Ηλεκτρονικό τσιγάρο

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
εγω δεν ασχολουμαι με αριθμομηχανες :p

στριβω και οτι βγει :D

....μιας και παιζει ρολο ο ατμοποιητης η εισαγωγη-εξαγωγη αερα και το υγρο

τωρα π.χ. παιζω με 0.20mm νικελ με 2.75 mm διαμετρο και 8 σπειρες στα 0.25ohm με το μινι τανκ στους 200C.....αν βαλω το μεγαλο αλλαζουν τα δεδομενα ....οπως επισης και τι επιστομιο εχω βαλει και τι αερα εισαγωγης εχω...

τρέλα σου λεω :party:
..εχε το νου σου μην χαθεις..:D

:)
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
για πες μας και εσύ σαν ειδικός... τι έχεις διαβάσει εκεί έξω, για τις νίκελ αντιστάσεις...:boast:
Mπορείς άνετα και παραπάνω αν μεγαλώσεις τη διάμετρο της αντίστασης.;)
Αν και είναι δύσκολο να σου βγει σωστή λόγω μεγέθους καθότι το ni200 είναι μπ....λο στο χειρισμό.
Φυσικά χρειάζεται μεγαλύτερη ισχύ(ή και να ανεβάσεις τo T.C. limit) για να παίξει σωστά και τα πνευμόνια να το υποστηρίξεις(δεν το λέω επί προσωπικού αυτό,κατάλαβες ελπίζω*).Δλδ δεν είναι απαραίτητο ότι θα αρέσει.

Σκέψου το σαν ένα λάστιχο κήπου.Για να μπορέσει να παραχθεί η ίδια πίεση νερού(άρα το νερό να φτάνει στο δεδομένο χ σημείο που στοχεύεις) όσο μεγαλώνει η διάμετρος τόσο περισσότερο πρέπει να ανοίξεις την κάνουλα.


*Με προσωπικές δοκιμές δεν είδα να μ΄αρέσει το subohming(άντε το πολύ μέχρι 0,8) ή η μεγάλη ισχύς.Μέχρι τα 20 watt μια χαρά είμαι.Κατανοώ όμως και αυτούς που παίζουν αποκλειστικά με dual ή quad coils.Έχει μια χάρη στην πυκνότητα,υγρασία και ποσότητα του ατμού.Η γεύση είναι κάτι τελείως υποκειμενικό.
Ε,τα ίδια ισχύουν και για το T.C. απλά αλλάζει η κλίμακα.

Να κανονίσουμε να σας κάνω δωρεάν μαθήματα επί χάρτου:D
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
....Να κανονίσουμε να σας κάνω δωρεάν μαθήματα επί χάρτου:D
Τώρα πιστεύεις ότι κάτι νέο μας είπες...:acute: όλα όσα λες είναι χιλιοειπωμένα εκεί και που έχουμε πρόσβαση όλοι... ;)Μάλλον δεν κατάλαβες το ερώτημά μου, από θεωρία έχουμε πήξει και στην πράξη με το TC το έχεις δει σε φώτο μόνο,
και θέλεις να έχεις και άποψη, Στριφτέ ρούφα τα n00b* μου (με TC η χωρίς) και το ξανασυζητάμε άμα θέλεις.





ΥΓ. *η χρήση των δύο μηδενικών ( n00b ) στη λέξη noob παραπέμπει στους...:whistling:
 
Last edited:

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
pdf-ια βλέπω μόνο Bill,οι φωτογραφίες είναι passe..
Το τι έχω ή δεν έχω δει,δεν το ξέρεις.Τα έφερε η μοίρα έτσι που τον τελευταίο μήνα έχω τριβή επί του πρακτέου όση δεν είχα μέχρι στιγμής συνολικά(θα σου πω από κοντά).



Tα περί 00 τα βρήκα κακόγουστα,μπορείς και καλύτερα.:punish:
 

Μηνύματα
53
Reaction score
27
Καλέ μου φίλε ,
σέβομαι απόλυτα την επιθυμία σου .Αλλά......
σε ηλεκτρονικά (πχ DNA 40 ) όντως έχει νόημα να πάρεις την "πραγματική" πλακέτα .
Για δουλειές τόρνου όμως που ο Ορίτζιναλ χρεώνει στο θεό δεν του τα πληρώνω με το τίποτα .
Άσε που με την ταχύτητα που κυκλοφορούν οι κόπιες αμφιβάλλω αν φτιάχνονται όντως Γερμανία και όχι Κινα :sneaky:
καλά ατμίσματα :drinks:
Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά τα ίδια ακούω και από φίλους με κιθάρες ναι οκ για δουλειές τόρνου όπως λες σίγουρα τα αποτελέσματα θα είναι πολύ κοντά ακριβώς όπως με τις κιθαρες πχ Gibson Kai epiphone στο ίδιο εργοστάσιο φτιάχνονται από τα ίδια μαστορια αλλά η μια κάνει 3000 και η άλλη 700 γιατί;για μαλακες που πληρώνουν λες;όχι σαν κατασκευή ίδιες είναι η διαφορα είναι στα ξύλα.αυτο πληρώνεις και μόνο αυτό αλλά μόνο αυτό δίνει χαρακτήρα ( χροια) στο όργανο τα αλλα όλα είναι το 10% .νομίζω ότι κάτι τέτοιο παίζει και εδώ.stainless steel έχουν και μαχαίρια των500 και κινεζικα τον 20 ευρώ.τι steel είναι όμως;αυτά είναι δικιά μου γνώμη σίγουρα άλλο 100 ευρώ και αλο 12 ευρώ.παίρνεις 10 dripper και γουστάρεις αντί για ένα.ευχαριστώ για την γνώμη σου αλλά εγώ πάλι θα τα σκάσω για 1 Apollo driper
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.260
Reaction score
93.649
εσύ ροζέ γέλα...:p εμείς να δεις (χθες) τι γέλια κάναμε με τις ρυθμίσεις που κάνει στα συστήματα...:laugh:
γιατί δεν αγόραζες από τον φίλο μας τον Μάρκου ένα sansui eqoualizer καλύτερα...:roflmao:
:idk:



:beach:
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.260
Reaction score
93.649
Γιάννη, έχω την εντύπωση πως έχεις αγοράσει ό,τι κυκλοφορεί στην αγορά. :D
 





Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Το ipv σε σχεση με το smok,ετη φωτος μπροστα,στο κρατημα.
Παντως ειναι στιβαρη κατασκευη. Τα πληκτρα ρυθμισης κουδουνιζουν ολιγον.
Στο ατμισμα ιδιο με το istick 50. Για 50€ ειναι μια χαρα μοντακι.
 



zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Το ipv σε σχεση με το smok,ετη φωτος μπροστα,στο κρατημα.
Παντως ειναι στιβαρη κατασκευη. Τα πληκτρα ρυθμισης κουδουνιζουν ολιγον.
Στο ατμισμα ιδιο με το istick 50. Για 50€ ειναι μια χαρα μοντακι.
Γιάννη ποια η γνώμη σου για το istick 50, αξίζει?

Θέλω κάτι με μεγάλη αυτονομία.
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Χάρη ,
κάπου πήρε το μάτι μου για σκασίματα κατά την φόρτιση του 50.....:(
οι 2 μπαταρίες είναι καλύτερα να φορτίζονται εκτός μηχανήματος .Εγώ αυτό το βάζω σαν απαράβατο κανόνα .
Ακόμα δεν έχω φορτίσει μπαταρία πάνω σε μηχάνημα .Γι αυτό έσκακσα 40 € και πήρα φορτιστή ξέχωρα
ο Μπουσάρντο παντως το έβγαλε καλό :sneaky:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Να πάρεις μια αρμαθιά σκόρδα δίπλα σου αν ξαναπαραγγείλεις πράγματα :whistling:
Εγώ πάντως την άποψη του Μάνου την παίρνω πάντα σοβαρά... θα έχει τους λόγους του για να στο λέει....:laugh: :laugh: :laugh:

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.166
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top