Dune HD Base 3D & Dune HD TV-303D


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Γρήγορη πρόσβαση smb βάλτο ενεργοποιημένη εφόσον κάνεις streaming από nas ή υπολογιστή.Τα υπόλοιπα ως έχουν.
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Ποιο ειναι το τελευταίο firmware που υποστηρίζει bluray menu;

Δυςτυχως έκανα update και χάθηκε αυτή η λειτουργία. Ευτυχώς μπορούμε να εγκαταστήσουμε παλιότερα firmware αλλα το τελευταίο που μου βγάζει απο το μενού μεςα απο το gui του dune δεν υποστηρίζει μενού στα bluray. Πρεπει να κατεβασω το firmware απο το ιντερνετ και να κανω update manually απο usb stick.
 

Μηνύματα
189
Reaction score
25
Να ρωτησω κατι για το dune hd base 3d? εχω δει οτι οταν παιζω αρχεια matroska format h.264 δεν μπορω να το παω μπρος πισω..αν πατησω στοπ , απλα ξεκιναει την ταινια απο την αρχη.. υπαρχει καποια λυση? ευχαριστω
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Χρησιμοποιείς τα βελάκια στο κέντρο του remote
με το δεξιά πας +10sec, με το αριστερά -10sec, με το πάνω +1min και με το κάτω -1min
με τα κουμπιά PREV & NEXT παίζεις με τα κεφάλαια αν έχει το mkv που βλέπεις
REW & FWD γρήγορη κίνηση μπρος-πίσω
 


Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Να ρωτησω κατι για το dune hd base 3d? εχω δει οτι οταν παιζω αρχεια matroska format h.264 δεν μπορω να το παω μπρος πισω..αν πατησω στοπ , απλα ξεκιναει την ταινια απο την αρχη.. υπαρχει καποια λυση? ευχαριστω
Στις ρυθμίσεις (δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς σε πιο menu γιατί δεν είμαι μπροστά) έχει επιλογή αν θέλεις να «θυμάται» το σημείο στο οποίο είχες σταματήσει και να ξαναξεκινήσει την αναπαραγωγή από εκεί. Εχει μάλιστα ξεχωριστή ρύθμιση για αρχεία ήχου και εικόνας.
Εγώ έχω βάλει στις ταινίες να «θυμάται» το σημείο που την είχα διακόψει, ενώ στα μουσικά αρχεία να ξεκινάει πάντα από την αρχή.
 

Μηνύματα
189
Reaction score
25
θα το δοκιμασω ξανα.. ολα τα αλλα αρχεια ας πουμε avi ναι θυμαται που το ειχα αφησει και ξεκιναει απο εκει. Τα κουμπια
PREV & NEXT και REW & FWD γρήγορη κίνηση μπρος-πίσω δεν κανουν κατι σε 2 συγκεκριμενα mkv αρχεια που εχω και δεν ξερω γιατι..
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απ'ότι ξέρω γίνεται αλλά πρέπει να αγοράσεις license από τη zappiti.Επικοινώνησε μαζί τους αν σ'ενδιαφέρει.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Με το zappiti interface σε ένα dune αυτό που είναι χρήσιμο επί της ουσίας,είναι ότι έχει και internal scraper.Δηλαδή φτιάχνεις τις ταινίες και τις σειρές με εξώφυλλα,περίληψη,συντελεστές κλπ μέσα από το μενού του player,χωρίς να είσαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή.Εχει και δικό του cloud επίσης,αν και απ΄ότι ξέρω είναι αρκετά αργό.Και κάποιες άλλες μικροδιαφορές,όχι κάτι σημαντικό πάντως.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ξερετε αν μπορουμε να περιηγηθουμε στο μενου των αρχειων και να επιλεξουμε αλλο, χωρις να διακοπει η εκτελεση του υπαρχοντος; Στο Max επρεπε να σταματησεις την ακροαση ενος κομματιου για να πας στον υπολοιπο καταλογο του σκληρου προς επιλογη αλλου αρχειου - κατι εκνευριστικοτατο!
 



Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Ξερετε αν μπορουμε να περιηγηθουμε στο μενου των αρχειων και να επιλεξουμε αλλο, χωρις να διακοπει η εκτελεση του υπαρχοντος; Στο Max επρεπε να σταματησεις την ακροαση ενος κομματιου για να πας στον υπολοιπο καταλογο του σκληρου προς επιλογη αλλου αρχειου - κατι εκνευριστικοτατο!
Οχι δεν γίνεται περιήγηση στα περιεχόμενα των φακέλων ενώ παίζει. Πρέπει πρώτα να διακοπεί η αναπαραγωγή.
Αυτό το πολύ απλό πράγμα δηλαδή που το κάνει και το Turbo-X Oscar δεν τον κάνει το Dune... :thumbsdown:
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Αχ βρε Boxee Box λιιιγο να σε ειχαν "προσεξει" θα τους ειχες καταπιει ολους!
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Καλησπερα μηπως γνωριζει κανεις τι εσωτερικο δισκο μπορω να παρω για το dune γιατι υπαρχουν συγκεκριμενεσ προδιαγραφεσ και ειμαι ασχετος αν μπορουσατε να μου πειτε εταιρεια και τυπο καθωσ και τον τροπο που τισ μεταφερω απο τον υπολογιστη
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Καλησπερα μηπως γνωριζει κανεις τι εσωτερικο δισκο μπορω να παρω για το dune γιατι υπαρχουν συγκεκριμενεσ προδιαγραφεσ και ειμαι ασχετος αν μπορουσατε να μου πειτε εταιρεια και τυπο καθωσ και τον τροπο που τισ μεταφερω απο τον υπολογιστη
Δίσκο με χαμηλή κατανάλωση και χαμηλή θερμοκρασία λειτουργίας. Και φυσικά 5400 στροφές.
Από Western Digital τα μοντέλα που ενδείκνυνται είναι Green, Red, Purple.
Μακριά από Blue, Black.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.091
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top