Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1,Duo


Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Δοκίμασα κι άλλο HDMI καλώδιο (HAMA) και το πρόβλημα παραμένει...Δεν περνά καθόλου ήχος.
Πάντως στο DUNE όταν στις ρυθμίσεις ήχου το έχω σε PCM αντι για Bitstream ο ηχος περνα κανονικά....βέβαια στη πρόσοψη του LG γραφει PCM 3/2.1 (η κατι τέτοιο τέλος πάντων...) ο ηχος όμως ακούγετε σε όλα τα ηχεία και πολύ καλός μπορώ να πω...
Να είναι τόσο καλή προσομοίωση του DTS-HD ???
H περνά όντως τον ήχο σε DTS-HD και τσάμπα παιδεύομαι ?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Πάντως στο Dune Lite 53D που είχα και δεν υποστήριζε DTS HD,συνδεδεμένος σε Denon και αργότερα σε Marantz με hdmi,μου έβγαζε απλό DTS στον ενισχυτή.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Παιδιά μου είπε κάποιος για αυτό που έγραψε ο Γιάννης Κυριακού, δλδ πως περνάς νέες διευθύνσεις στον σκληρό του dune , hd duo συγκεριμένα. Επιανα έναν σταθμό που μου άρεσε αρκετά , και εδώ και λίγο καιρό , πάπαλα. Τον βγάζει στην λίστα του shoutcast, αλλά όταν κληθεί να τον παίξει, δεν κάνει τίποτα. Τον έχω και στα favourites αλλά τίποτα.
Χθές ανακάλυψα ότι μετακόμισε σε νέο server, και έχει νέο Link , στην σελίδα του παλιού.
Το θέμα είναι πως μπορώ να περάσω την νέα διέυθυνση στο dune για να πιάνει τον σταθμό?
 



Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Γιάννη δες εδώ τα internetικά ραδιόφωνα που έχω στον σκληρό δίσκο του Dune μου:

http://www.avsite.gr/forum/threads/audiophile-internet-radios-for-dune-players.133966/

Κατέβασε τα αρχεία, άνοιξε τα με ένα text editor και άλλαξε τα link για να φτιάξεις τα δικά σου.
Αν έχεις κανά link από κάποιον καλό internetικό ραδιοσταθμό στείλε το να το φτιάξουμε.
 


Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Κατέβασε τα αρχεία από το post #6 και μετά που έχω προσθέσει και εικονίδια.
Χρόνια πολλά!
 



Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Πιθανο change-log:

The list of possible changes (by not verified information from this forum):

1. On the 102v2 corrected sound avi files with the track Dolby Digital / AC3.Now the sound of the analog output AM.
2. It seems to hang repaired with HDMI-CEC
3. In the setting of a time shift function listed for IPTV
4. When viewing a video in info was to show the remaining time.
5. Use the file /config/menu_config.xml can now turn on / off menu in the settings.
 





Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Μάλλον ότι και αυτό:



Προσθέτει εξωτερικό USB δίσκο στο Dune.

http://www.e-shop.gr/raidsonic-ib-351astu-b-icy-box-35-hybrid-aluminium-case-p-PER.801934

Δε νομιζω,αλλη μοναδα το κανει αυτο....το DUNE SMART HΕ MODULE
αυτο για προσθηκη δορυφορικων καρτων ηταν,το ζητημα ειναι αν μπορει να χρησιμευσει καπως αλλιως εστω κι ανεπισημα !

Ασχετο:
Πρεπει με καποιο απο τα τελευταια firmware να περσαν και νεο skin....δοκιμαστε λοιπον το SILVER που ειναι εξαιρετικο θα ελεγα !
 


Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Παρατηρώ στο site της DUNE έχουν αφαιρεθεί οι σελίδες των προϊόντων αλλά και υποστήριξης,firmware κ.λ.π για τα DUNE MAX,DUO,SMART και όλα τα SMART Extensions....τι έγινε ? Τέρμα η υποστήριξη ?
 

Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Νέο firmware εμφανιστηκε στα Dune.
Πιθανη αλλαγη:

New option:

Deinterlacing: adaptive +


Version "150404_0032_b9" (BETA version)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.163
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top