Πικάπ Linn Majik LP12

Μηνύματα
130
Reaction score
46
Καλησπέρα,

πωλείται το πικάπ της Linn Majik LP12 χρώματος μαύρου.
Πρόκειται για το ολοκληρωμένο πικάπ που στηρίζεται στο θρυλικό Sondek LP12 και έχει επιπλέον το Solid base board,το τροφοδοτικό Majik PSU, το βραχίονα της Project 9cc και την κεφαλή της Linn Adikt.

Περισσότερες πληροφορίες + φωτό θα βρείτε εδώ:
http://www.linn.co.uk/all-products/turntables/majik-lp12

Να τονίσω ότι το πικάπ παραδίδεται με όλα τα παραπάνω απευθείας από τη Linn, δεν πρόκειται δηλαδή για ένα πλατώ πάνω στο οποίο πρόσθεσα εγώ κάποια πράγματα.Επίσης να τονίσω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο της Linn δεν περιλαμβάνει μεντεσέδες και καπάκι.

Το συγκεκριμένο κομμάτι είναι αγορασμένο από την Τηλεοπτική-Σαραβέλου τον Απρίλιο του 2012 και ήταν το demo κομμάτι που είχαμε εκεί.Έχει παίξει 10 φορές μάξιμουμ και έχει περάσει και από review του περιοδικού Ήχος και Εικόνα (Φωτιάδης). Θα το βρείτε (ως review) στο συλλεκτικό (1o) τεύχος του περιοδικού Sound Vision (Ήχος και Εικόνα) που κυκλοφορεί στα περίπτερα και έχει αφιέρωμα στο βινύλιο.

Παραθέτω ένα σημείο από το review του Κ.Φωτιάδη:
"Το Majik LP12 όπως έρχεται είναι ευκαιρία, γιατι αν τιμολογήσει κανείς ένα-ένα τα εξαρτήματα από τα οποία αποτελείται αυτό, τότε καταλήγεις σε ένα ποσό περίπου 1.000 Ευρώ περισσότερο από τα χρήματα που ζητάει η Linn (3.300 Ευρώ όπως αναγράφεται και στο review)"

Τα χρήματα που ζητάω εγώ για αυτό το κομμάτι είναι 1.500 Ευρώ.

Ευχαριστώ
Μάριος Ιωαννίδης
 


Μηνύματα
130
Reaction score
46
Ισχύει στα 1.500 Ευρώ.

Να τονίσω ότι η τιμή είναι ΑΚΑΤΕΒΑΤΗ 1.500 Ευρώ.
ΟΧΙ ΠΑΖΑΡΙΑ και ΟΧΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ!!!!!
Έχω βαρεθεί να δέχομαι προτάσεις για 500, 850 ή και 1.000 Ευρώ για κάτι το οποίο κοστίζει 3.300 Ευρώ καινούργιο,
και όπως έχω πει έχει παίξει ΜΑΞΙΜΟΥΜ 10 φορές ως DEMO μηχάνημα στην παλιά αντιπροσωπεία (ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ).

Ευχαριστώ.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.865.386
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top