Πρόβλημα με PS4 και ανάλυση 1080p

Μηνύματα
310
Reaction score
4
Έχω ένα Ps4 το οποίο συνδέεται σε έναν ενισχυτή Pioneer (δεν θυμάμαι το μοντέλο αλλά είναι ενισχυτής του 2014 με 3d και 4k). Από το ενισχυτή φεύγει ένα άλλο hdmi και πηγαίνει σε μια Samsung UE55D8000.
Έχω το εξής πρόβλημα: Όταν επιλέγω στο ps4 ανάλυση 1080p τότε η οθόνη δείχνει μόνο κάποια πολύχρωμα "χιόνια". Μόλις επιλέξω 1080i δείχνει κανονικά. Όμως μέσα σε ένα παιχνίδι π.χ. PES 2015 βλέπω αρκετές λεπτομέρειες οι οποίες δεν μου κάθονται καλά στο μάτι. Για παράδειγμα κάποιες επαναλαμβανόμενες θολές σκιές στο γήπεδο, όταν οι παίκτες πανηγυρίζουν και έρχεται κοντά η κάμερα αλλοιώνονται κάποια γραφικά και τα χαρακτηριστικά των παικτών φαίνονται λάθος. Επίσης υπάρχουν στιγμές που θολώνει στιγμιαία το παιχνίδι και φαίνεται σαν να αφήνει κάποια σκιά.
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει τι μπορώ να κάνω για να διορθωθούν τα προβλήματα?
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
για αρχη δοκιμασε να βγαλεις λιγες ωρες το καλωδιο ρεύματος από την μπριζα
δες αν εχεις όλα τα update (της κονσολας και του παιχνιδιού)
δοκιμασε ένα άλλο παιχνιδι (ακομα και το ιδιο νοικιασμενο αν θες)μηπως φταιει το δισκακι
και τελος παρε και ένα τηλ εδώ να δεις τι θα σε πουν...
http://cometron.gr/
 


Μηνύματα
310
Reaction score
4
Πήρα τηλ αλλά δεν εβγαλα ακρη. Μου ειπαν οτι η πηγη πρεπει να ειναι 1080p για να δειξει κατι.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Βάλε τo PS4 στο auto detection όσον αφορά την εικόνα να δεις τι βγάζει.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.346
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top