'' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Έψαξα να βρω αν πουλιέται κανείς στην Ελλάδα, αλλά τίποτα.
Κατά τύχη έπεσα σε έναν πάνω στο Ισπανικό ebay που τον είχε ο Louis πο την Βαρκελώνη. Έγραφε με καινούργιες λάμπες 845, ο ενισχυτής έχει παίξει μόνο 100 ώρες. Πραγματικά απο τις φωτογραφίες φαινόταν άψογος!
Εν τω μεταξύ είχα προτείνει στον Στέφανο να του δώσω τον Plinius που είχε την διπλάσια τιμή και να μουν τον δώσει και αρνήθηκε...
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Περιτό να πω ότι ο ενισχυτής βρίσκεται ήδη καθ'οδόν απο την Βαρκελώνη. Ο Louis αποδείχθηκε άψογος και μου τον ταχυδρόμησε άμεσα με μιά σειρά φωτογραφιών της συσκευασίας του.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Χωρίς να τον έχω ακούσει, πιστεύω ότι θα είναι το ενισχυτικό που θα δέσει απόλυτα με τα ηχεία μου.
Η τεράστια είκόνα και το χαμηλό των Visaton, θα έρθει και θα δέσει με το συναίσθημα του Dared!!
(και όσοι κακόπιστοι θα τρέξετε να πείτε ότι αγόρασα γουρούνι στο σακί, σας θυμίζω ότι και τα Visaton τα πήρα χωρίς να τα έχω ακούσει, βασιζόμενος στην μαρτυρία του Τάκη και βγήκαν λίρα εκατό!)

VP-845New-3.jpg
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Και μιά εμπιστευτική πληροφορία.....
Τα Visaton θα έχουν σύντομα αδελφάκια στην Ελλάδα!
Τα παρείγγειλε συμφορουμίτης με πολύ ακριβά μηχανήματα που τα άκουσε και εντυπωσιάστηκε!
 







Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Καλημέρεεεες!!!:)

Λοιπόν, ο ενισχυτής έφτασε χτες το πρωί, τάχιστα αν σκεφτούμε ότι έφυγε Παρασκευή από Βαρκελώνη! Χρόνος ρεκόρ από μια Ισπανική courier που δεν την έχει ακούσει ούτε η μάνα της..
Ήταν πολύ καλά συσκευασμένος στην δική του συσκευασία, με τις λάμπες σε ξεχωριστή δική τους.
Έτρεξα λοιπόν μόλις γύρισα το απόγευμα να τον αποσυσκευάσω και να τον στήσω :lolsign:
 




Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Ο Ενισχυτής ήρθε ακριβώς όπως μου είχε περιγράψει ο Louis!
Δύο λάμπες 845 PSVANE καινούργιες :) και με τις μικρές 2 Χ 6Ν8Ρ και 2 Χ 12ΑΧ7 μαμίσιες no name κινέζικες :(
Το δυνατό σημείο όμως των DARED είναι οι μετασχηματιστές τους. Η εταιρία κατασκεύαζε μετασχηματιστές για λογαριασμό πολύ καταξιωμένων εταιριών του χώρου και μετά από απαίτηση των πελατών της, άρχισε να κατασκευάζει και ενισχυτικά, χρησιμοποιώντας όλη της την τεχνογνωσία.

Νέες φωτογραφίες Κοραή 008.jpg
 


Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Με το που τον άναψα και περίμενα λίγο να ζεσταθούν τα λαμπιόνια, έριξα στο dac την αγαπημένη μου συλλογή που ξέρω απέξω πως παίζει...Costas Pappas choice!!
Σοκαρίστηκα από τον καθηλωτικό ήχο του !! Πρώτη φορά τα ηχεία μου κελαηδούσαν έτσι..Δύναμη σε συνάρτηση με ανάλυση, γλυκύτητα και συναίσθημα!!
Πήρα κατ'ευθείαν τον φίλο μου τον Τάκη (TRIPLEDRAGON) που είναι ομοιοπαθής ανταλλαγάκιας της δεκαετίας του 80, με ευαίσθητο ηχείο κόρνας μεγάλου μεγέθους και άπειρους πειραματισμούς σε μηχανήματα. Επιθυμία του και δική του τώρα (και πριν απο εμένα) είναι να παίξει με single ended ενισχυτή!
Σε πέντε λεπτά ήρθε για καφέ και ακρόαση.
Το τι άκουσε θα το αφήσω στον Τάκη να σας το πει..
Αυτό που μπορώ να σας πω εγώ είναι ότι και οι δύο αναρωτηθήκαμε αν παίζει έτσι με αυτές τις μικρές κωλολάμπες, πως θα παίζει με καλές?:o
 


Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Ο Βασίλης ο Τσαντουλής που έλεγε ότι ο ενισχυτής παίζει 10 φορές πάνω από τα χρήματα που κοστίζει επιβεβαιώθηκε!
Ο ενισχυτής είναι ευκαιρία και όπου τον βρείτε, χτυπήστε τον! Απ'ότι είδα στο site της Εταιρίας, βγαίνει από την σειρά Reference, σαν Limited edition.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.463
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top