Klipsch Greek club


Μηνύματα
275
Reaction score
494
ερώτηση...
Μήπως έχει ακούσει κανείς klipsch με ενισχυτή almarro 318b ?
λέω να πάω προς τα εκεί...
 

Μηνύματα
25
Reaction score
2
Για χαρα σε ολους, εχω τα rf82 ΙΙ θα ηθελα να ρωτησω απο τη βελτιωση τους ηχητικα τι διαφοροποιειται?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
οτι σε ολα τα κλιπς
φευγει η τσιριδα (σχετικο με τα συνοδα παντα)
καλυτερος ηχος allover
αυτα ακουω στα δικα μου rf 7 κλασικ και II
αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη και μονο για αυτην εχω δικαιωμα να αναφερω.
Ολοι οσοι εχουν βελτιωμενα ηχεια,ή εχουν ακουσει τα δικα μου μπορουν να πουν την γνωμη τους
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Επειδη τα εχω ακουσει, δεν εχουν καμια σχεση με τα μαμα.
Βελτιωνεται η σκληραδα των υψηλων γινονται ποιο διαφανες και αποκτουν πλεον σωμα οι υποτονικες μεσαιες !!
 

Μηνύματα
25
Reaction score
2
Σας ευχαριστω πολυ.Οταν ερθει η στιγμη να τα βελτιωσω θα χρειαστω τα φωτα σας....!
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.026
Reaction score
8.051
Σήμερα ήταν μια ευχάριστη ημέρα!

Τέλος το ψάξιμο το οποίο πληροφοριακά κράτησε πάνω από δύο Μήνες συνολικά.

Για τους μελλοντικούς λοιπόν klipshακιδες αλλά και για τους υπόλοιπους:

Η νέα σειρά premiere είναι ονειρεμένη και βάζει κάτω σε απόδοση από το πρώτο δευτερόλεπτο ακρόασης την refII. Παρακαλώ όσους ενδιαφέρονται για αγορά klipsch, αλλά και οποιασδήποτε άλλης εταιρείας, πρώτα να περάσουν να για μια ακρόαση από τον Πειραιά (Audioshow) και αν δεν φύγουν από εκεί με τα ηχεία παραμάσχαλα, να μην με λένε Ιάκωβο.

Όλο το μεγαλείο του ήχου της Klipcsh ατόφιο στην νέα σειρά. Χωρίς τα κουσούρια, αν μπορούμε να προσάψουμε κάτι στην προηγούμενη σειρα βέβαια.

Έτσι αν και πέρασα για ακρόαση, τελικά αγόρασα τα παρακάτω:

http://www.klipsch.com/rp-160m

Τα οποία γέμισαν τον χώρο του στούντιο (αρκετά μεγάλος πάνω από 50 τμ) με βαθύ χαμηλό φοβερά πρίμα, διαφάνεια κλπ και όλα αυτά με έναν denonτων 350 ευρώ!!!!

Αυτή είναι η klipsch!!

Την Παρασκευή θα έχετε νεώτερα όταν θα τα παραλάβω (μαζί με όμορφες βάσεις).

Με γεια μου!!
 

Μηνύματα
543
Reaction score
379
Καλορίζικα!!!
Ο Σπύρος στο Audio Show είναι πολύ καλό παιδί και εξυπηρετικός και χρόνια κλιπσάκιας!
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Σήμερα ήταν μια ευχάριστη ημέρα!

Τέλος το ψάξιμο το οποίο πληροφοριακά κράτησε πάνω από δύο Μήνες συνολικά.


Έτσι αν και πέρασα για ακρόαση, τελικά αγόρασα τα παρακάτω:

http://www.klipsch.com/rp-160m

Τα οποία γέμισαν τον χώρο του στούντιο (αρκετά μεγάλος πάνω από 50 τμ) με βαθύ χαμηλό φοβερά πρίμα, διαφάνεια κλπ και όλα αυτά με έναν denonτων 350 ευρώ!!!!

Αυτή είναι η klipsch!!

Την Παρασκευή θα έχετε νεώτερα όταν θα τα παραλάβω (μαζί με όμορφες βάσεις).

Με γεια μου!!
Με γεια!!!
 

Μηνύματα
275
Reaction score
494
Σήμερα ήταν μια ευχάριστη ημέρα!

Τέλος το ψάξιμο το οποίο πληροφοριακά κράτησε πάνω από δύο Μήνες συνολικά.

Για τους μελλοντικούς λοιπόν klipshακιδες αλλά και για τους υπόλοιπους:

Η νέα σειρά premiere είναι ονειρεμένη και βάζει κάτω σε απόδοση από το πρώτο δευτερόλεπτο ακρόασης την refII. Παρακαλώ όσους ενδιαφέρονται για αγορά klipsch, αλλά και οποιασδήποτε άλλης εταιρείας, πρώτα να περάσουν να για μια ακρόαση από τον Πειραιά (Audioshow) και αν δεν φύγουν από εκεί με τα ηχεία παραμάσχαλα, να μην με λένε Ιάκωβο.

Όλο το μεγαλείο του ήχου της Klipcsh ατόφιο στην νέα σειρά. Χωρίς τα κουσούρια, αν μπορούμε να προσάψουμε κάτι στην προηγούμενη σειρα βέβαια.

Έτσι αν και πέρασα για ακρόαση, τελικά αγόρασα τα παρακάτω:

http://www.klipsch.com/rp-160m

Τα οποία γέμισαν τον χώρο του στούντιο (αρκετά μεγάλος πάνω από 50 τμ) με βαθύ χαμηλό φοβερά πρίμα, διαφάνεια κλπ και όλα αυτά με έναν denonτων 350 ευρώ!!!!

Αυτή είναι η klipsch!!

Την Παρασκευή θα έχετε νεώτερα όταν θα τα παραλάβω (μαζί με όμορφες βάσεις).

Με γεια μου!!
SSSSSUUUUPPPPPEEEEERRRRRR!!!!!!!!!!!!!
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.026
Reaction score
8.051
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Έχω αγονία και συνάμα περιέργεια για το πώς θα κάτσουν στον χώρο μου!

Πάντως η ομοιογένεια και η πειστικότητα σε όλο το ακουστικό φάσμα, ήταν αξιοθαύμαστη.

Κάθε τόσο ρωτούσα τον Σπύρο αν έχει συνδεδεμένο sub στο σύστημα!

Όσοι έχετε την δυνατότητα ή τον χρόνο, περάστε από εκεί για του λόγου το αληθές.

Αυτή η Εταιρεία (klipsch) ανατρέπει τελικά και τους νόμους της φύσης.
 

Μηνύματα
504
Reaction score
228
Συγχαρητήρια για την αγορά σου και καλές ακροάσεις.
Τα 62 τί θα τα κάνεις τωρα?:whistling:
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.026
Reaction score
8.051
Τα rf 62IIμετακόμισαν στο σαλόνι και επί τέλους ανέπνευσαν!

Κελαηδούν λοιπόν και με τι μέσα:

Α. Καλώδια ηχείων εντειχισμένα, με καλωδίωση ηλεκτρολόγου της περιόδου 1989 όταν κατασκευάστηκε η οικία. Για το ένα ηχείο το καλώδιο φτάνει τα 12περίπου μέτρα και για το άλλο προσθέστε άλλα τρία.

Β. Ενισχυτής: Yamaha rxv767 zone 2 (δεν υπάρχει μάλλον άλλος τρόπος σύνδεσης μιας και ο τελικός δεν έχει έξοδο για δεύτερη σειρά ηχείων).

Παρ όλα αυτά, υπάρχει αξιοπρέπεια ως προς την ηχητική τους απόδοση!
 

Μηνύματα
275
Reaction score
494
Vakis2000, plz, άσε τα καλώδια στους τοίχους στην τύχη τους, κάνε δικά σου diy φτηνά, κρίμα είναι...
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.026
Reaction score
8.051
Vakis2000, plz, άσε τα καλώδια στους τοίχους στην τύχη τους, κάνε δικά σου diy φτηνά, κρίμα είναι...
Καλό βράδυ!


Σίγουρα έχεις δίκιο σχετικά με την απαρχαιωμένη καλωδίωση .

Όταν αναφέρεις όμως τον όρο Diy τι εννοείς? Εξωτερικά καλώδια?

Ούτως ή άλλως θα δοκιμάσω και εξωτερικά τώρα που το αναφέρεις, και αν υπάρχει διαφορά- πολύ πιθανόν, θα δω τι θα κάνω!

Επίσης επαναλαμβάνω ότι έχω κάποια περιέργεια στο πως θα συμπεριφερθεί η καινούργια σειρά στον χώρο μου. Διότι ναι μεν έχει καλύτερες προδιαγραφές, και αν λάβω υπ όψη και την άποψη του Σπύρου, ο οποίος επιμένει ότι η premiere είναι καλύτερη από την refII - και μάλλον έτσι θα είναι, αφού και εγώ εντυπωσιάστηκα από την απόδοσή τους στο στούντιο. 'Ομως η δικιά μου σειρά έχει αναβαθμισμένο ήχο λόγω της πραγματικά άξιας συγχαρητηρίων επέμβασης από τον φίλο μας τον agri.

Όπως και να έχει όμως, δεν ανησυχώ διότι το πολύ πολύ αν κάτι δεν κάτσει καλά, ο χειρότερος παίχτης θα πάει στο σαλόνι!

Θα σας κρατώ ενήμερους, ώστε να έχετε μια ιδέα σχετικά με την απόδοση των νέων σειρών της klipsch.
Αύριο μάλλον παραλαμβάνω.

Πάντως εξακολουθώ να επιμένω ότι η klipsch αν λάβουμε υπ όψη τον ανταγωνισμό, δεν έχει αντίπαλο. Έδωσα 650 ευρώ με κλειστά τα μάτια και με ακρόαση μόνο 15 λεπτών, ενώ θα μπορούσα να φτάσω μέχρι περίπου τα 1500-1600 ευρώ που είχα προγραμματίσει για τον σκοπό αυτό, καθώς και αρκετό ψάξιμο (μόνο στην ηχοέκφραση σπατάλησα πάνω από 1 ώρα για την ακρόαση των chairo και τελικά έφυγα ανικανοποίητος (και ας είχα τα χρήματα στο πορτοφόλι )).
 


Μηνύματα
275
Reaction score
494
Ακριβώς αυτο που λέει ο argi,
πρώτα άκουσε μερικά, σε πολλούς συνδιασμούς...
DIY ( Do It Yourself ) κάντο μόνος σου...!!!
πίστεψέ με 100άδες από εδώ μέσα έχουμε κάνει δικά μας καλώδια...
εγώ παίζω με καλώδια του ΟΤΕ...
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
εγω φτιαχνω με αγωγους μουντορφ
τυχαινει (οσοι εχουν ερθει στην υπογα) να εχουν δει τα σακουλακια του....(φιλιες)
αν θελει καποιος που του εφτιαξα κατι καλο και τσαμπα
ας πει με τι τα εβαλε διπλα........και ποσο κανανε τα nordost.......
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.026
Reaction score
8.051
Ευχαριστώ για την εξυπηρέτηση Αργύρη μου (και soryγια το Agriπαραπάνω), μάλλον θα περάσω μια βόλτα για ενημέρωση. Μου αρέσει η ιδέα της ιδιοκατασκευής.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.657
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top