Έμεινα ..πάκης

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
...γιατι αν εχει βρει 4-5 αγοραστες δεν μπορει να λεγεται toyota , δηλαδη σιγουρο χαρτι μεταπωλησης μιας και η δευτερη επι σειρα ετων βρισκεται στην πρωτη θεση πωλησεων!
Αυτο βεβαια δηλωνει και κατι ακομα. Οτι ισως ειναι ακαταλlηλο προιον στην Ελληνικη αγορα γιατι ειναι πολυ [μπροστα] και ακομα δεν μπορει να το δεχθει . Κατι σαν την CITROEN του 70-80. Τοτε επαιζε με την cx αλλα ολοι θαυμαζαν τo [πολεμικο στα ραλλυ] escord rs!
 
Last edited:

Μηνύματα
8.990
Reaction score
12.406
...γιατι αν εχει βρει 4-5 αγοραστες δεν μπορει να λεγεται toyota , δηλαδη σιγουρο χαρτι μεταπωλησης μιας και η δευτερη επι σειρα ετων βρισκεται στην πρωτη θεση πωλησεων!
Αυτο βεβαια δηλωνει και κατι ακομα. Οτι ισως ειναι ακαταλlηλο προιον στην Ελληνικη αγορα γιατι ειναι πολυ [μπροστα] και ακομα δεν μπορει να το δεχθει . Κατι σαν την CITROEN του 70-80. Τοτε επαιζε με την cx αλλα ολοι θαυμαζαν τo [πολεμικο στα ραλλυ] escord rs!
ενω στο εξωτερικο ..ουρες κανουν για να τα παρουν...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.672
Όταν ήθελα να πουλήσω τους EAR τους λαμπατους που είχα κάποτε, εδώ Ελλάδα δεν. 6 μήνες έσερνα αγγελία. Το πούλησα αρκετά πιο ακριβά στο eBay σε 4 μέρες.

Πόσα γκριμ έχουν πουληθεί Ελλάδα και εξωτερικό δε γνωρίζω, αν θέλει ας μας ενημερώσει ο χατζητετοιος

Επίσης θα ήθελα να μάθω πόσα σαλιγκάρια έχουν πουληθεί στην Ελλάδα, ναυτιλοι ενεργοί πολυενισχυομενοι, κι αυτό έχει ενδιαφέρον. Κάτι λιγότερο από 50.000 € το κόστος του, και ξέρω πολλούς στην Ελλάδα που έχουν πιο ακριβά ηχεία και ενισχυτικά, μερικοί έχουν δώσει πιο πολλά μόνο για ενισχυτικά, άλλοι τόσα μόνο για ντακ..
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
πω πω !!! κραταω τον συνδεσμο να μελετησω το απογευμα :D:D
Δεν ξερω για τα 20κ τι θα βρεις να διαβασεις αλλα σιγουρα εκ πρωτης οψεως εχει υλικο πολυ στα 50 Hz :p
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
...γιατι αν εχει βρει 4-5 αγοραστες δεν μπορει να λεγεται toyota , δηλαδη σιγουρο χαρτι μεταπωλησης μιας και η δευτερη επι σειρα ετων βρισκεται στην πρωτη θεση πωλησεων!
Αυτο βεβαια δηλωνει και κατι ακομα. Οτι ισως ειναι ακαταλlηλο προιον στην Ελληνικη αγορα γιατι ειναι πολυ [μπροστα] και ακομα δεν μπορει να το δεχθει . Κατι σαν την CITROEN του 70-80. Τοτε επαιζε με την cx αλλα ολοι θαυμαζαν τo [πολεμικο στα ραλλυ] escord rs!
Mε συγχισες τωρα,εγω που εχω ΤΟΥΟΤΑ,λαμπες,πικαπ και δεν εχω γκριμ ,πρεπει να αλλαξω αυτοκινητο η συστημα ?o_O:D
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
εισαι ντε μι χαιεντας!:p
Πουλας το toyota, αγοραζεις ενα cooper s mark 1 και γινεσαι original:p Παρε ομως καλου κακου και μερικες φλαντζες κομπετισιον απο το Αγγλια οπως και μια σφουγγαριστρα να μαζευεις τα λαδια που σταζει!:p
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
η εμπορικοτητα και εαν κρυβει υποκειμενικοτητα, ειδικα σε προιοντα που ενω προοριζονται για καποιο σκοπο ΄΄πρεπει΄΄να πληρουν και αλλους οπως η εξωτερικη εμφανιση.
και φυσικα δεν ειναι μονο αυτο, αλλα ειναι δυσκολο να το προσπερασεις ,
εκει ομως που δε χωρα αμφισβιτηση ειναι οι μετρησεις και τα πιντιεφια ,αλλα φυσικα ειναι μεγαλη υποθεση να ταυτιστουν με τις ακουστικες εντυπωσεις , να μην επηρεαζομαστε απο αυτες καταπιεζοντας τις ορεξεις μας εις χαρην αυτων ...
το καπελο φυσικα βγαζω σε οσους πραγματικα πετυχαινουν την παραπανω ταυτιση γιατι ειναι το τελος του δρομου ετσι απλα ...
 

Μηνύματα
731
Reaction score
616
εισαι ντε μι χαιεντας!:p
Πουλας το toyota, αγοραζεις ενα cooper s mark 1 και γινεσαι original:p Παρε ομως καλου κακου και μερικες φλαντζες κομπετισιον απο το Αγγλια οπως και μια σφουγγαριστρα να μαζευεις τα λαδια που σταζει!:p
Δεν στάζει....τα καίει...
 


Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Σταματάει στο φανάρι Φερράρι....τσουπ νάσου και ένα φιατάκι απο δίπλα....

Τι λέει το όχημα ρε φίλε, ρωτά ο φιατακιας.....εξαιρετικό απαντά ο άλλος....

Μμμμ, καλά αφού το λές...ξέρεις δεν έχω δεί και πολλά στο δρόμο.....
 


Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
εαν μιλαμε για μια ferrari και εκαντονταδες fiatakia παω πασο!
Στην [χωρα] του χαιεντ κυκλοφορουν εκατονταδες ferrari και κοιτουν περιεργα το μοντιφικαρισμενο φιατακι που πιστευει οτι εχει επιδοσεις ferrari . που στα χαρτια δειχνει οτι τα 0-100 τα κανει σε ιδιο χρονο.
Η ουσια για πολλους δυστυχως ειναι στο αλογακι που εχει στο σημα της η κοκκινη καλονη!!
 


Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
η εμπορικοτητα και εαν κρυβει υποκειμενικοτητα, ειδικα σε προιοντα που ενω προοριζονται για καποιο σκοπο ΄΄πρεπει΄΄να πληρουν και αλλους οπως η εξωτερικη εμφανιση.
και φυσικα δεν ειναι μονο αυτο, αλλα ειναι δυσκολο να το προσπερασεις ,
εκει ομως που δε χωρα αμφισβιτηση ειναι οι μετρησεις και τα πιντιεφια ,αλλα φυσικα ειναι μεγαλη υποθεση να ταυτιστουν με τις ακουστικες εντυπωσεις , να μην επηρεαζομαστε απο αυτες καταπιεζοντας τις ορεξεις μας εις χαρην αυτων ...
το καπελο φυσικα βγαζω σε οσους πραγματικα πετυχαινουν την παραπανω ταυτιση γιατι ειναι το τελος του δρομου ετσι απλα ...
με βρισκεις συμφωνο ειδικα στην προ τελευταια σου προταση!
 


Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
εαν μιλαμε ...........
Η ουσια για πολλους δυστυχως ειναι στο αλογακι που εχει στο σημα της η κοκκινη καλονη!!
H ουσία της Ferrari είναι ότι είναι Ferrari ακόμη και αν της αφαιρέσεις το σηματάκι.

Η ουσία των πολλών σχετικά με το φετίχ των οποιονδήποτε σημάτων είναι ένα τεράστιο συμπλεγματο-οπαδικό κεφάλαιο (μικρή τσουτσού, παιδική ηλικία, μόνος μου φοβάμαι, γυναίκα με τρίχες στο μουστάκι και στο μάγουλο, φούσκοι, βασιλάκης καίλας, εμένα δε μαγάπησε κανείς, γιατί είμαι κοντός στο μέτρημα, μαύρος στον καθρέφτη, δεν μου μιλάει ο φούρναρης κλπ, κλπ), άσχετη με το παρόν θέμα.

Τι είναι το παρόν θέμα?

Μήπως είν η επιστροφή του λοχαγού?

Μήπως είν το ζευγάρωμα των παπαγάλων?

Μήπως λέω μήπως, της καρδιάς ο κτ-κτύπος?

Εγώ (με το ματιζ, μη ξεχνιώμαστε, έ?) θα έλεγα ότι είναι η "ανάποδη" θεώρηση, δηλαδή μια άγνωστη εταιρεία ήτις κατασκευάζει ένα σύστημα που κάποιοι το αναφέρουν ως εξαιρετικό.
Και σαν φιλοσοφία και σαν υλοποίηση και σαν ακουστό αποτέλεσμα.

Έτσι, απο το πουθενά, χωρίς στίγμα παρελθόντος έργου, σχεδόν no name, έ?

Εάν όμως....εάν λέγω η φίρμα στο συγκεκριμένο καταναλωτικό αγαθό ήταν B and W, τότε σίγουρα τα σχόλια στο γραπτό θάταν άλλα απο τα δημοσιευθέντα...

....και θάτανε όμορφοοοοοοοο!!!!!

....αξιαγάπητοοοοοοοοοοοοοο!!!!

......άψογο!!!!!!

........+ 10.000!!!!!!

και βέβαια....Bargain, τι λές τώρα....
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Εξηγούμαι από την αρχή προς αποφυγή παρεξηγήσεων...
Τα Grimm στη πρόσφατη έκθεση μου άρεσαν και είχα γράψει τότε ότι ήταν μέσα στα κορυφαία συστήματα ηχητικά. Επίσης οι εργαστηριακές τους επιδόσεις είναι απλά αλλού!

Αλλά για να μην μπλέκουμε τα μπούτια μας...
Μια Ferrari έχει κορυφαία και πανάκριβα φρένα της brebo, χειροποίητα δερμάτινα καθίσματα, ταμπλό & τιμόνι, κορυφαία αμορτισέρ και συστήματα ελέγχου πρόσφυσης και κάθε τι πανάκριβο και προσεγμένο ως όφειλε!

Όταν για ένα ηχείο δύο δρόμων δίνω όσο για ένα μεσαίο οικογενειακό αυτοκίνητο καλά εξοπλισμένο εεεε θα ήθελα να φοράει ένα tweeter που κοστίζει παραπάνω από 40 ευρώ!
http://audio-hi.fi/en/seas_h1499-08-p-188.html
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Αγπαπητε Γιωργο το ιδιο ακριβως λεμε!!!!! Διαβασε προσεκτικα ενα προς ενα το ποστ μου!
Τωρα αν σε εναν δικτυακο διαλογο καποιος δυστυχως πρεπει να λεει και τα κολληματα που κυκλοφορουν στην πιατσα και πρεπει να φαιρεται ως εισαγγελεας [εγω] Αν δεν γινεται κατανοητο τοτε χανουμε την μπαλα.
Η ουσια ειναι πραγματικα μια!
Θελει πολυ θαρρος να κανει καποιος αλλαγες κυριως μιας νοοτροπιας που επι χρονια καλα κρατει!
Τωρα τα περι παπαγαλων, λοχαγων , εφηβων με σπυρακια , και γυναικων με μουστακια......δεν με βρισκουν συμφωνο.
Πανω απ ολα για ολους ειναι το δικαιωμα της προσωπικης επιλογης που τον ευχαριστει! Ειτε γιατι βρηκε τον δρομο του, ειτε γιατι ακομη τον ψαχνει! Διαβασε ξανα το ποστ 68 εκει ειναι η θεση μου.
 
Last edited:


Status
Not open for further replies.

Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.320
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top