Home cinema μεχρι 500 ευρω

Μηνύματα
25
Reaction score
5
Καλημερα σε ολους. Εχω ενα budget διαθεσιμο περι τα 500ε (ισως με λιγο ζορι 600). Για να βρω εναν μπουσουλα απο που να αρχισω, εχω βαλει ως ενισχυτη τον yamaha rx-v377 ο οποιος με 180 ευρω που τον εχω βρει, και με αυτες τις κριτικες που εχει πιστευω με καλυπτει απολυτα. Τωρα το μεγαλο μπερδεμα ειναι στα ηχεια. Οσο και αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω κατι που να προτεινεται αρκετα. Επισης εδω να σημειωσω οτι ηχεια home cinema δεν μου δινεται η δυνατοτητα να ακουσω οπως με στερεο συνθεσεις σε γνωστα μαγαζια. Εσεις τι ηχεια θεωρειται οτι ειναι η καλυτερη δυνατη επιλογη γιαυτο τον ενισχυτη? μεχρι τα 350 ευρω. Εχω βρει καποια που λογο μεγεθους-τιμης-εμφανισης μου αρεσουν αρκετα http://www.skroutz.gr/s/5072238/Taga-Harmony-inMove-5-0.html . Γενικα θα προτειμουσα μικρα ηχεια και οχι κολονες. Επισης ο χορος που θα παιζουν ειναι γυρω στα 20 τμ.

Και τωρα για να παω και στην εντελως αλλη πλευρα. Στα all in one συστηματα, υπαρχει περιπτωση σε αυτα τα λεφτα (500ε) να βρω κατι που να μπορει να σταθει διπλα σε τετοια συνθεση με ξεχωριστα ηχεια-ενισχυτη? Αν υπαρχει το πιο πιθανον ειναι να το προτιμησω λογο εμφανισης των all in one συστηματων.

Σας ευχαριστω.
 


Μηνύματα
25
Reaction score
5
ο φθηνοτερος hk αποτι βλεπω ειναι ο avr 70 στα 260 ευρω οποτε ενισχυτης και ηχεια στα 569 ευρω. Αν και βλεπω οτι σε κριτικες ο yamaha 377 ειναι κατα πολυ καλυτερος...
 



Μηνύματα
25
Reaction score
5
A, γιατι τον ειδα στο skroutz. Οποτε με αλλον hk ενισχυτη ανεβαινει αρκετα η τιμη μετα. Αν παω στον yamaha 377 και στα συγκεκριμενα ηχεια? ειναι καλη επιλογη? εχει αυτο το setup κανεις?
 

Μηνύματα
25
Reaction score
5
Καλησπερα και παλι. Βρηκα το σετ avr 151 και hkts 5 στα 449 ευρω. Αλλα παλι μου μπαινουν ιδεες για την ποιοτητα του 151 σε συγκριση με τον μικρο yamaha rxv 377. Το αντιστοιχο σετ με yamaha ενισχυτη και hkts5 ηχεια κοστιζει περιπου 490ε. Εχω μπερδευτει παρα πολυ. Κατα τι γνωμη σας τι θα ακουγεται καλυτερα? Μηπως το harman kardon set μιας που ειναι ιδια μαρκα κανει καλυτερο συνδιασμο?

Ευχαριστω και παλι.
 

Μηνύματα
24
Reaction score
0
εγω τα εχω σχεδον 1 χρονο το σετακι και δεν το εχω μετανιώσει. ειναι μια χαρα για τα λεφτα τους.
 

Μηνύματα
25
Reaction score
5
Καταλαβα. Θα προσπαθησω μηπως μπορεσω να τα ακουσω μεσα στη βδομαδα, αν και απ'οτι μου ειπαν ειναι δυσκολο για πολυκαναλα συστηματα. Παντως ψαχνοντας στο ιντερνετ για τον hk 151 βρισκω απο καμια εως ελαχιστες αναφορες, αντιθετα με τον yamaha που τον προτεινουν ολοι ως vfm. Αναμενουμε λοιπον :)
 

Μηνύματα
25
Reaction score
5
Την πατησαμε... Σημερα πηγα να κανω παραγγελια στα 449 το σετ avr 151 και hkts 5 και δεν υπαρχει πλεον διαθεσιμο. Τους πηρα τηλ για να ρωτησω και μου λεει ειναι εντελως αγνωστο για το ποτε θα ξαναφερουν, μπορει σε 2 μπορει και σε 10 μερες. Ξενερωσα... Αλλα θα περιμενω...
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Την πατησαμε... Σημερα πηγα να κανω παραγγελια στα 449 το σετ avr 151 και hkts 5 και δεν υπαρχει πλεον διαθεσιμο. Τους πηρα τηλ για να ρωτησω και μου λεει ειναι εντελως αγνωστο για το ποτε θα ξαναφερουν, μπορει σε 2 μπορει και σε 10 μερες. Ξενερωσα... Αλλα θα περιμενω...
Tην άλλη βδομάδα θα έχουν !
 



Μηνύματα
24
Reaction score
0
αντε σιγα σιγα να μαζευομαστε ατομα που το εχουμε, γιατι μ φαινεται ειμαι ο μονος που το εχω παρει. χα χα χα..
 

Μηνύματα
25
Reaction score
5
Οταν το παρω και εγω να κανουμε fan club :p Ψαχνοντας λοιπον παλι βρηκα και κατι αλλο που εχει σχεδον τη μιση τιμη απo τo hk. Ειναι το pioneer htp 073 και ειναι αυτο http://www.skroutz.gr/s/4057622/Pioneer-HTP-073.html . Να φανταστω δεν υπαρχει συγκριση με το hk ε? Αν ομως ειναι καπως κοντα στην αποδοση,μιλαμε για τα μισα λεφτα ;)
 

Μηνύματα
150
Reaction score
66
Τα μηχανήματα της harman είναι πολύ καλα για τα λεφτα τους λογικα εξοπλισμένα κ με ευκολα μενου στην καθημερινη χρηση
σχετικα με την αποδοση τους εχουν( για μενα παντα) βρει την χρυση τομη αναμεσα στον γεματο ζεστο ηχο του hi-fi k της αναλυσης του homecinema θα σου προτεινα να περιμενεις κ να παρεις το κιτ της hk πιστευω δεν θα το μετανιώσεις.
καλη συνεχεια...
 

Μηνύματα
681
Reaction score
255
Για entry level συστημα σ' αυτη την τιμη, δεν το συζηταμε, με κλειστα ματια παρτε το, εχει πολυ καλο ηχο.
 

Μηνύματα
24
Reaction score
0
παιδιά εχω την απορία ενω ειναι ενα αρκετά καλο σετάκι γιατι δν το πολυπροτίνουν και γνκ σε site που βλέπω δεν τον συνηστούν. και στα λεφτά του ειναι πολυ καλο. απλα γιατι δν το προτείνουν και γνκ ελαχιστοι το εχουν.
 


Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
απ οτι γνωριζω πολυ καλα τα hk εχουν περισσοτερα βατ επι της ουσιας.....

οταν λεει η hk 50w ειναι 50
στα yamaha k pioneer στα 50...κράτα 25....

τα ειχα και τα 3 μηχανακια...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.333
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top