Masking οθόνης...help

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.812
Reaction score
77.361
καλημέρα σε όλους....μπήκα σε διαδικασία κατασκευής σταθερής οθόνης με καπλαμά 8mm όπως είδα από τον φίλο Μελίδη σε ένα ποστ που είδα και θα ήθελα να ρωτήσω με τι υλικά να κάνω ''εμφανίσιμο'' masking....σκεφτόμουν για μαύρη τσόχα με αυτοκόλλητο διπλής....αλλά θα ήθελα να ακούσω προτάσεις για να είμαι ήσυχος ότι κάλυψα τις εμπνεύσεις μου:geek::geek::geek:

Ευχαριστώ
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Θα κάνεις 16:9 οθόνη; Μια καλή ιδέα είναι ρολό με μαύρο ύφασμα που κατεβαίνει ως εκεί που θέλεις.
Δες τι έκανε ο SurfDrifter εδώ.
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
νομίζω το καλύτερο είναι να φτιάξεις μια κορνίζα κ να ντύσεις αυτή,θα είναι πιο όμορφο από το να κολλήσεις κάτι που δεν έχει πάχος .
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.213
Reaction score
27.763
Καπλαμά θα εννοείς μελαμίνη των 8 χιλιοστών ε;
Ιδέες υπάρχουν πολλές, εξαρτάται από το πόσα θέλεις να ξοδέψεις και πόση δουλειά είσαι διατεθημένος να κάνεις.
Εγώ έκανα το πιο απλό και φτηνό, αλλά με εξαιρετικό αποτέλεσμα.
Ακόμη εκείνη τον οθόνη έχω.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.812
Reaction score
77.361
Θα κάνω και κορνίζα αλλά για το ψυχολογικό και μόνο έχω αφήσει αέρα για λίγο masking μην έχουμε καμιά αντανάκλαση από την κορνίζα
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.875
Reaction score
41.084
Αν την κορνίζα την ντύσεις με μαύρο βελούδο ή στην πιο απλή την βάψεις ένα μαύρο ματ δεν θα έχεις αντανακλάσεις και θα έχεις το masking (σταθερό) που θέλεις.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.812
Reaction score
77.361
Ευχαριστώ συντρόφια για τις προτάσεις σας....υπομονή μέχρι αύριο που θα πάρω το ΄΄τεμάχιο'' για ''ντύσιμο'' και ίσως μου πείτε κ άλλα.....στο χρώμα πόσο μαύρο να βάλω?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.851
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top