Panasonic pt-ae6000

Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
ειμαι που να μην ημουν:D

απογοητευομαι απλα με το ρυθμο που παω για να παρω (καινουργιο παντα - ειναι ψυχολογικο και ας μην το συζητησουμε) jvc, τυπου 500r κλπ

θελω κανα 6μηνο ακομα ετσι που παω:(
εγω εχω πανυ 4000 και παιζει καλυτερα απο του svellini με τον 6000....:D

...αν ηταν θα σου ελεγα να παρεις.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
εγω εχω πανυ 4000 και παιζει καλυτερα απο του svellini με τον 6000....:D

...αν ηταν θα σου ελεγα να παρεις.
......ειναι συνδιασμος χωρου-οθονης-προβολεα και ρυθμισης

σαν ποιοτητα απεικονισης ειναι jvc-sony-epson και σκολουθουν ολα τα αλλα....

εισαι κουραστικος..:tongue::)

Σε οτι αφορα τον epson θα διαφωνησω πιστευω οτι ειναι ισαξιος με ον πανυ .
Υπερτερει o epson σε μαυρο και σε on / off contrast
Ενω υπερτερει ο Panasoinc στον φακο με αποτελεσμα να εχει καλυτερη ευκρινεια και απο πλευρας ρυθμισης ο Panasonic ερχεται πολυ πιο ευκολα και εχει πολυ καλυτερη γραμμικοτητα στο χρωματικο του τριγωνο για gamma και κλιμακα του γκριζου δεν συζηταω .
Θεωρω οτι μονο το μαυρο του ειναι καλυτερο χωρις την λειτουργεια της ιριδας.
 

Μηνύματα
681
Reaction score
255
Σε οτι αφορα τον epson θα διαφωνησω πιστευω οτι ειναι ισαξιος με ον πανυ .
Υπερτερει o epson σε μαυρο και σε on / off contrast
Ενω υπερτερει ο Panasoinc στον φακο με αποτελεσμα να εχει καλυτερη ευκρινεια και απο πλευρας ρυθμισης ο Panasonic ερχεται πολυ πιο ευκολα και εχει πολυ καλυτερη γραμμικοτητα στο χρωματικο του τριγωνο για gamma και κλιμακα του γκριζου δεν συζηταω .
Θεωρω οτι μονο το μαυρο του ειναι καλυτερο χωρις την λειτουργεια της ιριδας.
Δοκιμασε σε grey οθονη θα δεις πολυ καλυτερη εικονα πιστευω.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
εγω εχω πανυ 4000 και παιζει καλυτερα απο του svellini με τον 6000....:D

...αν ηταν θα σου ελεγα να παρεις.

Οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια Κωστη ....

Δεν φτανει να δινει παρομοια σχεδιαγραμματα και τριγωνακια με τον δικο μου μπορει να παιρνεις παρομοια DE στις μετρησεις αλλα μην περιμενεις κανεις να πιστεψει οτι τα προβολακια εχουν το ιδιο επιπεδο μαυρου .
Τα δυο προβολακια εφαρμοζουν παρομοιες τεχνολογιες αλλα στον δικο μου ειναι σημαντικα βελτιωμενες οπως ειναι φυσικο .
Εχει και 1000 ωρες στην πλατη το οπτικο σου ετσι οπως τα λες σε λιγο θα μου προτεινεις ανταλλαγη και θα θελεις και διαφορα...
:party:
 


Μηνύματα
63
Reaction score
52
Δεν έχω δει τον πάνυ, ωστόσο χθες έβλεπα το begin again (παρεπιπτόντως εξαιρετική ταινία) στον ...... εισαγωγικό jvc x-35 και ομολογουμένως ξαναεξεπλάγην ευχάριστα (μαύρο, χρώμα, ευκρίνεια). Οι καλιμπραρισμένες ρυθμίσεις που χρησιμοποιώ είναι οι ακόλουθες: user 5, calB (ή στέρνο), Κώστα καλημέρα.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Δεν έχω δει τον πάνυ, ωστόσο χθες έβλεπα το begin again (παρεπιπτόντως εξαιρετική ταινία) στον ...... εισαγωγικό jvc x-35 και ομολογουμένως ξαναεξεπλάγην ευχάριστα (μαύρο, χρώμα, ευκρίνεια). Οι καλιμπραρισμένες ρυθμίσεις που χρησιμοποιώ είναι οι ακόλουθες: user 5, calB (ή στέρνο), Κώστα καλημέρα.
Δεν καταλαβα εαν οι αποθηκευμενες ρυθμισεις στο user 5 ειναι αποτελεσμα του καλιμπραρισματος που εκανε ο Κωστας ή καποιος αλλος ....
 


Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
Οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια Κωστη ....

Δεν φτανει να δινει παρομοια σχεδιαγραμματα και τριγωνακια με τον δικο μου μπορει να παιρνεις παρομοια DE στις μετρησεις αλλα μην περιμενεις κανεις να πιστεψει οτι τα προβολακια εχουν το ιδιο επιπεδο μαυρου .
Τα δυο προβολακια εφαρμοζουν παρομοιες τεχνολογιες αλλα στον δικο μου ειναι σημαντικα βελτιωμενες οπως ειναι φυσικο .
Εχει και 1000 ωρες στην πλατη το οπτικο σου ετσι οπως τα λες σε λιγο θα μου προτεινεις ανταλλαγη και θα θελεις και διαφορα...
:party:
ο δικος μου εχει καλυτερο μαυρο .. εξου και το οτι παιζει καλυτερα :D


Δεν έχω δει τον πάνυ, ωστόσο χθες έβλεπα το begin again (παρεπιπτόντως εξαιρετική ταινία) στον ...... εισαγωγικό jvc x-35 και ομολογουμένως ξαναεξεπλάγην ευχάριστα (μαύρο, χρώμα, ευκρίνεια). Οι καλιμπραρισμένες ρυθμίσεις που χρησιμοποιώ είναι οι ακόλουθες: user 5, calB (ή στέρνο), Κώστα καλημέρα.
καλησπερα Μανωλη

δεν τα λεμε ομως αυτα...:p

.......για να μην δημιουργηθει παρεξηγηση .....ειναι φιλος και τον βοηθησα.:)
 
Last edited:



Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Ε ο Κώστας ποιος άλλος, ο Μανώλης?
Ρωτησα επειδη πολλοι αντιγραφουν ρυθμισεις απο καλιμπραρισματα αλλων προβολεων και επειδη ο Κωστας δηλωνει οτι ασχολειται μονο με τσιπουρα και ουζα θεωρησα οτι απο καπου αντεγραψες
 




Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
κοιτα....παιζω με stewart firehawk οποτε απο μονο του αυτο δινει καλυτερο μαυρο και ansi contrast σε σχεση με τον δικο σου....

απο την στιγμη λοιπον που παιζουν ιδια χρωματικα και εχω συν καλυτερη οθονη βλεπω καλυτερα απο εσενα...

δεν λεω οτι ειναι καλυτερος απο τον δικο σου σαν προβολεας...
....απλα σε παιζω και λιγο :p

και ο Μ.Κ. που τον ειχε δει καποια στιγμη τουπεσε το σαγονι μιας και ξερει πως παιζει ο 4000 σε κανονικες συνθηκες ....κοιταγε γυρω-γυρω :roflmao:
 


Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
:roflmao:
οχι ρε τον ειχα βγαλει μπαλκονι...


.......εσυ να φερεις μια μερα τον δικο σου απο δω να τον δουμε.....;)
 


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
κοιτα....παιζω με stewart firehawk οποτε απο μονο του αυτο δινει καλυτερο μαυρο και ansi contrast σε σχεση με τον δικο σου....

απο την στιγμη λοιπον που παιζουν ιδια χρωματικα και εχω συν καλυτερη οθονη βλεπω καλυτερα απο εσενα...

δεν λεω οτι ειναι καλυτερος απο τον δικο σου σαν προβολεας...
....απλα σε παιζω και λιγο :p

και ο Μ.Κ. που τον ειχε δει καποια στιγμη τουπεσε το σαγονι μιας και ξερει πως παιζει ο 4000 σε κανονικες συνθηκες ....κοιταγε γυρω-γυρω :roflmao:
Ποσα ξερεις ποσα ξερεις εσυ .... δεν σε ξαναπαιζω εισαι ζαβολιαρης :fuckyou:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.878
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top