Έμεινα ..πάκης

Status
Not open for further replies.

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Το πακιωσαμε το θεμα......

Γιωωωωργγγγγ....δεν ειπα και εγω κατι για την απαντηση σου βρε...ουτε για κανενος αλλου....μιλησα γενικα και απλα ειπα την αποψη μου για να μην παρεξηγηθω κιολας!!!:D:D:D
Ναι ρε φιλαράκι, μην ανησυχείς, δεν παρεξηγώ, κουβέντα να κάνουμε.

Επίσης, πολύ σωστά το έθεσε ο vet.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Και τα cd players πριν 25 χρονια μετρουσαν καλυτερα απο τα πικαπ,ειχαν χαμηλοτερες παραμορφωσεις και πολλα αλλα "καλυτερα".
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Άντε για να έχει και λίγο ενδιαφέρον το θέμα..... :prankster:
Εγώ λέω στον Vet & στον Ear ότι παίζω καλύτερα και ειδικά στα χαμηλά.....:imtheking:

 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.250
Reaction score
8.149
το θεμα δεν εχει κανενα ενδιαφερον.
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
σημασια δεν εχει να το λες μονο , αλλα να το πιστευεις!:p
Αν ναι, τοτε σιγουρα παιζεις καλυτερα και χαμηλα και παντου..
 
  • Like
Reactions: vet

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
αν γίνεται ενα παραδειγμα πηγης προενισχυτη ενισχυτη ηχειου καλωδιων (ασημενιων φυσικα...) που να εχει την αναλυση και την ελλειψη παραμορφωσης στο εύρoς συχνοτήτων που παιζουν τα Grιmm με τιμη ... αντε...έως τα 30000ε.
Ενα παρακαλώ.
Μετα συνεχιζουμε την συζητηση.
Με DSP ή άνευ?
 



vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.250
Reaction score
8.149
περιμενω....
ανευ....
(μην βαλεις και εσυ τα linkwitz...)
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Άντε για να έχει και λίγο ενδιαφέρον το θέμα..... :prankster:
Εγώ λέω στον Vet & στον Ear ότι παίζω καλύτερα και ειδικά στα χαμηλά.....:imtheking:

Τα χαμηλά σου είναι πλαδαρά σαν αυτηνής την κυτταρίτιδα. Καλά ρε, καμιά χειρότερη δε βρήκες να βάλεις;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Κάτσε ρε John, ώπα. Δεν είναι "απόψεις". O vet ζήτησε κάτι. Εάν βρεθεί κάποιος να το απαντήσει, δεν θα είναι "άποψη", θα είναι επιχείρημα (νοουμένου ότι αποτελείται από νούμερα, μετρήσεις, ποσά κτλ κτλ).

Ούτε το DSP είναι "άποψη" - είναι ένα μηχάνημα, μια συσκευή, η οποία έχει κάποιο κόστος και επιτελεί μια συγκεκριμένη λειτουργία προς όφελος του ακουστικού αποτελέσματος. Δεν μπορεί κάποιος να πει ότι ceteris paribus, το Χ σύστημα παίζει καλύτερα χωρίς DSP και χειρότερα με DSP (αντιβαίνει στη λογική, όχι τίποτα άλλο).

Πάντως, περιμένω κι εγώ απάντηση (ή απαντήσεις) στο ερώτημα του vet.
 



vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.250
Reaction score
8.149
ρε μην μου χαλατε το θεμα, περιμενω απαντησεις...
 


Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Κάτσε ρε John, ώπα. Δεν είναι "απόψεις". O vet ζήτησε κάτι. Εάν βρεθεί κάποιος να το απαντήσει, δεν θα είναι "άποψη", θα είναι επιχείρημα (νοουμένου ότι αποτελείται από νούμερα, μετρήσεις, ποσά κτλ κτλ).

Ούτε το DSP είναι "άποψη" - είναι ένα μηχάνημα, μια συσκευή, η οποία έχει κάποιο κόστος και επιτελεί μια συγκεκριμένη λειτουργία προς όφελος του ακουστικού αποτελέσματος. Δεν μπορεί κάποιος να πει ότι ceteris paribus, το Χ σύστημα παίζει καλύτερα χωρίς DSP και χειρότερα με DSP (αντιβαίνει στη λογική, όχι τίποτα άλλο).

Πάντως, περιμένω κι εγώ απάντηση (ή απαντήσεις) στο ερώτημα του vet.
Γι'αυτό λέω εγώ , απόψεις. Για όλα αυτά που γράφεις , και έχουν γραφτεί περί dsp και χρησιμότητάς τους.
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Τα χαμηλά σου είναι πλαδαρά σαν αυτηνής την κυτταρίτιδα. Καλά ρε, καμιά χειρότερη δε βρήκες να βάλεις;
Ναι αλλα η κοπελα ειναι αντικειμενικη,με το bad ass που λεει.............. :D
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
ρε μην μου χαλατε το θεμα, περιμενω απαντησεις...
Ματαιοπονείς. Το είπε εξ αρχής ο Ear.

Ηχείο για πολύ λίγους. Απαιτεί γνώση, παιδεία,... Προσωπικώς, θα προσέθετα πως είναι απολύτως κατάλληλο για τη συντριπτική πλειοψηφία των ανθρώπων που δεν ασχολούνται με το hi-fi, και επομένως δεν υποφέρουν από τις εν αυτώ υφέρπουσες ιδεοληψίες.

Για τους υπολοίπους είναι "πορτατίφ". Τέλος.
 


Status
Not open for further replies.

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top