Ελληνικο Rock απο τα 60'ς μεχρι σημερα.


Μηνύματα
21
Reaction score
46
Το Ψυγείο Ψυγείο - Σκοτωσε με ,με τα κερατα σου.
Μπαντα απο τα Γιαννενα ο δισκος βγηκε το 1990 ομοτιτλος ,πειραματικη μουσικη σαν συνολο το LP παρα πολυ καλο.

 


Μηνύματα
21
Reaction score
46
T.V.C. - With you
του 1982 ομοτιτλο , τους εσπρωχνε καποιος απο το ποπ κ ροκ μια χαρα ποπ τραγουδακια !


 
Last edited:

Μηνύματα
21
Reaction score
46
Scoria - X από το LP "Both" (1986)


Darkwave group ενεργο για πολλα χρονια, τους εχω δει απειρες φορες λογω ότι ηταν resident group στο Σκιαχτρο club που ημουν θαμώνας στα νιατα μου. Την Κυριακη στην κλασσικη δισκοτσαρκα για ψωνια στο Μοναστηρακι, συναντησα τον ντραμμερ των Ενναλαξ και μου ειπε δυστυχως ότι ο Αγγελος ο κιθαριστας τους εφυγε από καρδια :( Πρεπει να ηταν γυρω στα 50...
Ειχα παει σε λαιβ τους στο Αν δυστυχως 5 ατομα ειμασταν Αυτο το αν δες εισαι απο τα ξενα δεν παταει ψυχη το εχουμε. Παντως επαιξαν για παρτυ μας και περασαμε υπεροχα ! Πολυ δεμενη μπαντα και το ειχαν με τα οργανα .
 

Μηνύματα
21
Reaction score
46
Λένα Πλάτωνος - Ραντεβού Στην Όαση

Σαμποτάζ - 1981
Φωνιτικα Γιάννης Παλαμίδας Σαβίνα Γιαννάτου
Μουσική: Λένα Πλάτωνος
Στιχοι :Μαριανίνα Κριεζή

Απο τους σπουδεοτερους δισκους δεν πρεπει να λειπει απο καμια δισκοθηκη .Δεν ειναι τυχαιο που η Lενα πουλαει τρελα στην Ιαπωνια !



 
Last edited:












cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Villa 21 - Welcome To The Villa 21 from LP "A Ghost On The Move" (1983) Creep Records


Ειχε προηγηθεί βεβαια ένα χρονο νωρίτερα το ντεμπουτο σινγκλακι τους "I See No" αλλα στην πρωτη τους μεγαλη δισκογραφικη δουλεια μας "καλοσωριζαν" με το καλημέρα και μεσα σε τρομοκτρατικο κλιμα "....welcome to the villa 21..." Από τους πιο αγχωτικούς δισκους που εχω ακουσει ποτε, περιεχει βεβαια και το αγαπημενο μου "Annie's Animal"
 




Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top