PLINIUS SA-102 ΤΕΛΙΚΟΣ

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Πωλείται ο ανωτέρω τελικός σε άριστη κατάσταση. Ο τελικός αγοράστηκε πριν μερικούς μήνες απο φίλο στο forum.

http://www.avsite.gr/forum/threads/plinius-sa-102-power-amplifier.131888/#post-1820304


IMG_1132.JPG

Ο τελικός πριν τον πάρω ελέγχθηκε από τον Τροβά .Ήταν σε άριστη κατάσταση, έκανα όμως κάποιες βελτιώσεις. Συγκεκριμένα μπήκαν οι διπλάσιοι πυκνωτές της Nippon που είχε απο την μάνα του (+40.000mf όπως έχει και ο SA-250 στο ίδιο σασί), ρυθμίστηκε η πόλωση έτσι ώστε στην τάξη A να μην καρβουνιάζει τις πλακέτες και να παίζει πιό κοντά στην ΑΒ (απο τα 800 στα 150) και ρυθμίστηκε με αντιστάσεις η έξοδος να είναι πιό χαμηλή, έτσι ώστε να μην βγάζει φύσημα ο AR που έχει πολύ υψηλό gain. Όλα αυτά αν δεν τα επιθυμεί κάποιος επαναφέρονται πολύ εύκολα από τον Τροβά. Μαζί με τον προενισχυτή Audio Research Reference 2 mkii είναι καταπληκτικό δίδυμο
Τελική τιμή 2700.
Σε περίπτωση που συνδυαστεί σαν σετ με τον AR, με ενδιαφέρει ανταλλαγή με φθηνότερο σετ πρό-τελικού ή καλό ολοκληρωμένο συν χρηματική διαφορά.
 


Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Δώρο επάργυρο καλώδιο ρεύματος απο Γερμανία.
Δεκτές και προτάσεις ανταλλαγής με φθηνότερο τελικό ή ολοκληρωμένο συν χρηματική διαφορά.
 



Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
2.200 μετρητά, χωρίς τα καλώδια, ΜΌΝΟ μέχρι το Σάββατο που φεύγει ανταλλαγή.
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Σημειώνω ότι μετά την πώληση του προενισχυτή μου, ο τελικός πήγε για επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Έτσι μένουν μόνο οι διπλάσιοι πυκνωτές.
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Ο τελικός δεν έφυγε ανταλλαγή μιας και αγοράστηκε τελικά ολοκληρωμένος μετρητοίς.
Θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια σε τιμή απόλυτης ευκαιρίας γι'αυτό το μηχάνημα στα 2000 ευρώ μετρητά.
Ανταλλαγές θα δεχθώ στην προηγούμενη τιμή και μόνο για πράγματα που χρειάζομαι, δηλ. κάποιο OPPO ή άλλο universal player με έξοδο ήχου από HDMI ή κάποιο Rack όπως το έχω περιγράψει στην αγγελία ζήτησης που έχω.
Προσοχή!! Ακρόαση με τον προενισχυτή σας στο σύστημά μου, μιας και δεν υπάρχει πλέον προενισχυτής.
 
Last edited:



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.195
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top