Γινε και εσυ Ραδιοφωνικος Παραγωγος

Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.580
Δεύτερη φορά που το ανεβάζεις σε 1 εβδομάδα και δεν λες
να το ανεβάσεις απο το κανάλι της φίλης σου (εγώ είμαι αυτή) Στην τρίτη θα τιμωρηθείς



Έχει πάθει πολλά μικρά εγκεφαλικά, μην τον παρεξηγείς.

Οποιος ξαναμιλησει ασχημα για το φιλο μου το Σταθη θα εχει να κανει μαζι μου.
Γιατι τον κοροιδευετε?
Θα ηθελε κανεις σας να ειναι ετσι?


Αντε πια.
 






hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.976
Reaction score
2.911
Και τρία στα τρία Live από τον σταθμό του Avsite που αν ήταν στα ερτζιανά θα εκλειναν πολλοί κακής ποιότητας σταθμοί της σημερινής Ελλάδας (τελικά είμαι πολύ ευγενικός χιχιχι)

 






cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Blo - Time To Face The Sun from LP "Chapter One" (1973) EMI Records


Πάμε λιγο Νιγηρία με τους εκρηκτικούς Blo και το επικίνδυνο όσο και εθιστικό μίγμα funk, beats, psych, jazz, rock. Και τα δυο πρώτα τους album ειναι εξαιρετικά και απιςτευτα απολαυστικά ακομα και σημερα, raw energy.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Jeff Eubank - Kamikaze Pilot from LP "A Street Called Straight" (1983) Dorothea Records


Ο αριστουργηματικος Jeff Eubank απο το μοναδικο του διςκο του 1983. Αυτοί που με γνωρίζουν καλυτερα, ξέρουν την αρρώστια μου με τους δίσκους καθε δεκαετιας εκτός τόπου και χρόνου. Κι αυτος ηταν ένας απο αυτούς.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
The Soft Boys - Insanely Jealous from LP "Underwater Moonlight" (1980) Armaggedon Records


Φαίνονταν η extremely British ιδιοφυΐα του απο νωρίς με τα Μαλακά Αγόρια, και μας το επιβεβαίωσε βεβαια πολλάκις αργοτερα με τους Αιγύπτιους και με τα προσωπικά του albums.
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Cabaret Voltaire - Nag Nag Nag from 7" single (1979) Rough Trade Records


Ειχαν βαλθεί απο νωρίς να αποδείξουν οτι ο θόρυβος μπορει να διαδραματίσει σημαντικο ρόλο στην ροκ μουσικη και στην εξέλιξη της. Ποςο δίκιο ειχαν....ουσιαστικά φανταστείτε τους σαν την μετεξέλιξη των garage groups, που δεν θέλουν απλως να παιζουν τα γαμημενα τους κοματια, αλλα θέλουν να πειραματιστούν να παράγουν θορυβώδεις και ενοχλητικές μελωδίες, με λίγα λογια να εκφράσουν τον κοςμο που έβλεπαν και ζούσαν και άλλαζε δραστικά. Η γέννηση του industrial ηταν παρούσα.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Throbbing Gristle - Zyklon B Zombie 7" single (1978) Industrial Records


Μακάρι να μπορούσα να τους δω live εκείνες τις εποχές που προετοίμαζαν το μέλλον της ροκ μουσικής με ενα αόρατο και μαγικό τροπο που ακομα και σημερα κανεις δεν εχει καταλάβει και κατανοήσει πλήρως. Εδω το πρώτο σινγκλακι, δεν έβαλα το "γνωστό" United που ολοι ξέρετε είμαι σίγουρος :lolsign: αλλα το b-side Zyklon B Zombie. Με κατέστρεψαν.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Chrome - All Data Lost from LP "Alien Soundtracks" (1977) Siren Records


Για να δουμε τι γινόταν και απο την άλλη μερια, εκει ειχαν άλλες ιστορίες γεμάτες εξωγήινους, αμφεταμίνες, διαπλανητικα παραμύθια απο τον Damon Edge Kai Helios Creed, αυτοί ειχαν όραμα να τεμαχίσουν τα είδωλα τους στην κυριολεξία, βλέπε Hendrix, και να τα στείλουν στο πυρ το εξώτερο, σε κόσμους αγνώστους και ανεξερεύνητους, ειχαν ξεφύγει πλεον απο αυτόν τον πλανήτη.
Στάθη άκυρο το Devil Doll μπλουζάκι, για Chrome Alien Soundtracks με βλέπω.:D
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Tuxedomoon - No Tears from 12" EP "No Tears" (1978) self-released


Παρθενική κυκλλοφορια τους και ενοχλητική σαν Μελιςςα μεςα στα σώβρακα μας. Επηρέασε καταλυτικά πολλα τοτε εφηβικά μυαλά και άνοιξε νέους ορίζοντες για την μουσικη που αγαπούσαμε. Στα επόμενα 3 χρονια ειχαν φροντίσει ήδη με τα album τους να μας πάνε 5-6 επίπεδα πανω μουςικα με τις ασκήσεις τους και τους καθε λογής πειραματισμους τους.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.821
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top