Λαμπάτο 300Β από την ANK Kits

Μηνύματα
15
Reaction score
0
Σε αναζήτηση SET κιτ για κατασκευή βρήκα το KIT-1 300B της ANK Audiokits (http://www.ankaudiokits.com/kit1mk2.html).
Γνωρίζει κανείς - αν τον έχει κατασκευάσει - για την ηχητική ποιότητα του ενισχυτή και αν αξίζει την προσπάθεια και τα χρήματα; Κοιτώντας το κύκλωμα βρηκα ότι έχει σύζευξη πυκνωτή-αντίστασης και στα δύο στάδια και όχι μετασχηματιστή ή κατευθείαν σύζευξη (τουλάχιστον στο 1ο στάδιο).
Παρακαλώ για κάποιες γνώμες.
Ευχαριστώ
 

Attachments


Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
προκειται για την εισαγωγικη κατηγορια της audio note στο μαγικο κοσμο της sigle ended ενισχυσης.
Σου δινει την δυνατοτητα να τον μονταρεις-κατασκευασεις ο ιδιος ,αρκει να γνωριζεις βεβαια τις προφυλαξεις που πρεπει να παρεις λογω της τασης που λειτουργει, οπως και καθε λαμπατη συσκευη. Επισης ειναι ενα μοντελο που μπορεις να το αναβαθμιζεις οταν απαιτεις περισσοτερα.
 

Μηνύματα
15
Reaction score
0
Ευχαριστώ,
Αυτή τη στιγμή ακουω από ένα ενισχυτή ακουστικών-ηχείων που έχω φτιάξει από κιτ - Bottlehead S.E.X. 2.1 (6DN7, μόλις 2 Watt!). Ο ήχος από τα Tune Audio Prime είναι καλός του λείπουν όμως δυναμικά, θέλω να γνωρίζω αν με το 300Β ΚΙΤ θα έχω σαφή βελτίωση και άρα αξίζει τον κόπο!
 





BLUES

TV
Μηνύματα
1.640
Reaction score
966
Για 2Α3 σε βλέπω βάση αυτών που ζητάς.
Οχι φιλε μου.ο Μανωλις το επαιζε με τρατζιστορατα ενισχυτικα 40 βαττ και στην τελευταια εκθεση της Αθηνας με σετ του Λαμ
Εχει απαιτησεις το πραιμ,και ειναι αξιολογη υλοποιηση
Με pse 300b sta 20w or 845 θα εισαι ταμαμ
Σχετικα με το κιτ ,αστο καλιτερα
 



Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
τελευταια φορα που εκανα επισκεψη στο σπιτι του πολυ φιλου Μανωλη τα ακουσα με τον pass f5 που λεω.
Δεν ετυχε να τα ακουσω με μικρη λαμπα.
Τα αλλα μοντελα της tune τα εχω ακουσει με set.
Δεν σου κρυβω οτι το prime ειναι ενα απο τα ηχεια που καλοκοιταω λογω μικρου otl που εχω.
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.609
Μηνύματα
2.867.809
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top