Lumagen Radiance Mini 3D processor

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Μια γρήγορη ερώτηση θέλω να κάνω. Ο Mini 3D προσφέρει τα πάντα που προσφέρουν σε λειτουργίες τα XS/XE; Oι διαφορά είναι μονο στις εισόδους/εξόδους;

Γιατι βρήκα ένα κομμάτι στα 680€ και λέω να το τσιμπήσω ASAP
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Τσίμπα τον.
Τα ίδια πράγματα κάνει με λιγότερες θύρες.
Τον εχασα μεσα απο τα χερια μου, για 40' της ωρας.

Πραγματικα το auction δεν κρατησε πανω απο 16 ωρες και ενω ειχα ηδη μιλησει μαζι του, μου στελνει email οτι πουληθηκε.

Σας λεω αληθεια, δεν ειχα μουτρα να πω στα παιδια μου οτι δεν τους πηρα τον Lumagen. Το βραδυ με ρωτουσαν τα καημενα: "Μπαμπάκα μου, ποτε θα εχουμε κι εμεις, οπως ολα τα παιδακια έναν Lumagen; Στο σχολειο όλοι μας κοιροιδευουν"

Εκει δεν αντεξα και βουρκωσα...
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
τυχερουλι.....γλιτωσες 700e :)

βαλτα στον κουμπαρα για προβολεα που χρειαζεσαι και οχι αξεσουαρ που θες να παρεις :p
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ας παρει προβολεα πρωτα να βλεπει και μετα παιρνει οτι αξεσουαρ θελει με οσα λ7 θελει
 



Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
εχει βρε :roflmao:

απλα ο scaler θα ειναι πιο ακριβος :D
Χαχαχα! ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΩ ΠΡΟΒΟΛΕΑ ΟΥΤΕ ΠΑΝ...ΕΕΕ...ΟΘΟΝΗ ΛΕΜΕΕΕΕΕ!!!

Οι λογοι είναι για να μην με περνάτε για τρελλό είναι οι εξής:

1) Δεν έχω λεφτα για JVC.
2) Σε έναν χρόνο φευγω και δεν ξέρω σε τι χώρο θα πάω, οπότε τότε βλέπω τι προτζέκτορα θα πάρω στον μελλοντικό χώρο
3) Ο χώρος μου είναι κατασπρος και φωτίζεται το συμπαν πάνω στην οθόνη, οπότε το μαύρο πάει περίπατο.
4) Επειδη το 4K είναι προ των πυλών, δεν θελω να δωσω λεφτα για προτζεκτορα τώρα, ειδικα που δεν έχω κάποιο ιδιαιτερο θέμα με την εικόνα, μιας και δεν είχα ποτε προτζέκτορα, αρα ειμαι -ΑΚΟΜΑ- ευχαριστημένος
5) Αντε βάλε-βγάλε προτζέκτορες από το ταβάνι και να βλέπω αν χωράει στην ηδη υπάρχουσα οθόνη...
6) Δεν έχω λεφτά για JVC!

Τον scaler τον θέλω γιατι θέλω να παιξω 2-3 παιχνίδια που έχω στο PS1 και δεν κάνει καλο scaling ο Benq.... :D

Τώρα σοβαρά τον Lumagen θα τον θέλω ούτως ή άλλως, ενώ παράλληλα έχει κάποιες λειτουργίες σε aspect ratio management και το Picture Shift, που με ενδιαφέρει αρκετα ΤΩΡΑ.

Σαν extra bonus, η εικόνα του Benq δεν θα γίνει χειρότερη, αλλά καλύτερη.

Οπως και να έχει ήταν πολυ καλή τιμη πιστεύω τα 750$, αλλά πήρα τα @@ μου δυστυχώς. (Βασικα όχι εγώ, αλλά τα καημένα τα παιδιά μου!)

ΥΓ: Και για να το εξηγήσω καλύτερα... Είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι αν πάρω άλλον προβολέα θα έχω καλύτερη εικόνα, αλλά προσπαθώ να κρατηθώ "παρθένος" μιας και οπως λέγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι ignorance is bliss, γιατι απαξ και αλλάξω δεν γυρνάω πίσω!
 
Last edited:

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
αν δωσεις τον δικο σου και βαλεις τα λεφτα του scaler παιρνεις jvc....αντε να βαλεις και κατι ακομα

......αν δεις jvc στον χωρο σου θα απορεις πως εβλεπες πριν .
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
αν δωσεις τον δικο σου και βαλεις τα λεφτα του scaler παιρνεις jvc....αντε να βαλεις και κατι ακομα
......αν δεις jvc στον χωρο σου θα απορεις πως εβλεπες πριν .
Ακριβως! Αλλά δεν βιάζομαι οπως σου είπα. Του χρόνου με το καλό, θα τον τσιμπήσω! Τώρα προέχει ο Lumagen των παιδιών!
Τώρα χάζευα στις αγγελίες του AVSFORUM.COM και τα πουλάνε 700-900$, οποτε θα βάλω εναν φιλο να το παρει που είναι Αμερική και να μου το φέρει τον Ιούνιο που θα βρεθουμε. Ε, να περιμένω να ανέβει και η ισοτιμία Ευρω-Δολλαρίου! :D
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Ακριβως! Αλλά δεν βιάζομαι οπως σου είπα. Του χρόνου με το καλό, θα τον τσιμπήσω! Τώρα προέχει ο Lumagen των παιδιών!
Τώρα χάζευα στις αγγελίες του AVSFORUM.COM και τα πουλάνε 700-900$, οποτε θα βάλω εναν φιλο να το παρει που είναι Αμερική και να μου το φέρει τον Ιούνιο που θα βρεθουμε. Ε, να περιμένω να ανέβει και η ισοτιμία Ευρω-Δολλαρίου! :D
Γιατί δεν παίρνεις έναν native 4k lumagen άμεσα, αλλά αυτό προϋποθέτει ότι θα υπογράψεις nda μαζί τους και μάλιστα θα τον πάρεις και σε προνομιακή τιμή. Τόσο προνομιακή, όσο ένας μεσαίος jvc!:roflmao:
Κι όλα αυτά για να γίνεις beta tester.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Ακριβως! Αλλά δεν βιάζομαι οπως σου είπα. Του χρόνου με το καλό, θα τον τσιμπήσω! Τώρα προέχει ο Lumagen των παιδιών!
Τώρα χάζευα στις αγγελίες του AVSFORUM.COM και τα πουλάνε 700-900$, οποτε θα βάλω εναν φιλο να το παρει που είναι Αμερική και να μου το φέρει τον Ιούνιο που θα βρεθουμε. Ε, να περιμένω να ανέβει και η ισοτιμία Ευρω-Δολλαρίου! :D
By the way, αν βιάζεσαι πες του να στον στείλει μέσω usps με δηλωμένη αξία 100 δολάρια.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ναι, το διάβασα αυτο για να γίνεις beta tester! Στο "επισημο" φορουμ τους το είδα. Τσαμπα πράμα λέμε!
Απαραίτητο για κάθε ελληνικό σπιτι!

Και επισης, αν βρω καμια καλη ευκαιρία και το τσιμπήσει ο φίλος μου, αν δεν κρατιέμαι με τιποτα, θα του πω να το στείλει έτσι οπως προτείνεις. Είδικα το mini που έχει μικρόυτσικο μέγεθος, δεν θα γεμίζει το μάτι!

Θα σκαναρω τις αγγελιες και αν παιξει κάτι έχει καλώς...
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Θα στεναχωρήσω τον κο. Κεφαλα, μιας και τελικά βρήκα έναν Lumagen Mini, αλλά τουλάχιστον τα παιδιά μου θα πηγαίνουν με ψηλά το κεφάλι στο σχολείο πλέον...

Το πρόβλημα είναι ποιος κρατιέται μέχρι τον Ιουνιο...
Δεν νομιζω να αντέξω, αν και η υπομονή είναι αρετή!
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Θα στεναχωρήσω τον κο. Κεφαλα, μιας και τελικά βρήκα έναν Lumagen Mini, αλλά τουλάχιστον τα παιδιά μου θα πηγαίνουν με ψηλά το κεφάλι στο σχολείο πλέον...

Το πρόβλημα είναι ποιος κρατιέται μέχρι τον Ιουνιο...
Δεν νομιζω να αντέξω, αν και η υπομονή είναι αρετή!
Τον Ιούνιο δεν κλείνουν τα σχολεία;:D
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
:o

Ε, τοτε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα πρέπει να το στειλω διακριτικά Ελλάδα. Αν το βάλω σε συσκευασία Victoria's Secret θα περάσει αδασμολόγητο;
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Τι να σου πω; Εδώ που είμαι εγώ (Ρόδο) περνάνε σχεδόν όλα, αρκεί να σταλούν με USPS. Φαντάσου πέρασα αναμορφικό με 70 ευρώ. Αν μπλέξεις με courier εταιρείες την έβαψες.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Καλα, το μονο ευκολο ειναι να δηλωσει ο φιλος μου ονομαστικη αξια κατω απο 100$, αλλα σκεφτομουν πως αν γινει καμια στραβη και χαθει το δεμα θα αποζημιωθω για τα 100$...

Μικρη πιθανοτητα μεν, θα μου πεις...
Ετσι μωρε θα κανω, μολις το λαβει με το καλο. Θα το στειλω usps με μικρη αξια.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Θα στεναχωρήσω τον κο. Κεφαλα, μιας και τελικά βρήκα έναν Lumagen Mini, αλλά τουλάχιστον τα παιδιά μου θα πηγαίνουν με ψηλά το κεφάλι στο σχολείο πλέον...

Το πρόβλημα είναι ποιος κρατιέται μέχρι τον Ιουνιο...
Δεν νομιζω να αντέξω, αν και η υπομονή είναι αρετή!
καλοριζικο βρε....και υπομονη.

να ξερεις πως οταν δεν βγαινουν λεφτα απο την τσεπη μου δεν στεναχωριεμαι για τιποτα...:)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.034
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top