svp και όποιος αντέξει!!

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
Καλησπέρα σε όλους...θα ήθελα κάποιες απαντήσεις σε ορισμένες απορίες που προέκυψαν....έχουμε και λέμε:

α)Ρύθμιση svp με MPC σε μηχάνημα με κορυφαία χαρακτηριστικά...τι βάζουμε σε τι?
KAI!!
β)πως είναι δυνατόν να μας βγάζει μετατροπή από 24ρ σε 50ρ ή 60ρ όταν το προβόλι μας δεν το υποστηρίζει(προαιρετικά αναφέρω ότι έχω τον Optoma 131xe)?Μούφα η δουλειά?

Ευχαριστώ!
 
Last edited:


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
Αυτό δεν το ήξερα...αλλά λες να έχω θέμα?8 πύρινο με 8gb ram στα 1866...ssd samsung pro...r9 280x 3gb
επειδή είμαι στη δουλειά τώρα(κουβέντα να γίνεται...:drinks:)...αυτό το πρόγραμμα μου λέει τι να βάλω για μέγιστα αποτελέσματα? ή το κάνω εγώ χειροκίνητα μετά?
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
αυτό με τον porjectora που παίζει μέχρι 1080ρ 24frame υπάρχει λόγος να ανεβάσω το πρόγραμμα στα 60 ή στα 50?
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
αν το μέσο προβολής σου δεν υποστηρίζει 50/60Hz δεν υπάρχει λόγος να βάλεις το πρόγραμμα να κάνει FRC στα 50/60Hz.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
to score Ποθ μου έβγαλε είναι 2452 τι κάνω τώρα?η απορία μου είναι ότι σαν να βλέπω θολούρες σε γρήγορες σκηνές γύρω από τα σώματα και θέλω διόρθωση...κάτι βάζω λάθος...έχει κάποιος να ανεβάσει copy paste τις ρυθμίσεις στο svp...και τις advance αν γίνεται?
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Στο active profile settings οι καλύτερες ρυθμίσεις είναι μαρκαρισμένες σαν default, αρκεί να τις αντέχουν CPU-GPU, αν δεν τις έχει πάρει αυτόματα σημαίνει ότι κάτι δεν του αρέσει.
εναλλακτικά μπορείς να δοκιμάσεις τα εξής
SVP shader : 21 simple
Decrease grid step : to smallest step 3-4px.
Decrease frame size : to screen size

Δες και τις ρυθμίσεις του MadVR, δυστυχώς ή ευτυχώς :D δεν έχω κάρτα γραφικών της AMD για να βοηθήσω παραπάνω σε αυτό
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
Ευχαριστώ για την βοήθεια...αλλά....τι διαφορές έχει amd με nvidia στο svp?Δεν έχει να κάνει με καθαρά επεξεργαστική δύναμη ανεξαρτήτος εταιρίας? Έχω και την 680gtx εύκαιρη....θα αλλάξει τίποτα?σε απόδοση είναι πάνω κάτω ίδιες....αυτό που ψάχνω κατά βάση είναι ρυθμίσεις για την πιο ''TOP'' απόδοση....και τα έχω κάνει λίγο κουλουβάχατα.....
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.470
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top