Benq W1070+



Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Αξίζει 100 € plus για να πάρω tensioned ? 150 απλή , 250 tensioned ..

Αυτη ..

http://esmart-store.de/Heimkino-Bea...nwand-TATENSO-221cm-x-125cm-100-169::406.html
Αξίζει 100 € plus για να πάρω tensioned ? 150 απλή , 250 tensioned ..

Αυτη ..

http://esmart-store.de/Heimkino-Bea...nwand-TATENSO-221cm-x-125cm-100-169::406.html

Τι λέτε ?

Τα μεταφορικα δεν θα τα υπολογισεις ή σκεπτεσαι να μετανστευσεις στην Γερμανια ? η δικια μου ειχε 130 μεταφορικα απο Γερμανια .
Προσεχε λιγο μηπως προκειται και για οθονες Β διαλογης απο επιστροφες συνηθως το γραφουν στις παρατηρησεις αλλα με τα Γερμανικα καπου χανεσαι
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Τα μεταφορικα δεν θα τα υπολογισεις ή σκεπτεσαι να μετανστευσεις στην Γερμανια ? η δικια μου ειχε 130 μεταφορικα απο Γερμανια .
Προσεχε λιγο μηπως προκειται και για οθονες Β διαλογης απο επιστροφες συνηθως το γραφουν στις παρατηρησεις αλλα με τα Γερμανικα καπου χανεσαι
Μου βγαζει μεταφορικα μονο 20 Ευρω μαλακα με επιασε ο Γερμανος απο το hivilux.de μαζεμενα του τα εχω στην αρχη μου εστειλε την οθονη χωρις τα παρελκομενα και εκανε δεκα πεντε μερες να μου στειλει την οθονη και οταν ηρθε δεν ειχε μεσα το τηλεκοντρολ και τα παρελκομενα οταν του ζητησα να ακυρωσω την παραγγελια οπως ειχα δικαιωμα δεν δεχθηκε να μου επιστρεψει τα χρηματα μου. Εκανε αλλες 15 μερες να μου στειλει τα υπολοιπα . Για εναν μηνα οθονη ειχα και οθονη δεν ειχα και πληρωσα και 130 μεταφορικα Ο φουστης στους γιατρους να τα φαει .
Να το εχετε κατα νου πουλαει ποιοτικες οθονες αλλα στην συναλλαγη ειναι περιπετεια και κανει τον Κινεζο στα δυσκολα εαν δεν ηταν το pay pal ακομα θα περιμενα το τηλεκοντρολ μανουαλ και καλωδια
 
Last edited:

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
και ελεγα οτι εκανα χαζομαρα που την εβαψα γκρι, μιας μου φανηκε εξυπνοτατη η λυση του φιλτρου.
επειδη ομως εχω επιλεξει και καταληξει στο περιπου στο τελικο τονο αυτης,
υπαρχει κατι σε ετοιμο δοκιμασμενο που να εγγυαται 0,8 gain σε μπογια? η καποιο λινκ τροπου βαφης-ασταρια κλπ?
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Εαν εχεις τον χωρο που σου επιτρεπει τετοιου ειδους καστομιες εξυπνοτατη λυση ειναι να βαφεις καθε φορα συμφωνα με τις αναγκες σου .
 


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Σήμερα έχουμε σκοτεινή ταινία, βάψ' την άσπρη.

Που ειναι το Στρουμφακι βρε το προτιμουσα ηταν τσαχπινικο ενιοτε το εβλεπα σαν γκρινιαρικο και αλλες φορες σαν τσαντισμενο αναλογα με αυτα που εγραφες θα μου λειψει φερτο πισω
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
καλα δε προκειται να το κανω αυτο, αλωστε μια χαρα βλεπω ηδη, ελεγα μηπως υπηρχε κατι μετρημενο και ισως καλυτερο,
σε γκρι επισης μιας και περαν της ουσιας οπτικα δενει καλυτερα ως σταθερη στο χωρο, και φυσικα δεν ''κοβει'' ως χρωμα με το χρονο..
 

Μηνύματα
204
Reaction score
9

αυτή ειναι η οθόνη 100΄' esmart tensio..

Αλλά στο βιντεάκι δίχνει να έχει ζάρες οταν τη δείχνει με τη κάμερα απο πίσω...
Οι tnesioned , ρυθμίζονται το πόσο σφιχτο θα είναι στα πλάγια το σχοινί?
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638

αυτή ειναι η οθόνη 100΄' esmart tensio..

Αλλά στο βιντεάκι δίχνει να έχει ζάρες οταν τη δείχνει με τη κάμερα απο πίσω...
Οι tnesioned , ρυθμίζονται το πόσο σφιχτο θα είναι στα πλάγια το σχοινί?

Σε αυτην την κατηγορια τιμης μην περιμενις οθονη χωρις ζαρες ειναι ειναι tensioned ειτε οχι .
Οτι πληρωνεις περνεις δεν ειναι μακακες αυτοι που τα σκανε χοντρα για οθονες .
Μην το ψαχνεις τοσο πολυ οτι δεν μπορεις να το αποφυγεις (αφου δεν διαθετεις τα Ευρωπουλα ) χαλαρωσε και απολαυσε το
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
καλα δε προκειται να το κανω αυτο, αλωστε μια χαρα βλεπω ηδη, ελεγα μηπως υπηρχε κατι μετρημενο και ισως καλυτερο,
σε γκρι επισης μιας και περαν της ουσιας οπτικα δενει καλυτερα ως σταθερη στο χωρο, και φυσικα δεν ''κοβει'' ως χρωμα με το χρονο..
Οπλίσου με υπομονή και διάβασε εδώ. Υπάρχουν κάποιες diy οθόνες με καταπληκτικά αποτελέσματα.
 


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
σιγα βρε.....μας εφυγαν τα τσισα με τα καταπληκτικα αποτελεσματα....:roflmao:

Αυτο με τα τσισα μη σε ανησυχει η ακρατεια ειναι κατι που συμβαινει οταν μεγαλωνει κανεις..... ειπαμε ο παλιος ειναι αλλιως :p
 

Μηνύματα
471
Reaction score
56
Θα ηθελα τη γνωμη σας......
πέρυσι αποχωρίστηκα τον epson tw9100. εδω και λιγες μερες εχω μπει παλι στο τρυπακι για προβολεα. Τα οικονομικα μου δεν επιτρεπουν για κατι ακριβο οποτε λεω για τον benq 1070+ ή και ακομα και τον προκατοχο του. Οι απαιτησεις μου δεν ειναι πολλες και να σημειωσω οτι μου αρεσει πιο πολυ η φανταχτερη εικονα οπως μιας τηλεορασης samsung παρα μιας panasonic plasma. γουστα ειναι αυτα βλεπεις.....
Η απορια μου τωρα....πιστευεται θα με ικανοποιησει ή να κοιταξω για κατι αλλο??
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Θα σε ικανοποιήσει, πήγαινε όμως να δεις έναν για να βεβαιωθείς.

Η θέαση φανταχτερής εικόνας όμως δεν πρέπει να είναι θέμα γούστου, και σίγουρα είναι κακό.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Νεοτερα για τον προβολεα μου ο προβολεας δουλευει κανονικα οταν παιρνει σημα RGB μαλιστα ο τεχνικος της cpi με ενημερωσε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τα ρυθμιστικα της θερμοκρασιας και μου ζητησε να παω απο κοντα να το διαπιστωσουμε και μαζι .
Οταν πηγα απο εκει και διαπιστωσα οτι ο ανθρωπος ειχε δικιο εκανα μια σκεψη οτι μπορει να φταει ο scaler ή ο ενισχυτης διατηρησα και μια επιφυλαξH σχετικα με το σημα Ycbcr .
Εχθες εκανα μια δοκιμη με το med8ter και διαπιστωσα οτι οταν ο προβολεας δεχεται σημα Ycbcr δεν δουλευουν τα ρυθμιστικα της θερμοκρασιας και κανονισα ενα νεο ραντεβου με τον ευγενεστατο και υπομονετικο τεχνικο της cpi οπου διαπιστωθηκε οτι εχω δικιο και μαλιστα το ιδιο προβλημα εμφανιστηκε και σε αλλον 1070 + που δοκιμαστηκε .
Ο Μανωλης οταν μιλησα μαζι του μου επισημανε οτι τα δυο κομματια που δοκιμασε δεν ειχαν προβλημα και το μετεφερα στην cpi και το προβλημα εντοπιστηκε στην εκδοση Firmware
Η benq μας εστειλε ενα νεο firmware το 1.04 και το προβλημα λυθηκε .
Με γεια μου .
Οσοι εχετε 1.03 σπευσατε για αναβαθμιση
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.473
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top