s.o.s για δικαναλο ενισχυτη σε klipsch rf 82



Μηνύματα
55
Reaction score
2
Ρε παιδιά τελικά έχετε να προτείνετε κανένα cd player με τον ενισχυτη unico p ενισχυτη και τα ηχεια klipsch rf82 (αντι να ασχολουμαστε με τα 15 μ και τα 15 χλμ καλωδιο?)? To cd player unico ειναι πανακριβο ακομα και μεταχειρισμενο ...ακομα κι οποιος ενδιαφερεται για ανταλλαγη με καποιο player που να ταιριαζει στο συστημα, δινω 2 ενισχυτεςa) home cinema onkyo ενισχυτη ,b)tecnics ενισχυτή και (2) ηχεια roister stelles 130.
 

Μηνύματα
176
Reaction score
84
πωλειται στις αγγελιες μας ενα advance mcd-203.....ηχητικα ειναι αυτο που θες , μουσικο,''μουντα-λαμπατα '' πριμα...... απλα δεν ξερω απο αξιοπιστια πως παει.....
 

Μηνύματα
361
Reaction score
221
Ρε παιδιά τελικά έχετε να προτείνετε κανένα cd player με τον ενισχυτη unico p ενισχυτη και τα ηχεια klipsch rf82 (αντι να ασχολουμαστε με τα 15 μ και τα 15 χλμ καλωδιο?)? To cd player unico ειναι πανακριβο ακομα και μεταχειρισμενο ...ακομα κι οποιος ενδιαφερεται για ανταλλαγη με καποιο player που να ταιριαζει στο συστημα, δινω 2 ενισχυτεςa) home cinema onkyo ενισχυτη ,b)tecnics ενισχυτή και (2) ηχεια roister stelles 130.
Marantz cd6000ose,το εχω και μου ακουγεται αρκετα smooth και ξεκουραστο...
 


Μηνύματα
55
Reaction score
2
@dark side ...και τα 3000 cdiscs που εχω τι να τα κανω?Τα dac των cd player δεν με καλυπτουν για flac ηχο?Αν ναι, ποια cd player θα με καλυπταν? Το Campridge audio azur 851 cd player θα με ενδιεφερε αλλά στο οικονομικοτερο και ηχητικά ισάξιο...αν μπορουσα να το βρω...

@creladonis διαβασα κριτική για το advance που λες και ενω κατασκευαστικα ειναι αρτιο, ηχητικα χανει στις συγχορδιες, στην πλαδαροτητα του ηχου και ξενερωνεις αμα διαβασεις οτι υστερει στη λεπτομερια ηχου απο marantz 6005 το οποίο κοστίζειι τα μισα χρηματα..
 

Μηνύματα
176
Reaction score
84
ετσι οπως τα λες ειναι για το advance , ειναι λιγο ''μουντο'' οπως και γω ειπα αλλα τα ηχεια σου εχουν κορνα....προσωπικα μου αρεσει ο ηχος της marantz υπο ορους , ειναι σιγουρα πιο αναλυτικος αλλα δεν πιστευω να σου ταιριαζει.Σιγουρα ειναι σχιφτος ο ηχος απο το πιο πλαδαρο advance αλλα τα πριμα εχουν μια καπως ''ψευτικη΄΄ υπογραφη.Ξερεις ειναι και θεμα γουστου απο την αλλη αλλα και δωματου,ανακλασεις κ.τ.λ....ειχα cd player marantz στην reference series

και advance και τα πουλησα και τα δυο , κανενα δεν ειναι τοσο καλο εχουν + και - ..........Και ο unison υστερει σε αναλυση αλλα ταιριαζει με τα klipsch.....

Και εγω εχω αρκετα cd και πηρα cd player αλλα εχει την δυνατοτητα να ειναι και dac οποτε αν κοιταξεις προς αυτη την κατευθυνση δεν θα εχεις μελλοντικο προβλημα συνδεσης....
 
Last edited:

Μηνύματα
55
Reaction score
2
Άρα τα απορρίπτω αυτά τα δύο...έχεις γνώμη για το ARCAM CD 73 ?Υπάρχει και ένα musical fidelity pan (αυτό είναι φάντασμα)...και τα δύο βρίσκονται σαν ''ευκαιρίες''...τι λες γι αυτά?Τέλος έχεις ιδέ α από το MYRRAD MC1OO ή τα Shanling cd 300?
 

Μηνύματα
176
Reaction score
84
Και το arcam και το fidelity εχουν καλη φημη και ωραιο ηχο αλλα το pan ειναι αρχαιο , το cd 73 μου φαινετε καλητερη λυση σαν πιο αξιοπιστη , σημαντικο για cd player , και απο οτι ξερω εχει εκτεταμενα πριμα αλλα οχι επιθετικα πραμα που σε καλυπτει....για τα λεφτα του ειναι κομπλε πιστευω παρολο τα οποια μειονεκτηματα που σιγουρα θα εχει.....Τα αλλα δεν τα ξερω......Επειδη ολα αυτα τα players τα εχουν τα χρονακια τους θα ηταν καλο να ξερεις αν υπαρχουν ανταλακτικα ωστε να ειναι επισκευασιμα μιας που μπορουν να χαλασουν για πλακα.....
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.678
Reaction score
2.726
Λογω κινητων μηχανικων μερων και laser, των οποιων η φθορα με την παροδο του χρονου ειναι αναποφευκτη, η αγορα μιας καινουριας συσκευης ειναι μια πιο ασφαλης κινηση.
 

Μηνύματα
55
Reaction score
2
@George sod έχω το unico p στα χέρια μου , τώρα είδα τις λαμπες, είναι electro harmonix 0505 made in Russia , ακομη δεν μπορώ να τον συνδέσω, περιμενω να μου έρθει το καλώδιο ηχείων που μου χαρίζει ένας φίλος από εδώ μέσα.
Αυτός που μου το στειλe δεν μου έχει βάλει το εγχειρίδιο , έχεις κανένας φίλος εδώ link για το manual unico amplifier?
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.125
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top