Διαρκεια παιχνιδιου


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Το πρόβλημα για μένα είναι αλλού. Τα παιχνίδια τελευταία γίνονται όλο και πιο δύσκολα. Και δεν αναφέρομαι μόνο στο gameplay αλλά και στο learning curve. Προσωπικά, αν χρειάζεται πάνω από 5 λεπτά για να καταλάβεις τα βασικά του παιχνιδιού, το παρατάω. Αν έχουν δε και πολλούς συνδυασμούς πλήκτρων δεν τα ξεκινάω καν.

Μπορεί οι gamers να έχουν τα παιχνίδια ως πρώτη προτεραιότητα στη ζωή τους, υπάρχουν όμως πολλοί που απλά θέλουν να χαλαρώσουν για λίγη ώρα.
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Είδες όμως πόσα αρνητικά σχόλια πηρε το ολοκαίνουριο (και πολύ καλό)the order σχετικά με την μικρή του
διάρκεια..

Πως περιμένεις να σου δώσει ο άλλος 50 ευρο που κοστίζει το παιχνίδι για 7 ώρες game play?
Και εγω να πω την αλήθεια θα το νοικιάσω μια Κυριακή από τα seven και αυτό ήταν..

Υπάρχουν παντος και τίτλοι οι οποίοι δεν είναι τόσο απαιτητικοί.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Είδες όμως πόσα αρνητικά σχόλια πηρε το ολοκαίνουριο (και πολύ καλό)the order σχετικά με την μικρή του
διάρκεια..

Πως περιμένεις να σου δώσει ο άλλος 50 ευρο που κοστίζει το παιχνίδι για 7 ώρες game play?
Και εγω να πω την αλήθεια θα το νοικιάσω μια Κυριακή από τα seven και αυτό ήταν..
Αυτό το έχω για δεδομένο και φυσικά συμφωνώ μαζί σου. Θέλω πιο βατά παιχνίδια που θα διαρκούν περισσότερο, όχι να εξαρτάται η διάρκεια από τη δυσκολία.

Υπάρχουν παντος και τίτλοι οι οποίοι δεν είναι τόσο απαιτητικοί.
Γι' αυτό το αγαπημένο μου Uncharted είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει σε κονσόλα. Τα συνδυάζει όλα με πολύ βασικές απαιτήσεις από τον παίκτη.

Βέβαια, και οι εταιρείες δεν είναι χαζές. Θέλουν για πελάτες "επαγγελματίες" παίκτες που αγοράζουν πολλά παιχνίδια τη χρονιά και αρκετά περιφερειακά.
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Μεχρι το U4 τοτε θα σου προτεινα να δεις το TLOU της ιδιας εταιρειας...

Είναι παρομοιο με ένα επιπλέον χαρακτηριστικο.
Το ότι ο χαρακτηρας σου εξελίσσετε/αναβαθμίζετε.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Σιγά μην το είχα αφήσει! :D

Έχω όμως μείνει ακόμα στο PS3. Τρώγομαι να πάρω το PS4 (κονσόλα) και περιμένω το παιχνίδι που θα μου κάνει το κλικ. Είχα τσιμπήσει λίγο με το TLOU remastered αλλά τελικά δεν πείστηκα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.194
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top