Ψάχνω να βρώ... (Ερωτήσεις για ταινίες)

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Ψάχνω να βρώ... (Ερωτήσεις για ταινίες)

Μήπως ήταν με τον Keanu Reeves που άφηναν γράμματα στο γραμματοκιβώτιο έξω από το σπίτι, επειδή ήταν από διαφορετικές εποχές; (The Lake House (2006))
Ξερω ποια μου λες αλλα δυστυχως δεν ειναι αυτη...Σε ευχαριστω πολυ παντως..!!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.628
Reaction score
94.572
Απάντηση: Ψάχνω να βρώ... (Ερωτήσεις για ταινίες)

Άμα θυμάσαι και κάτι άλλο, θα βοηθήσει πιστεύω.

Xfader, μήπως την ξέρεις εσύ; :cool:
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Απάντηση: Ψάχνω να βρώ... (Ερωτήσεις για ταινίες)

Άμα θυμάσαι και κάτι άλλο, θα βοηθήσει πιστεύω.

Xfader, μήπως την ξέρεις εσύ; :cool:

Το κακο ειναι πως δεν θυμαμαι τιποτα αλλο..Εχω ψαξει αλλα τιποτα.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Απάντηση: Ψάχνω να βρώ... (Ερωτήσεις για ταινίες)

Ενταξει παιδια!!Την ψαχνω 2 χρονια και την βρηκα μολις!!!!χαχαχαχα!Μου φερατε γουριιιι!!!!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.628
Reaction score
94.572
Απάντηση: Ψάχνω να βρώ... (Ερωτήσεις για ταινίες)

Για πε...
 


Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
The China Syndrome

Καλησπέρα

Ψάχνω κι εγώ να βρω σε DVD (δεν έχει κυκλοφορήσει σε Blu-ray) "Το Σύνδρομο της Κίνας" (The China Syndrome) του 1979, με τους Jack Lemon, Jane Fonda, Michael Douglas.

Το ζήτησα στο Public, είπαν ότι θα μου το φέρουν σε δυο-τρεις μέρες και σήμερα με ειδοποίησαν ότι δεν είναι διαθέσιμο. Μου το είχαν κοστολογήσει 3 ευρώ περίπου, τιμή λογική για DVD τόσο παλιάς ταινίας.

Το βρίσκω στο Compact Disc Club, αλλά με απαγορευτική τιμή. Μήπως ξέρουμε καμιά άλλη πηγή;
Απαραίτητη προϋπόθεση η ύπαρξη ελληνικών υποτίτλων, διότι προορίζεται για συγκεκριμένο κοινό.

Ευχαριστώ.
-
 

Μηνύματα
244
Reaction score
75
http://www.imdb.com/title/tt1558575/
ψαχνω υποτιτλους για αυτη την ταινια !!Ξερει καποιος απο που?Την εχει κατεβασει καποιος και απο που?
Σε video club που ρωτησα για ενοικιαση δεν την εχουν!!

 



Μηνύματα
564
Reaction score
592
Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να προμηθευτώ μαζικά παλαιές ταινίες - κυρίως Holywood - παραγωγής από δεκαετία '30 έως δεκαετία '70 (film noir και κοινωνικές);
Με το "μαζικά" εννοώ πολλές μαζί, δηλαδή όχι με την αγορά μεμονωμένων dvd ή το κατέβασμα μίας μίας ταινίας.
 


Μηνύματα
564
Reaction score
592
Παλαιότερα σινεφίλ θεωρούνταν οι πιο "βαριές", κουλτουριάρικες ταινίες, τύπου Αγγελόπουλου ή Γκοντάρ. Τα τελευταία χρόνια όμως το περιεχόμενο του όρου νομίζω έχει διευρυνθεί και ίσως περιλαμβάνει και αυτές που λέω εγώ. Όσο για τα videoclub σκέφτηκα να τα παρακάμψω στη λογική ότι θα με κατευθύνουν σε απόκτηση μεμονωμένων ταινιών, αλλά μάλλον θα πρέπει να κάνω κάποια επίσκεψη. Στην ουσία ψάχνω κάποια μεγάλη συλλογή χολυγουντιανών παραγωγών (όχι μόνο 5-10 ταινίες) με ελληνικούς υπότιτλους.
Ευχαριστώ.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.876
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top