Γινε και εσυ Ραδιοφωνικος Παραγωγος




cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Dead Skeletons-Dead Mantra
Εύγε mademoiselle Christiana!!!! Τρέχω και δεν φτάνω τωρα να Καλυψω την μ@λακια, μου το είχε δώσει φίλος να το ακούσω, το ειχα ακούσει πολυ βιαστικά, δεν μου πολυ άρεσε, το έδωσα πίσω αυτός έφυγε εξωτερικό, δεν ξανασχοληθηκα,και τωρα ξανακουγωντας το και μου αρέσει πολυ και βλέπω ποςο κοστίζουν το LP, CD τους κι άντε να το βρω (σε λογική τιμή εννοείται).Αν και το'χω στον υπολογιστή. Φωτιές μου αναψες....:focus:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ας πρόσεχες cosmarpan :roflmao:
Mου θύμισε το Βουντού κάπως ''the serpent and the rainbow'' (1988)
Θα βάλω να το ξαναδώ το βράδυ με υπόκρουση Dead Skeletons-Dead Mantra :D
Τhanx για το κομμάτι!
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Ας πρόσεχες cosmarpan :roflmao:
Mου θύμισε το Βουντού κάπως ''the serpent and the rainbow'' (1988)
Θα βάλω να το ξαναδώ το βράδυ με υπόκρουση Dead Skeletons-Dead Mantra :D
Τhanx για το κομμάτι!
All thanks goes to Christiana :hi:, εγω μ@λα@κια εκανα τι thanks ρε, μουτζα θελω :hunter::smg::slow:
 






cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Yeah Yeah Yeahs - Heads Will Roll απο το LP "It's Blitz!" (2001)



Τους λατρεύω τους Yeah Yeah Yeahs, απο τα αγαπημενα μου σύγχρονα, εχουν απίστευτο τσαμπουκά, @ρχιδια δέκα τόνους, ειναι αλήτες, ειναι ποζερια, ειναι λουσάτοι, εχουν κομματάρες, τα ανακατεύουν ολα, ειναι φρέσκοι και νεανικοί ε τι αλλο θέλετε ρε? να δίνουν τα cd τους τζάμπα? :lolsign:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Talking Heads - Heaven απο το LP "Fear Of Music" (1979)


Κατα την ταπεινή μου άποψη ο Byrne ειναι μεςα στους 10 σημαντικότερους μουσικούς ολων των εποχων και καθε είδους. Δεν εχω να πω και πολλα, κάποια στιγμη θα του γίνει καποιο αφιέρωμα απο εδώ μεςα.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
David Byrne & Brian Eno - I Feel My Stuff απο το LP "Everyhting That Happens Will Happen Today" (2008)



Μαζι με τον αλλο μάγο των στούντιο και χρονια φίλο και συνεργάτη, Brian Eno, σε μια απίστευτη δισκαρα. Εδώ σε ενα κομματι, χχχχμμμ, μεχρι και την ψυχεδέλεια στο σαλόνι μας καμουφλαρισμένη με ποπ ρούχα και χορευτικά παπούτσια μας φέρνει ο αθεόφοβος, τι να πεις...
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
David Byrne & Brian Eno - Strange Overtones απο το LP "Everything That Happens Will Happen Today" (2008)



Άνοιξα τους ασκούς του Αιολου, καλα κρασιά, ενα απο τα καλύτερα ποπ κομματια που εχουν γραφτεί ποτε, το ρεφρέν του το τραδουδαγα μέρα νύχτα επι κανα μήνα

"Strange overtones
In the music you are playing
I'll harmonize
It is strong and you are tough
But a heart is not enough"
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Roxy Music - In Every Dream Home A Heartache απο το LP "For Your Pleasure" (1973)


Συνειρμικά μεταφερόμαστε στον Brian Eno και απο εκει στους Roxy Music, εδώ σε μια live εκδοχή του κοματιου, o Eno εμφανίζεται καπου εκει στη μέση και μετα σαν την Παγώνα μεταμφιεςμενος με φρου φρου και φτερά Τίγκα στο μεικαπ και αρχίζει τα πατάει τα κουμπάκια και να λουπαρει τις ταινίες και να γυρογερνει στην σκηνή εμπνέοντας. Ηταν 1973, ήδη είχε φτάσει δυσθεώρητα επίπεδα δημιουργιας, αλλα μόλις 6 χρονια αργοτερα, για σκεφτείτε το, μόλις 6, θα έμπαινε στο στούντιο με τον Byrne για να πάνε σε τελείως διαφορετικά μονοπάτια και σε ακομα υψηλότερα επίπεδα δημιουργίας. Απιςτευτοι καλλιτέχνες...Και όσο βλέπεις κατι δικούς μας που ξεκινάνε με ενα κομματι πριν 40 χρονια και μεχρι και σημερα αυτο το ίδιο παιζουν και το πλήθος αλαλάζει απο κατω να το ξαναπαίξουν. Και ξανά και ξανά...:(

In every dream home a heartache
And every step I take
Takes me further from heaven
Is there a heaven?
I'd like to think so
Standards of living
They're rising daily
But home oh sweet home
It's only a saying
From bell push to faucet
In smart town apartment
The cottage is pretty
The main house a palace
Penthouse perfection
But what goes on
What to do there
Better pray there

Open plan living
Bungalow ranch style
All of it's comforts
Seem so essential
I bought you mail order
My plain wrapper baby
Your skin is like vinyl
The perfect companion
You float my new pool
De luxe and delightful
Inflatable doll
My role is to serve you
Disposable darling
Can't throw you away now
Immortal and life size
My breath is inside you
I'll dress you up daily
And keep you till death sighs

Inflatable doll
Lover ungrateful
I blew up your body
But you blew my mind

Oh those heartaches
Dreamhome heartaches
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Brian Eno & David Byrne - Regiment απο το LP "My Life In The Bush Of Ghosts" (1981)



Το πρότζεκτ είχε ξεκινήσει απο το 1979 και κάποια ταξίδια άνα τον κόσμο για να μαζέψουν εμπειρίες και να ηχογραφήσουν ήχους.
Εχουν περαςει 35 χρονια και ακούγεται τοςο φρεςκο και προοδευτικό σαν να βγήκε χτες και μάλλον το ίδιο θα ακούγεται και μετα Απο αλλα 35 χρονια. Το εξάχορδο μπάσο του Byrne ειναι ικανό να κάνει και την σπλήνα σου να θέλει να χορέψει.
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.195
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top