Ποιο SVS κι από πού;(Sub βρήκα τελικά.Σπίτι που θα βρω;)


Μηνύματα
504
Reaction score
228
Σίγουρα καλύτερα να πας σε svs παρά στο dali. Επειδή η SVS είναι ειδικευμένη εταιρία για sub πιστευω έχει καλύτερη ποιότητα και γενικά τα προιόντα της χαίρουν μεγάλης εκτίμησης και από τα εδώ μέλη αλλά και στο εξωτερικό.
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.305
Reaction score
5.354
το dali δηλαδη να το αφησω...
εγω ως κατοχος 2 Dali Ikon Sub MKII μπορω να σου πω οτι παιζει πανω απο αυτο που περιμενα γι αυτο το λογο και πηρα 2 (ασχετως οτι τα παιζω -10db στον ενισχυτή)....:D

αναμφισβητητα τα SVS ειναι αξιολογα sub και ειναι ευρέως αναγνωρισμενα. αν η τσεπη σου τα σηκωνει τα χτυπας με κλειστα ματια.;)
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.524
Reaction score
30.902
Εχει κατα καιρους και κατι πολυ καλα και φτηνα στις αγγελιες!
 


Μηνύματα
54
Reaction score
0
ρε παιδια αλλη μια ερωτηση για να κανω isolate τον ηχο ετσι ωστε να μην τρεμει ολο το απο κατω σπιτι υπαρχει καποια βαση sub να παρω?ειδα η SVS πουλαει ενα isolation system 70 ευρω
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
ρε παιδια αλλη μια ερωτηση για να κανω isolate τον ηχο ετσι ωστε να μην τρεμει ολο το απο κατω σπιτι υπαρχει καποια βαση sub να παρω?ειδα η SVS πουλαει ενα isolation system 70 ευρω
Το έχω, οπως έιχα και μια Auralex SubDude HT. Μια χαρά είναι, αλλά μην περιμένεις ηχομόνωση,,, Θα σε ακουν οι γείτονες. Αν δεν με πιστευεις, να σου δωσω τα τηλεφωνα των δικών μου να τους ρωτήσεις
 

Μηνύματα
54
Reaction score
0
βασικα για τους γειτονες δεν με νοιαζει γιατι ειναι μονοκατοικια κολλητα με αλλες βεβαια πιο πολυ με νοιαζει οτι απο κατω μενουν οι γονεις μου μην νομιζουν απο τις δονησεις οτι κανει σεισμο :p να παρω λες και τα pads μωρε?
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
βασικα για τους γειτονες δεν με νοιαζει γιατι ειναι μονοκατοικια κολλητα με αλλες βεβαια πιο πολυ με νοιαζει οτι απο κατω μενουν οι γονεις μου μην νομιζουν απο τις δονησεις οτι κανει σεισμο :p να παρω λες και τα pads μωρε?
Αν σε ανησυχει αυτο, εξηγείς στους γονείς σου οτι είναι το sub και όχι σεισμός. Παρολα αυτα, πάρε και τα pads, γιατι θες να μειωσεις όσο το δυνατόν την ενόχληση... PB1000 ή 2000 τελικά; 2000, έτσι; Μπράβο! :D
 

Μηνύματα
54
Reaction score
0
11-12 τ.μ με pb-2000 νομιζω ειναι υπερβολη , επισης πρωτο συστημα 22 χρονων παλι ειναι υπερβολη :p
 


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
11-12 τ.μ με pb-2000 νομιζω ειναι υπερβολη , επισης πρωτο συστημα 22 χρονων παλι ειναι υπερβολη :p
Πάρε το 2000.
Καθαρά για πρακτικούς λόγους.Δλδ αν έρθει το γκομενάκι την καθίσιζεις επάνω του ευκολότερα για τα περαιτέρω:D
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
11-12 τ.μ με pb-2000 νομιζω ειναι υπερβολη , επισης πρωτο συστημα 22 χρονων παλι ειναι υπερβολη :p
Δεν είναι υπερβόλη, πιστεψε με... Σκέψου και μελλοντικά. Με το που θα πας σε άλλο χώρο, θα χρειαζεσαι αναβαθμιση, ενω το PB2000 ειναι μια χαρα και για μεγαλυτερους χώρους.

Αν δεν πιστευεις εμένα, να ακους τουλάχιστον την επιστημονικά τεκμηριωμένη επιχειρηματολογία του gstriftos.
 



Μηνύματα
1.074
Reaction score
832
Ολο το εφε το κανει το σαμπ,παρτο και δεν θα μετανοιωσεις! Ειναι οπως οι τηλεορασεις οσοι λεγανε οτι η 40 ειναι μεγαλη,τωρα εχουνε 55+ τουλαχιστον αν το 2000 σου φαινεται μεγαλο απλα κατεβαζεις την εντσση
 

Μηνύματα
54
Reaction score
0
οκ θα το σκεφτω και θα προσπαθησω να ανεβασω το budget οσο αναφορα την ηχομονωση να παρω τα pads της SVS η auralex?
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.601
Μηνύματα
2.865.593
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top