ποιο 18' υπογουφερ επαγγελματικο για home cinema

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Όχι δεν εννοώ qts. Είναι άλλο το qes .

το ποσα λιτρα ενα γουφερ χρειαζεται για να δουλεψη καθοριζεται απο το vas το fs και το qts.

το qts ισουται με /Qts = 1/Qes + 1/Qms

ομως το qes μονο του δεν μας λεει τιποτα για τα λιτρα αφου ειναι ηλεκτρικο χαρακτηριστικο και επισης παιρνη τιμες

1 εως 10 και οχι 0.2 εως 1 που παιρνη το qts.

απο το 0.2 ξεκιναμε με κορνα απο 0.3 μεχρι 0.5 bass reflex 0.7-0.7

κλειστα κουτια και 0.7-1 infinite baffle και open baffle.

το qts εννοεις.
 

Μηνύματα
282
Reaction score
5
τελικα αλλαξα την συνδεση στον τελικο τα βλεπει σαν 3οημ τον εχω μονο να παιζει απιστευτο μπασο και χαμηλες αλλα δουλευει τερμα ο ενισχιτης χαχαχα
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
συγγνωμη που αργησα ειναι 40 τετραγωνικα σαλονι και εχω ηδη 2 15 υπογουφερ με τελικο View attachment 31526

χαρα με τη τζαμαρια δεν θα δεις,
βεβαια εξαρταται τι εννοει ο καθενας χαρα
εγω απο επαγγελματικα παιζω με 2 electrovoice 18αρια , και πακετακι τον τελικο τους
και ενα απλουλι ενεργο 15ιντσο.....
οσο αφορα εσενα , αν φοτρισεις τον χωρο σου με μπασα θα κανεις την τζαμαρια κομφετι...
αν μιλαμε για φορτιση χωρου, αν μιλαμε για μπασα αμπασου κανε οτι σε φωτισει Ο θεος
 


Μηνύματα
22
Reaction score
66
phonic xp3100 τωρα πλεον View attachment 46505 βομβαρδιζω
Ωραίο το πρτμπαγκαζ του αυτοκινήτου τα ηχεία του σπιτιού δεν μας έχεις δείξει. ... άλλη μια ερώτηση. Στην προηγούμενη φώτο το σήμα THX να υποθέσω πως απλά ήταν αστείο και διακοσμητικό ετσι☺; Και τέλος ωραία η αλλαγή του phonic αλλά δεν είναι κρίμα να τον στείλεις αδιάβαστο με τα 3 ωμ; τα ηχεία σου τα μέτρησες με πολυμετρο;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.294
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top