QX9770

Μηνύματα
18
Reaction score
11
Χαιρετισμούς σε όλους τους συνφορουμίτες,

Αναζητώ έναν επεξεργαστή QX9770 γιατί έμεινα χωρίς PC λόγω διακοπής ρεύματος με πολλά παιχνίδισματα της τάσης πριν το κακό. Δυστυχώς μου σκότωσε τον επεξεργαστή όπως φάνηκε. Παρακαλώ για τις προτάσεις σας.

Ευχαριστώ προκαταβολικά όλους όσοι μου απαντήσουν με λογικές προτάσεις.
 


Μηνύματα
18
Reaction score
11
Έχω μια ASUS P5E3 Premium. Σηκώνει χωρίς Καν overclocking τα 1600mhz. Οι μνήμες είναι ήδη στα 1600mhz.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.864
Reaction score
77.466
καλού κακού δοκίμασε έναν άλλο επεξεργαστή να σιγουρευτείς ότι λειτουργεί το σόκετ....μπορεί να σου ''έφαγε'' καμιά ψυχρή κόλληση ή κανέναν πυκνωτή ισχύος στον επεξεργαστή
 

Μηνύματα
18
Reaction score
11
Με οπτικό έλεγχο δεν φαίνεται κάτι καμένο. Απλά μετά την διακοπή δείχνει να πέθανε ο επεξεργαστής. Ο υπολογιστής δούλεψε με δανεικό core 2 duo μια χαρά. Ελπίζω να μην βγάλει κάποιο πρόβλημα μελλοντικά. Δυστυχώς ο core 2 duo επέστρεψε στο socket του και δεν μπορώ να ελέγξω τον παλιό μου επεξεργαστή για να δω αν θα δουλέψει σε άλλο μηχάνημα. Χάρη μου έκαναν που μου τον έφεραν για έλεγχο του motherboard μου. Μην μου λετε για ψυχρές κολλήσεις, πυκνωτές και τέτοια γιατί αν πάθει κάτι το PC Μου, θα βάλω τα κλάματα. Δεν υπάρχει φράγκο για νέο PC...
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.864
Reaction score
77.466
Αφού ''πήρε'' μπρος με άλλο σι-πι-γιου μην αγχώνεσαι...κατά 99% είσαι εντάξει...
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.300
Χαιρετισμούς σε όλους τους συνφορουμίτες,

Αναζητώ έναν επεξεργαστή QX9770 γιατί έμεινα χωρίς PC λόγω διακοπής ρεύματος με πολλά παιχνίδισματα της τάσης πριν το κακό. Δυστυχώς μου σκότωσε τον επεξεργαστή όπως φάνηκε. Παρακαλώ για τις προτάσεις σας.

Ευχαριστώ προκαταβολικά όλους όσοι μου απαντήσουν με λογικές προτάσεις.

ΕΧΕΙΣ ΠΜ
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.961
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top