ζητειται πολυκαναλος τελικος

Μηνύματα
871
Reaction score
238
Ζητειται πολυκαναλος τελικος 5ή7x120-150watt.

Επισης ανταλασσεται (προτιμιτεο σεναριο) με τελικο parasound A51 που εχω σε αλλη αγγελια συν διαφορα.
 


Μηνύματα
871
Reaction score
238
Την ειχα δει την αγγελια πριν μερες, αλλα ειναι πιο αδυναμος απο αυτo που θελω (ειναι class d? Γιατι θα ηθελα να αποφυγω class d )
 


Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
...ειναι class d?...
Δεν είναι class D, έχει 12 transistors εξόδου, τοροειδή μετασχηματιστή, και θυμάμαι πως έχει πάνω από 40.000μF πυκνωτές στο τροφοδοτικό. Τρέχει πάντα κρύος, δεν αισθάνεσαι την παραμικρή ζεστούλα βάζοντας το χέρι πάνω του. Να μου πεις βέβαια πως να ζεσταθεί, στο surround πάει πολύ χαλαρά, πόσα watts να χρειάζονται τα surrounds;

Δεν ξέρω τι εμπειρίες έχεις, πάντως τα watts ενός τελικού δεν έχουν καμμία σχέση με τα watts των AVR's. Οι τελικοί δίνουν τα watts συνεχώς, όταν οι AVRs τα διαμοιράζουν κατά το δοκούν. Δηλαδή, όταν διαβάζεις σε έναν AVR 6x150 είναι περίπου 6x60 πραγματικά, ίσως λιγότερο. Εγώ τον είχα με ένα δικάναλο παρέα (για τα μπροστινά) σε ένα μεγάλο χώρο και ποτέ δεν έπαιξε τέρμα γιατί δεν χρειαζόταν-κουφαινόσουν.

Δεν θα φανεί αδύναμος σε surround - απεναντίας. Δεν λέω να δουλέψεις με λάμπες (6x3,2w :D) αλλά εκεί που φτάνει αυτός, ο στόχος των 120w είναι μόνο 3db περισσότερο κέρδος.
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120
Ζητειται πολυκαναλος τελικος 5ή7x120-150watt.

Επισης ανταλασσεται (προτιμιτεο σεναριο) με τελικο parasound A51 που εχω σε αλλη αγγελια συν διαφορα.
Καλήσπερα! Με ενδιαφερει ο parasound, Τη τιμη τον ζητας?
 



Μηνύματα
871
Reaction score
238
Λογω ελλειψης ρευστοτητας! Ακυρη η ζητηση για "καθαρη" αγορα τελικου.
Αγορα μονο μετα απο πωληση του υπαρχοντος ή ανταλλαγη οπως αναφερεται σε αλλη αγγελια.
Οποτε ζητω συγγνωμη για το περιπου διπλο thread και παρακαλω να κλεισει.
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.337
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top