Απορια με LG HT503

Μηνύματα
15
Reaction score
2
Καλησπερα στο Forum ...

Εχω την εξης απορια,εφερα απο το e-bay σε τιμη.... πιο κατω απο χωμα απο εναν πληστηριασμο
το παραπανω συνολο!Απο οσο ειδα,η LG δεν το φερνει ελλαδα αυτο μας ηρθε απο Ηνωμενο Βασιλειο...
ολα καλα μια χαρα,το μονο θεμα μου ειναι με την εξοδο HDMI. οταν το συνδεω να παιξει ταινια απο το DVD
μου λεει : Μη υποστηριζομενο σημα,ελεγξτε εξοδο σηματος,και παιζει μονο με το scart to dvd.τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα!!
Ξερει κανεις εαν υπαρχει διαφορα σηματος αναμεσα στις 2 χωρες και πως αντιμετοπιζεται εφοσον και εαν?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Δοκίμασε να συνδέσεις και κάποια άλλη συσκευή με HDMI και πες μας τι γίνεται.
 

Μηνύματα
15
Reaction score
2
στην τηλεοραση εννοεις???εχω Nova,Pc..δουλευουν κανονικα αυτες!!!το μυνημα μου το βγαζει απο το dvd player!Αυτο εννοεις?δοκιμασμενο πανω σε αυτες που εχουν και τα αλλα!!!εβγαλα το pc κι εβαλα το dvd,οπως και στην αλλη!!!Υπαρχει περιπτωση να ειναι καμενη η εξοδος HDMI απο το DvD?
 
Last edited:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Τότε θα πρέπει να το δοκιμάσεις σε άλλη TV. Σύνδεσε μόνο το player για να δεις αν έχει εικόνα. Εναλλακτικά δοκίμασε και άλλο καλώδιο HDMI, μικρότερο από 5 μέτρα σε μήκος. Αν συνεχίσει να έχει το ίδιο πρόβλημα, τότε η έξοδος HDMI του LG έχει βλάβη.

Το ΗΤ503 είναι μοντέλο του 2008. Εδώ θα βρεις το ελληνικό manual. Αν αγοράστηκε από Αγγλία, έχει την ίδια περιοχή στο DVD με την Ελλάδα, και επομένως δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα στην αναπαραγωγή.
 

Μηνύματα
15
Reaction score
2
τα εχω κατεβασει ολα!!!και αναβαθμιση στο firmware τα οποια ειναι του 11 του εχω κανει αλλα δεν λεει να φτιαξει!!!και σε αλλη τηλεοραση δοκιμαστηκε,αλλα τπτ!και το hdmi ειναι 1.5m, οποτε,λυνουμε και παραγγελνουμε το HDMI σωστα?μια πλακετιτσα ειναι αμα θυμαμαι καλα!!απλα ρωτησα μηπως υπαρχει διαφορα στο σημα,κατι που δεν ηξερα....!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Κάνε μια τελευταία απόπειρα με άλλο καλώδιο. Αν δεν....
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.723
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top