Εντυπώσεις από την παρουσίαση του Epson TW-6600W στην Avart

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Τελικα εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι οσο περισσοτερο μαθαινω τα μυστικα της εικονας τοσο πιο δυσκολο ειναι να ευχαριστηθω την εικονα του προβολεα μου .
Αλλη μια περιπτωση που η αγνοια της πραγματικοτητας δημιουργει ευτυχια .
Δηλαδή πρέπει να μάθεις τα μυστικά της εικόνας, για να απολαύσεις πραγματικά μια ταινία που σου αρέσει?
τότε, θα πρέπει να μάθουμε τα μυστικά του κινηματογράφου, για να πάμε να απολαύσουμε μια ταινία στον σινεμά?
Προσοχή, γιατί εδώ ταιριάζει η παροιμία ''βλέπουμε το δένδρο και χάνουμε το δάσος!''
 

Μηνύματα
202
Reaction score
45
Θα ήθελα με την σειρά μου να ευχαριστήσω όλους εσάς που μας τιμήσατε στο AVSite με την παρουσία σας ώστε να πραγματοποιηθεί η παρουσίαση του νέου Βιντεοπροβολέα της EPSON EH-TW 6600W στα Studios της Audio Vision Art __________τέτοια event’s κατά την άποψή μου λείπουν από τον χώρο μας.

Εμείς στην Audio Vision Art προσπαθούμε και θα προσπαθούμε πάντα να σας παρουσιάζουμε τα νέα προϊόντα - στον χώρο του Audio Video συντελώντας έτσι στην σωστή και προπάντων αντικειμενική ενημέρωση σας για επιτυχημένες αγορές.

Επίσης ευχαριστίες στον Κο Μανώλη Καστρουνή για την πολύτιμη γνωστική του εμπειρία ως Calibrator που βοήθησε με την γνωστή του Τεχνική κατάρτιση - αντικειμενικότητα να διεξαχθεί το Event αποκομίζοντας οι περισσότεροι μία πλήρες εικόνα για τον Βιντεοπροβολέα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ επίσης στον Κο Δημήτρη Μπότσιο και την Έλενα Καπαρού - της ΕPSON που μας τίμησαν με την παρουσία των στο Event.


Στην AVART προσεχώς θα πραγματοποιηθούν και άλλα Εvent’s με νέα προϊόντα € θα χαρούμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας.

Ευχαριστούμε.



Με εκτίμηση
Από την Audio Vision Art (AVART)
Νίκος Παχής
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Δηλαδή πρέπει να μάθεις τα μυστικά της εικόνας, για να απολαύσεις πραγματικά μια ταινία που σου αρέσει?
τότε, θα πρέπει να μάθουμε τα μυστικά του κινηματογράφου, για να πάμε να απολαύσουμε μια ταινία στον σινεμά?
Προσοχή, γιατί εδώ ταιριάζει η παροιμία ''βλέπουμε το δένδρο και χάνουμε το δάσος!''
Το αντιθετο εγραψα μαλλον το διαβασες βιαστικα
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Τελικα εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι οσο περισσοτερο μαθαινω τα μυστικα της εικονας τοσο πιο δυσκολο ειναι να ευχαριστηθω την εικονα του προβολεα μου .
Αλλη μια περιπτωση που η αγνοια της πραγματικοτητας δημιουργει ευτυχια .
εδω ειμαστε για να σε ξελαφρωσουμε απο scaler και μετρητικα ωστε να ευχαριστηθεις την εικονα σου :D
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Δεν είπε οτι δεν εχει προβολεα γιατί τον έκανε ανταλλαγη με το lumagen ?
Έχω μπερδευτεί λίγο ...
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Δεν είπε οτι δεν εχει προβολεα γιατί τον έκανε ανταλλαγη με το lumagen ?
Έχω μπερδευτεί λίγο ...
Προβολεα και πανι καθως τα εδωσα μαζι δεν ειχα και ημουν μονο με την τηλεοραση απο εχθες εχω εναν προβολεα τον οποιο θα τον ονομασουμε μεταβατικο μεχρι να βρεθει κατι καλυτερο .Περιμενω το πανι που εχω παραγγειλει για να αρχισω να σκαλιζω .
 
Last edited:

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
εδω ειμαστε για να σε ξελαφρωσουμε απο scaler και μετρητικα ωστε να ευχαριστηθεις την εικονα σου :D
Τι να τα κανεις βρε ? Δεν ξερεις οτι οσο μεγαλωνει ο ανθρωπος το ασπρο το βλεπει να κιτρινιζει ?:O_o:
Στην ηλικια σου θα επρεπε να εχεις αποσυρθει απο την ενεργο δραση ....:coffee:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.154
Reaction score
93.265
Ας επανέλθουμε στις εντυπώσεις, αν υπάρχουν, παρακαλώ.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ειναι μια κατηγορια προβολεα που εχει ενδιαδερον ....πειτε εντυπωσεις βρε...

και ο Μανωλης να μας πει εντυπωσεις και ας ανεβασει κανα διαγραμμα μιας και τον ρυθμισε για να δουμε πως επαιζε ..
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
οι χαμηλες κατηγοριες,φαινονται κυριως στα συγκριτικα γιατι οι διαφορες δεν ειναι τέτοιες να φανουν από μνημης σε μια απλη παρουσιαση.Μαλλον η φτηνη λαμπα είναι το ατου εδώ περα.
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
....απο εχθες εχω εναν προβολεα τον οποιο θα τον ονομασουμε μεταβατικο μεχρι να βρεθει κατι καλυτερο .....
αρχίσαμε τις δικαιολογίες...:rolleyes: Κώστα μήπως μιλήσατε για να περάσει η ομάδα αξιολόγησης από εκεί.....:laugh:
 


Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
τελικα ΑΚΟΜΑ η ουσιωδης διαφορα ενός ακριβου μηχανήματος με ένα φτηνο είναι το μαυρο.Πρεπει να πληρωνει κανεις για να παρει λιγο μαυρο:D.Για οποιον δεν ασχολειται με προβολεις και του το πεις αυτό,που το εχω πει,ακουγεται απίστευτα παραξενο.
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Γεια από οτι έχω καταλάβει οποίος ψάχνει για μαύρο πρέπει να πάει στον epson eh tw 9200 τουλάχιστον για μένα που είναι κάτοχος benq w1070.Παντως αυτό με τη λάμπα ισχύει;τόσο φτηνή ;στον epson eh tw 9200 ποσό έχει λάμπα;Τελικά αν πάω γι κάτι καλύτερο από benq που να πάω στον 6600 η 9200;ΑΝ και πιστεύω οτι με αντίθεση 10000:1 που έχω σε όποιον πάω από τους δυο θα δω διαφορά
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
ΑΝ και πιστεύω οτι με αντίθεση 10000:1 που έχω σε όποιον πάω από τους δυο θα δω διαφορά
Αν είχες αντίθεση 10.000/1,δεν θα χρειαζόταν να κοιτάξεις άλλον προβολέα:D....μόνο με τον '9200' θα δεις διαφορά σε μαύρο/κοντράστ.....δεν αξίζει η αλλαγή του Μπενεκιού με τον '6600'
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Δηλαδή αυτά που δίνουν οι εταιρίες δεν εινσι πραγματικά χαρακτηριστικά;να ρωτήσω ένα μοντέλο της Sony vlp eh40s εινσι καλύτερο από τον 9200;
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.630
Reaction score
960
Tα χαρακτηριστικα ειναι πραγματικα εφοσον επαληθευονται
Η εκδοση του 6600 ειναι πιο κονσουμερ σε σχεση με τις επαγγελματικες σειρες 7200/9200,.με λιγοτερα χαρακτηριστικα και εκπτωσεις στην ποιοτητα
Το μοντελο σονυ 40 δεν ειναι καλυτερο απο τον 9200 και πιθανως στο μαυρο να ειναι καλυτερος ο πανασονικ 6000(δεν θυμαμαι)
Παντως με ενα καλομεταχειρισμενο μπενκ 6500/7000/7000+ και νεα λαμπα θα παρεις καλυτερη θεαση και σε μαυρο και χρωματικη παλετα(κοστος 600------850)
Ο πανυ6000 ειναι στα 1500 απο γερμανια και ο επσον 9200 στα 2000ε απο ελλαδα
Σε μαυρο ο επσον 9200 ειναι μακραν καλυτερος ακομα και απο τον σονυ τον 55,αλλα μονο το μαυρο δεν καθοριζει συνολικα την ποιοτητα της εικονας
ο επσον 9200 ειναι συνολικα η πιο αρτια λυση στα 2000ε
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top