FOLK - FOLKROCK












cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Magnus Pelander - Stardust from EP "A Sinner's Child" (2010) Svart Records


Πρεπει να το εχω ακουσει πανω από 30 φορες αυτό το EP με 4 κοματια, ο Magnus Pelander από τους Witchcraft, κανει ένα μικρο διαλειμα μεταξυ 3ου και 4ου album τους και βγαζει μια από τις σημαντικότερες folk ηχογραφησεις ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ. Ένα σπαρακτικο αριστούργημα βγαλμενο μεσα από τα βαθη της ψυχης του μεσα σε πελαγη λυρισμου λαι ευαισθησίας. Χτυπάω το κεφαλι μου στον τοιχο, δεν γινονται αυτά τα πραγματα μετα το 4¨30 μας στελνει ολους στο διαολο. Η folk μουσικη ποτε δεν ηταν τοσο αμεση, λυρικη και επικαιρη. Κοψτε τον λαιμο σας και ακουστε το. Μου σηκωνει την τριχα καγκελο οσες φορες και να το ακουω. Είμαι πολύ κοντα στο να δωσω στο χερι τα ηχεια τα εχω σπασει όλα λεμε.
 

Christiana

Muzik
Μηνύματα
5.106
Reaction score
10.286
Magnus Pelander - Stardust from EP "A Sinner's Child" (2010) Svart Records
A,ρε ψοσμαρπαν ...τι αριστούργημα μας είχες πάλι;
Να'σαι καλά για τις όμορφες μουσικές που μοιράζεσαι μαζί μας.

Διάβασα το μήνυμά σου και έβαλα το τραγούδι να παίζει.
Δεν καθόμουν στο πισί.Σε κάποια φάση,νιώθω αυτή την ανατριχίλα και μούδιασμα
απο τα πόδια μέχρι τον σβέρκο χαχα αλήθεια,που νιώθω με τραγούδια που με συνεπαίρνουν.
Και ναι,ήταν το σημείο 4:30 εκεί που "δίνει" Αλλά και τα γυναικεία φωνητικά πολύ όμορφα επίσης.

Εντάξει,μαγικό το τραγούδι απο την αρχή μέχρι το τέλος.

Πάω ν'ακούσω και τα υπόλοιπα.
 
Last edited:


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Όταν ξεκολλήσω από αυτό.Συγκλονιστικό!
Και τα αλλα 3 του δίσκου ειναι πολυ κοντά, ειναι ενα εκπληκτικό EP. Δυστυχώς δεν βλέπω να συνεχίζει την προσωπική καριέρα μιας και εχουν περαςει 4 χρονια και βάλε απο αυτο το ΕΡ και δεν εχει βγαλει τίποτε αλλο. Αλλο ποιος ξέρει, έχουμε συνηθίσει τέτοιες εκπλήξεις, μπορει και να ετοιμάζει κατι. Θυμάμαι μερικά groups που έβγαλαν albums μετα και απο 10 και βάλε χρονια και με έστειλαν αδιάβαστο. Για να δουμε...παντως ειναι απορίας άξιο πως απο τους Witchcraft, που ειναι τελείως διαφορετικό φρούτο πήγε σε τέτοιες κατευθύνσεις. Τι να πεις...το εχω ξαναπεί, οι νέοι μουσικοί ειναι καλύτεροι και το κυριότερο τελείως ακομπλεξάριστοι και ανοιχτοί στα παντα.
 







Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.010
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top