναι ευαίσθητα μηχανήματα, πιάνουν σκόνη εσωτερικά, είναι γενικά ευπαθείς. Είναι χρήσιμο να υπάρχει εγγύηση εγχώριου service έστω και αν αυτό κάποιες φορές δεν είναι και πολύ επαγγελματικό ή αποτελεσματικό. Αντί λοιπόν να ρωτάς το amazon δεν παίρνεις την ίδια την CPI να σου πουν αν καλύπτουν προβολείς αγορασμένους από amazon?
 

Μηνύματα
204
Reaction score
9
Δεν ειχα σκοπο να πάρω απο amazon, αλλά 2 λόγοι!
Αν με ενοχλεί πολύ το rainbow τον επιστρέφω πίσω και παίρνω όλα τα λεφτά μου πίσω εντός ένος μηνός!
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Δεν ειχα σκοπο να πάρω απο amazon, αλλά 2 λόγοι!
Αν με ενοχλεί πολύ το rainbow τον επιστρέφω πίσω και παίρνω όλα τα λεφτά μου πίσω εντός ένος μηνός!
Μαλλον δεν εχεις ακουσει για το Ελληνικο Media market αγοραζεις δοκιμαζεις και μεσα σε 14 μερες τον επιστρεφεις .
 



Μηνύματα
204
Reaction score
9
η γκρί οθόνες με gain 0.8 εκτός του οτι ελαττώνουν τη φωτεινότητα και βελτιώνουν το μαυρο (που ειναι θετικα σε ενα φωτεινο προβολέα_, έχουν και κάποιο αρνητικο?
 


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
η γκρί οθόνες με gain 0.8 εκτός του οτι ελαττώνουν τη φωτεινότητα και βελτιώνουν το μαυρο (που ειναι θετικα σε ενα φωτεινο προβολέα_, έχουν και κάποιο αρνητικο?
Ναι οταν θα πεσει η λαμπα σου στην μιση φωτεινοτητα θα πρεπει να την αλλαξεις ενω εαν ειχες οθονη με κερδος 1 θα ειχες αλλες τοσες ωρες ζωης .
Φιλτρακι nd2 θες θα δωσεις 20 Ευρω θα το τοποθετησεις στην αρχη και θα το βγαλεις οταν πεσει η φωτεινοτητα .
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Ναι οταν θα πεσει η λαμπα σου στην μιση φωτεινοτητα θα πρεπει να την αλλαξεις ενω εαν ειχες οθονη με κερδος 1 θα ειχες αλλες τοσες ωρες ζωης .
Φιλτρακι nd2 θες θα δωσεις 20 Ευρω θα το τοποθετησεις στην αρχη και θα το βγαλεις οταν πεσει η φωτεινοτητα .
μην λες χαζα.....

.....μην τον ακους.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
μην λες χαζα.....

.....μην τον ακους.

Για βαλε υποτιτλους να δω και εγω που εχω αδικο.
Αφου λαβεις υπόψιν οτι καποιοι υποστηριζουν οτι η γκριζα οθονη του Αγγλου (Κινεζικη) εχει πραγματικο κερδος 0.6 αντι για 0.8 που λεει ο Αγγλος
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
η γκριζα οθονη προσφερει οτι δεν μπορει το nd φιλτρακι..

καλυτερη αντιθεση on/off και ansi contrast ....επισης μπορεις να δεις και με λιγο φως σπορ-παιχνιδια κ.λ.π.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
η γκριζα οθονη προσφερει οτι δεν μπορει το nd φιλτρακι..

καλυτερη αντιθεση on/off και ansi contrast ....επισης μπορεις να δεις και με λιγο φως σπορ-παιχνιδια κ.λ.π.
Μην εισαι ζαβολιαρης ρωτησε εαν εχει καποιο αρνητικο και απαντησα ναι
Δεν ρωτησε εαν αξιζει να θυσιασει κατι για να κερδισει κατι αλλο.
Διαφωνεις οτι εαν το κερδος ειναι το πραγματικο και ειναι 0.8 θα εχει 20 % λιγοτερες ωρες ζωη στην λαμπα του ?
Εαν ειναι το κερδος 0.6 οπως λεγεται θα θυσιασει το 40 % της ζωης της λαμπας ?
Με το φιλτρακι θα βελτιωσει το μαυρο ναι ή οχι ?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.556
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top