Γινε και εσυ Ραδιοφωνικος Παραγωγος



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Cop Shoot Cop - Any Day Now from LP "Release" (1994) Big cat Records


Οι καταιγιστικοι Cop Shoot Cop, ένα από τα ελαχιστα, κατ'εμε, groups με σκληρο ηχο που ειχαν αποψη και λογο γι'αυτο, σιγουρα όχι ευκαριακοι και καιροσκοποι, εποχη που εβριθε από τετοια groups. Δυστυχως, αν και το "Release" ηταν η καλυτερη κυκλοφορια τους, εκδιωχθησαν κακην κακως από την εταιρεια, λογω μη ενδιαφεροντιος και αναγνώρισης από το κοινο και μετα απο ένα ακομη καλο δισκο (δεν τον εχω ακουσει ολοκληρο) διαλυθηκαν.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Eleventh Dream Day - Orange Moon from LP "Ursa Major" (1994) City Slang Records


Ένα απο τα καλυτερα και παραγνωρισμένα groups εκεινης της εποχης, οι Eleventh Dream Day του Rick Rizzo, από το Chicago του Illinois, εδώ στο εβδομο δισκο τους, όταν τους ειχαν ξεχασει σχεδόν ολοι, αν και αυτοι συνεχιζαν να βγαζουν καταπληκτικούς δισκους γεματους με ηλεκτρικες εκκενώσεις υψηλης τασης περασμένες μεσα, από την παντα παρουσα στους δισκους τους, αμερικανικη παραδοση. Κομματαρα.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Pop Will Eat Itself - Ich Bin Ein Auslander from LP "Dos Dedos Mis Amigos" (1994) Infectious Records


Οι φανταστικοι PWEI, με το εκπληκτικο ονομα κι ένα ματσο albums για όλα τα γουστα, δεν κολωναν σε τιποτα και πουθενα, εχουν επηρεαστεί απ'ολα και δεν δισταζουν να παξουν και να ανακατατεψουν την τραπουλα για τα καλα. Industrial, rock, pop, hip-hop, hard, psych, όλα τα εχει ο μπαξες, και ναι διαολε, τα παιζουν όλα και τα παιζουν και καλα.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Mike Peters - Breathe from LP "Breathe" (1994) Crai Records


Ο Mike Peters από τους Alarm σε ένα POP ΥΜΝΟ, από τον πρωτο του δισκο. Για την φιλη Ψηριστιανα που βλεπει κατι περιεργα ονειρα τωρα τελευταια :lol: Μωρε καλα λεω γω μια χαρα είμαι εγω με τους εφιάλτες μου παρα τρελλος. :lolsign::D:lol::roflmao: (ασε που είμαι και τα δυο δηλαδή, και τρελλος και εφιάλτες αλλα σσσττ....μην το πειτε πουθενα)
 

Christiana

Muzik
Μηνύματα
5.106
Reaction score
10.286
Ο Mike Peters από τους Alarm σε ένα POP ΥΜΝΟ, από τον πρωτο του δισκο. Για την φιλη Ψηριστιανα που βλεπει κατι περιεργα ονειρα τωρα τελευταια :lol: Μωρε καλα λεω γω μια χαρα είμαι εγω με τους εφιάλτες μου παρα τρελλος. :lolsign::D:lol::roflmao: (ασε που είμαι και τα δυο δηλαδή, και τρελλος και εφιάλτες αλλα σσσττ....μην το πειτε πουθενα)
Eγώ λες να'μαι στα καλά μου με αυτά που βλέπω; :roflmao:

Για τον φίλο ψοσμαρπαν...

:lolsign:Αgony Bag - Vodka:lolsign:
 






cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Los Brincos - La Fuente 7" single (1969) Novola Records


Το καλυτερο 60's Ισπανικό group ηταν βεβαια οι Los Brincos, και ενα χρόνο μετα το απόλυτο αριστούργημα τους "Contrabando" του 1968, βγάζουν το σινγκλακι "Oh, Mama!!" Με flip side αυτο το θαυμάσιο orchestrated pop masterpiece. Και αυτούς τους χρωστάμε ενα ποστάρισμα στα albums που πρεπει να έχετε στην δισκοθήκη για το "Contrabando", όποτε θα επανέλθω κάποια στιγμη.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
fIREHOSE - Brave Captain from LP "Ragin', Full-on" (1986) SST Records


Οι καταπληκτικοί fIREHOSE στο πρώτο τους φανταστικό album στην SST, δημιουργήθηκαν απο 2 μελη των καταπληκτικών Minutemen, οταν πέθανε ο αρχηγός τους D. Boon. Ενα group με πολλες ιδέες, νεύρο, καταπληκτική rhythm section φανταστικές συνθεςεις, οι Red Hot Chilli Peppers ειναι νηπιαγωγεία μπροστα τους.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Lula Cortes - Balada Da Calma from LP "Rosa de Sangue" (1980) Rosenblit Records


Άλλος ένας παντελως άγνωστος και πολυ πολυ αγαπημένος καλλιτέχνης, ο Βραζιλιανος Lula Cortes, μετα το πρώτο του, και απόλυτο αριστούργημα, συνεργασία με τον Ze Ramalho "Paebiru", επανέρχεται, μόνος του αυτη την φορα με ενα ακομα ουρανοκατέβατο παλαιομοδίτικο αριστούργημα εκτός τόπου και χρόνου, ηταν 1980. Ειναι απο αυτα τα κοματια που μου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο, έλεος πια...ΟΥΣΤ παλιοφρικια, με διαλύσατε.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Kim Fowley - 25 Hours A Day from LP "Living In The Streets" (1977)


Η Ψηριστιανα μου θύμισε τον Τιτάνα Kim Fowley, ο οποιος μας βλέπει απο ψηλά πλεον απο τον Γενάρη του 2015, αυτη η τεράστια γκαραζογατα, που μύριζε ταλέντα στον νότιο ημισφαίριο απο το βορειο και τούμπαλιν, αυτος ο διαφθορέας της νεολαίας, αυτο το κατακάθι της κοινωνίας και του ροκ ν ρόλ, αυτος που εμφανίστηκε στην δισκογραφία το 1959 και δεν σταμάτησε να ηχογραφεί είτε ο ίδιος είτε με αλλες μπάντες μεχρι τα βαθιά γεράματα. Αυτο το διεφθαρμένο παντοτινά νεανικό μυαλό και ψυχή που είχε πουλήσει την ψυχή του στο Διάολο απο το πρώτο δευτεροπλτο με συνοπτικές διαδικασίες και χωρις ενδοιασμό. Τιμη λοιπόν στον μεγαλο αυτο δανδη.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Cheepskates - This And That from LP "It Wings Above" (1988) Music Maniac Records


Οι απόλυτοι power pop μάστορες Cheepskates, στο τέταρτο διςκο τους, συνέχισαν μεχρι το τελος με μια τρομερή συνέπεια, δεν έβγαλαν τιποτα μέτριο, πιστοί σε αυτο που επαιζαν και στους οπαδούς τους, ακομα και τα προσωπικά του Shane Faubert ηταν φανταστικα, albumς ολα τους καθαρά σαν το νερό να τα πιεις στο ποτήρι. Πούρα αγνή ποπ. Αντε καληνυχτες με ωραίους εφιάλτες.
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.821
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top