ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΓΚΥΡΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΟΧΗΜΑΤΟΣ

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Σημερα το μεσημερι μπηκα εδω,https://www.hic.gr/hic/Check_ins.aspx,και αφου εβαλα αρ.αυτοκινητου,και ΑΦΜ,μου εβγαλε οτι ο αριθμος κυκλοφοριας δεν αντιστοιχει σε αυτο το ΑΦΜ.

Screenshot_1.jpg


Μιλησα με τον ασφαλιστη,και μου ειπε οτι το αυτοκινητο ειναι κανονικα ασφαλισμενο,αλλα δεν φαινεται γιατι οταν εγινε η μεταβιβαση και βγηκε η αδεια στο ονομα μου,δεν εχουν τυπωσει το ΑΦΜ απο το υπουργειο πανω στην νεα αδεια.

Screenshot_4.jpg


Τι κανω σε αυτη την περιπτωση? Γνωριζει κανεις?
Πηγα στο ΚΕΠ οπου ειχε αναλαβει την διαδικασια μεταβιβασης, και μου ειπαν οτι χωρις ΑΦΜ μεταβιβαση δεν γινεται,και τους φανηκε πολυ περιεργο που δεν υπαρχει το ΑΦΜ πανω στην νεα αδεια.
 

Μηνύματα
414
Reaction score
118
Καλημέρα,

Φίλος μου διόρθωσε κάτι αντίστοιχο στο Υπ. Συγκοινωνιών. Ισως αν καταφέρεις να μιλήσεις σε κάποιο από τα τηλεφωνά τους ..
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.277
Reaction score
93.717
Γιάννη, φαντάζομαι ότι έχεις γράψει τον αριθμό κυκλοφορίας (ΖΖΑ...) με λατινικούς χαρακτήρες. Αν ναι, τότε μόνο στο υπουργείο Συγκοινωνιών θα βρεις άκρη.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Kαι με τους δυο τροπους το εβαλα Γιαννη. Με τα στοιχεια της μηχανης που δοκιμασα,ειμαι ενταξει.
Στο αυτοκινητο υπαρχει το προβλημα. Θα παω απο το υπουργειο να δω την Δευτερα.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Για γελια και για κλαμματα ειναι η περιπτωση.
Κυκλοφορουσα σχεδον 4 χρονια,με ενα χαρτι χωρις να ισχυει. Αυτο που μου ειχαν δωσει το 2011 με την μεταβιβαση,αυτοι το ονομαζουν Ε1,και το κρατανε στα αρχεια τους,και η κανονικη αδεια ηταν στο υπουργειο και περιμενε 4 χρονια να την παραλαβω.

Στην υπαλληλο που εδειξα το χαρτι και ειπα οτι δεν αναγραφεται το ΑΦΜ μου,η απαντηση της ηταν,καλα ποιος στο εδωσε αυτο?

Οσοι εχετε κανει μεταβιβαση μηχανης η αυτοκινητου,καντε εναν ελεγχο αν αναγραφει επανω το ΑΦΜ σας.
Εκανα μια αιτηση για επανεκδοση αδειας,και παρελαβα επιτοπου την σωστη αδεια κυκλοφοριας.
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.435
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top