To σαλόνι του SurfDrifter


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.428
τι βαθος εχουν οι διαχυτες σου? μετρα το βαθυτερο σημειο και πολλαπλασιασε το επι 10 , αυτη θα ειναι η ελαχιστη αποσταση σε εκατοστα απο τη θεση σου, στο λεω γιατι μπορει να σε τρομαξα την προηγουμενη φορα με το εναμιση μετρο, αλλα ειχα αλλα στο μυαλο μου, δεν ειχα δει τι ειχες παρει.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.292
Reaction score
93.770
ΟΚ, θα μετρησω με το δικο μου μικρόφωνο ΜΕ και ΧΩΡΙΣ μπασοπαγιδες. (τα αλλα είναι κολλημένα). Υπο την προϋποθεση να με καλεσεις μια μερα σπιτι σου να δω τον προτζέκτορα και την οθόνη σου να παιρνω ιδέες!
Πες μας πότε θα πας, να έρθουμε κι εμείς. Πάρε κι ένα...μέτρο μαζί σου. Για να παίρνεις ιδέες...:whistling:
:laugh:
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
τι βαθος εχουν οι διαχυτες σου? μετρα το βαθυτερο σημειο και πολλαπλασιασε το επι 10 , αυτη θα ειναι η ελαχιστη αποσταση σε εκατοστα απο τη θεση σου, στο λεω γιατι μπορει να σε τρομαξα την προηγουμενη φορα με το εναμιση μετρο, αλλα ειχα αλλα στο μυαλο μου, δεν ειχα δει τι ειχες παρει.
To μέγιστο πρέπει να είναι 4-4.5εκ. βάθος. Αλλά δεν τρομάζω ευκολα! Μην ανησυχείς!

:hi:
ωραιος..
βαλε και ένα χαλακι κατω από το sub..
Είχα το Auralex SubDude HT, αλλά το έδωσα και πήρα τα ποδαράκια αυτά:
http://www.svsound.com/subwoofers/subwoofer-accessories/soundpath-subwoofer-isolation-system
 

Μηνύματα
411
Reaction score
648
Πολύ ωραίος ο χώρος σου,φτιαγμένος με μεράκι.Καλές θεάσεις και καλά ακούσματα :)
 

Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
ΟΚ, θα μετρησω με το δικο μου μικρόφωνο ΜΕ και ΧΩΡΙΣ μπασοπαγιδες. (τα αλλα είναι κολλημένα). Υπο την προϋποθεση να με καλεσεις μια μερα σπιτι σου να δω τον προτζέκτορα και την οθόνη σου να παιρνω ιδέες!
και βεβαια .....αλλα ασε να ξεαραχνιασω πρωτα :D
....πρεπει να φερεις και br γιατι δεν εχω ουτε ενα :)
 
Last edited:


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Αν και είχα πει στοπ στις δαπανες, είπα να προσθέσω κάτι ακόμα στο σετάπ.

2 πράγματα θα προστεθουν και μετά τέλος για το υπάρχον σπίτι. (Θέλω να πιστεύω! Προτάσεις δεκτές!)

1) Buttkicker LFE από τας Γερμανίας
Το παράγγειλα σήμερα, μετα απο απιστευτη γκρίνια που δεν μου έκοβε το VAT, λόγω τιμολογίου. Πεταμένα 98 ευρω, αλλά πάλι πιο φτηνό απο οπουδήποτε στην Ευρώπη.

2) Lumagen Radiance Mini 3D από τας Ηνωμένας Πολιτείας. Πραγματικά κρατήθηκα και θα μου το φέρει φίλος μου στις 8 Ιουνίου.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.912
Reaction score
41.171
1) Buttkicker LFE από τας Γερμανίας
Το παράγγειλα σήμερα, μετα απο απιστευτη γκρίνια που δεν μου έκοβε το VAT, λόγω τιμολογίου. Πεταμένα 98 ευρω, αλλά πάλι πιο φτηνό απο οπουδήποτε στην Ευρώπη.
Άμα μάθει η κυρα σου πόσα έδωσες για Buttkicker στο ρυθμό της ταινίας προβλέπω να προσφέρεται δωρεάν και να σου κάνει ολόσωμο kicker σε ότι ρυθμό πιάσει πρόχειρα. :p
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.292
Reaction score
93.770
Άμα μάθει η κυρα σου πόσα έδωσες για Buttkicker στο ρυθμό της ταινίας προβλέπω να προσφέρεται δωρεάν και να σου κάνει ολόσωμο kicker σε ότι ρυθμό πιάσει πρόχειρα. :p
Ρε μασάει ο surf? :D

Την έχει σκίσει τη γάτα. Γατάκια...:tongue:

Με τους γείτονες μόνο έχει ένα προβληματάκι...:whistling:

:laugh:
 



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.356
Αν και είχα πει στοπ στις δαπανες, είπα να προσθέσω κάτι ακόμα στο σετάπ.

2 πράγματα θα προστεθουν και μετά τέλος για το υπάρχον σπίτι. (Θέλω να πιστεύω! Προτάσεις δεκτές!)

1) Buttkicker LFE από τας Γερμανίας
Το παράγγειλα σήμερα, μετα απο απιστευτη γκρίνια που δεν μου έκοβε το VAT, λόγω τιμολογίου. Πεταμένα 98 ευρω, αλλά πάλι πιο φτηνό απο οπουδήποτε στην Ευρώπη.

2) Lumagen Radiance Mini 3D από τας Ηνωμένας Πολιτείας. Πραγματικά κρατήθηκα και θα μου το φέρει φίλος μου στις 8 Ιουνίου.

σε τρωωει ο πισινος σου εσενα για να θες αυτα τα παλιο κωλοχτυπητηρια! :p:p ησυχία δεν εχεις πια! :D συνεχισε τεκνον μου! :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Για πες μας τώρα με τα svs ευχαριστημένος γεμίζουν
Τον χώρο η τα κάταπινει το sub?
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Για πες μας τώρα με τα svs ευχαριστημένος γεμίζουν
Τον χώρο η τα κάταπινει το sub?
Ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Το χαμηλό έχει συμμαζευτεί (παιζω και πιο χαμηλά πλέον) με τις μπασοπαγίδες και πλέον δεν ψάχνομαι για τον ηχο στον χώρο που είμαι. Μελλοντικα, αν αποκτησω χώρο, θα πάω σε 7.2 και δεν παίζει να αλλάζω ηχεία πάλι, οπότε θα προσθέσω ηχεία της ίδιας σειράς και θα κοιτάξω το θέμα scope οθονης και έναν καλυτερο projector.

Ενδεικτικά, η τελευταία πρόταση κοστίζει γυρω στα 6100€ μαξ τα extra ηχεία με το sub, και επίσης 1500 η οθόνη και 2000 ο projector. Οποτε οπως καταλαβαίνεις, μένω στο day dreaming!

Αλλά, αν μετακόμιζα αυριο που λέει ο λόγος, 2 πραγματα θα αγοραζα. Scope οθόνη και 2 SVS prime satellites για 7.1 και 1:2.35 προβολες. Και μετα σιγα-σιγα, θα εχτιζα το atmos σε βάθος χρόνου
 
  • Like
Reactions: PPG





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.523
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top