Έμεινα ..πάκης

Status
Not open for further replies.

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
θελω να μου κανω like αλλα δεν μπορω ....την πλατφορμα μου μεσα.........
Σου κάνω κόπυ πειστ το μήνυμά σου για να πατήσεις λάικ...!!!

τελικα ......... ο καθενας σπιτι του.......παιζει καλλιτερα απο ολους........μα

Ελεος Νικο,ελεος....θα πυροβοληθω.
Αν ποτε βρεθουμε , θα σου βαλω ενα δισκο στο πικαπ,με το λαμπατο phono και τον λαμπατο ενισχυτη και τα ηχεια μου,ηχογραφημενο το 1959 , που απο τεχνικης πλευρας αντιλαμβανεσαι οτι δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο,και σου υποσχομαι , θα μεινεις ..... πακης και θα ξεχασεις μετρα και.....σταθμα.
ειδες τι κανει η καριολιτσα η παραμορφωση????εχει την γλυκα της τελικα ...βαζεις και και ενα πορτ παγκαζ λαμπες και γινεται ο ηχος σιροπιαρης θανατηφορος και κλαινε απο συγκινηση και ριγη εσωτερικης ανανηψης οι τριγυρω Χαιενταδες ...που καθονται απεναντι ντε.........:D:D:D:fuckyou:



Ε ......αυτα δεν εχει το Grimm και δεν παιζει καλα ...ακομα και απο αυτους που δεν τον εχουν καν...ακουσει!!!!!!!!!



Κατα τα αλλα....εισαι καλα ρε αγορι??????

:laugh::dance2::dance2::dance2:



Εχουν αρχισει και βγαινουν εξω τα μπουτακια -μπουστακια-κορμακια-κωλαρακια-βυζακια και το κυριοτερο ΤΑ καβλακια οποτε θα μπορουσαμε να καναμε ενα brake αφου τοσο μας χαλαει απο αυτο το Juke Box ΗΧΕΙΟ .......εεεε????

τι λετε????????:drinks::drinks::drinks::drinks::drinks:

Εμενα και τα Tidal τα Contriva μου αρεσαν και ας μην ειχαν μπασο ....σιγα τωρα.....που θελουμε και μπασα απο τα ηχεια....



Κατα τα αλλα?ολα καλα ρε παλλικαρι?:roflmao::roflmao::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2:

Τα Deviallet σκοτωνουν .....αλλα και αυτα δεν αρεσουν στους Χαιενταδες......γιατι ρε γαμωτο κερατο μου το τραγιο?

τι γινεται τελικα ρε σεις?????

που κρυβεται το μυστικο της ηχητικης αρτιοτητας που εμεις το γαμ@μ$νο δεν το μαθαινουμε?

Τι σκατουλες πληρωνουμε καθε φορα ονειρευομενοι οτι βρηκαμε αυτο που ψαχνουμε αλλα παντα ενας γαμηδης μας την βγαινει οταν ακουμε το συστημα του και μετα λεμε οτι θα κανω καμια βδομαδα να ανοιξω το δικο μου?

Που παμε τελικα κυριοι?:banned:

παω για μπανιο και θα δοκιμασω την νεα μου ρακετα Αγορι των 550 γραμμαριωνε που πσωνησα εψες......στην παραλια εννοειται.........θα εχει και πιπινια βρε........:superman::superman:

και φρεντακι κρυο καλε :beach:.........χωρις μετρησεις !!!!!!!πιουριστικος εσπρεσος ... ....απο το μηχανημα στο ποτηρι μου ενα πραμα......:laugh::laugh::laugh:..........το σιγαρετο το εχω κοψει :smoke:...delete ....τακουτε εσεις οι ατμιστες με τα τουρμπατα τα τσιγαριδια σας.....που και εδω χαιενταδες εισαστε βρε λουγκρες........:tongue::tongue::tongue::lol::lol::lol:



Αμα δω την κουφαλα τον Χατζησταμου θα του πεταξω πετρες που με τα αναθεματισμενα προιοντα του μου στεναχωρει τα φιλαρακια μου που μου σκανε καλοκαιριατικα και δεν βλεπω και σωτηρια........παλι καλα που δεν πουλαει και μετρησεις με δοσεις......τοτε να δειτε φιλαρακια μου τι θα γινοταν.....θα τσακωνομαστε για το ποιανου η βυθηση στους 47 ειναι ποιο μεγαλη.....κλαιω......:cry::tongue: :D:D:D:D:D:D.........


Ακουγα και εναν πριν κανα δυο χρονια σε ενα σπιτι στην Παλληνη ....ηταν καμια 10αρια για ακροαση....οτι εχει ανακαλυψει απο super γαματη πηγη(απο κονε απιστευτο και μοναδικο μεσω κολλητου εννοειται) ΚΑΘΑΡΟ 100% Βακελιτη που κανει για ζουπερ ντουπερ βυσματα για καλωδιο ρευματος οπου οταν τελειωσει το project η διεθνης κοινοτητα του Hi End θα προσκηναει την ανακαλυψη και ο αγνος ηχος θα περασει σε αλλα ...μοναδικα επιπεδα εσωτερικου ψυχισμου !!!!!!!!!
Ο τυπος ακομα το ψαχνει γιατι δεν εχω δει τον Ηχο να περναει σε αλλα levels τοσα χρονια ......μα τι κανει και ο κοσμος περιμενει με λαγνεια αυτο το προιον !!!!!!:angel:


Ολα καλα ρε σεις ???????????????:newrussian::newrussian:
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.249
Reaction score
8.146
Εσυ δεν ξερεις να απαντησεις η χρειαζεσαι αδεια και συμβουλες? :D
που να ξερω ολα τα ηχεια,
κατι εχω διαβασει βεβαια, ιδιαιτερα για τον σχεδιαστη τους και τον τροπο που τα τιουναρει...
αλλα ξερω οτι ο κογιας εχει phd στα harbeth...
μαλλον θα σου απαντησει...
ισως...
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
...ακομα και απο αυτους που δεν τον εχουν καν...ακουσει!!!!!!!!!
Δεν εχω κανει ουτε ενα σχολιο σχετικα με το grimm.Αλλα ειναι τα σχολια μου αλλά.................τα Ελληνικα μου δεν ειναι και τοσο καλα :D
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.249
Reaction score
8.146
Δεν εχω κανει ουτε ενα σχολιο σχετικα με το grimm.Αλλα ειναι τα σχολια μου αλλά.................τα Ελληνικα μου δεν ειναι και τοσο καλα :D
ναι αλλα θεωρεις οτι το harbeth μπορει να παιξει οπως τα Grimm απο αποψη αναλυσης και παραμορφωσης στα κρεσεντο ορχηστρας που εθεσα ως ερωτημα.
με λαμπα φανταζομαι...
ειναι και ευκολο ηχειο...
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
που να ξερω ολα τα ηχεια,
κατι εχω διαβασει βεβαια, ιδιαιτερα για τον σχεδιαστη τους και τον τροπο που τα τιουναρει...
αλλα ξερω οτι ο κογιας εχει phd στα harbeth...
μαλλον θα σου απαντησει...
ισως...
Επειδη απαντας ως σαν να ξερεις ολα τα ηχεια ....... ξερω γω ?
Τα phd κανενος δεν με απασχολουν να σου πω την αληθεια.Σεβαστα μεν,αλλα αδιαφορα .
 
  • Like
Reactions: vet

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
ναι αλλα θεωρεις οτι το harbeth μπορει να παιξει οπως τα Grimm απο αποψη αναλυσης και παραμορφωσης στα κρεσεντο ορχηστρας που εθεσα ως ερωτημα.
με λαμπα φανταζομαι...
ειναι και ευκολο ηχειο...
Συγχισες τα ποστ.
Το Harbeth το συνεστησα και αφησα σε σενα την επιλογη των υπολοιπων μεχρι τα 30 χιλιαρικα.
Για τον λαμπατο που μιλω θα ηταν πιο πειστικο απο μερους σου να σχολιαζες αν ηξερες.
Για το ακριβες σχολιο σου για τα κρεσεντο της ορχηστρας και τα grimm ξαναδιεβασε τι εγραψες στο αναλογο ποστ σου,και γελαμε μετα.
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.249
Reaction score
8.146
"αν γίνεται ενα παραδειγμα πηγης προενισχυτη ενισχυτη ηχειου καλωδιων (ασημενιων φυσικα...) που να εχει την αναλυση και την ελλειψη παραμορφωσης στο εύρoς συχνοτήτων που παιζουν τα Grιmm με τιμη ... αντε...έως τα 30000ε."

αυτο ζητησα.
συστημα με ηχειο με μικρη παραμορφωση, αναλυτικο, με εκταση στα ακρα που να μην παραμορφωνει και "θολωνει" σε κρεσσεντο ορχηστρας.

is that clear?
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
"sorry αλλα η αναλυση μιας συμφωνικης ορχηστρας που παραμενει αναλλοίωτη/ασυμπίεστη σε κρεσεντο απο τα Grimm ειναι κατι που μπορεις ανετοτατα να μαθεις να ακους και να συγκρινεις με οποιο αλλο μπλιμπλικι θέλεις...."
vet,is this clear?
Εγω το μεταφραζω οτι το grimm ειναι εξ'ισου καλο με την ορχηστρα με αναλλοιωτη/ασυμπιεστη αναλυση.(δεν ξερω αν εννοεις και αλλα στοιχεια της ορχηστρας αλλα τα παρελειψες)
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.249
Reaction score
8.146
κανει και ζεστη και
"sorry αλλα η αναλυση μιας συμφωνικης ορχηστρας που παραμενει αναλλοίωτη/ασυμπίεστη σε κρεσεντο απο τα Grimm ειναι κατι που μπορεις ανετοτατα να μαθεις να ακους και να συγκρινεις με οποιο αλλο μπλιμπλικι θέλεις...."
vet,is this clear?
Εγω το μεταφραζω οτι το grimm ειναι εξ'ισου καλο με την ορχηστρα με αναλλοιωτη/ασυμπιεστη αναλυση.(δεν ξερω αν εννοεις και αλλα στοιχεια της ορχηστρας αλλα τα παρελειψες)
οκ παρερμηνεία λογω κακης διατυπωσης δικης μου.
πρεπει να ειμαι λιγο ποιο προσεκτικος...
παμε στο θεμα...
υπαρχει τελικα συστημα που να συμπεριφερεται στο κρεσεντο ορχήστρας οπως τα γκριμμ με τα ιδια ή λιγο παραπάνω χρηματα?
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
κανει και ζεστη και


οκ παρερμηνεία λογω κακης διατυπωσης δικης μου.
Aυτο σχολιασα και μου'δειξε και το μεσαιο του δακτυλο ο Vlasis :p
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
...χρειαζεσαι αδεια και συμβουλες? :D
Έχουν ήδη χορηγηθεί αμφότερες σε σχετικό νήμα....

Σημειωτέον κιόλας ότι η τεχνοτροπία λεπτού τοιχώματος μεταβάλλει τις πολικές αποκρίσεις με ανεξέλεγκτο μοτίβο σε επιλεκτικές ζώνες του φάσματος καθώς ανέρχεται η στάθμη εκπομπής,αφού η φασματική κατανομή για τους συντονισμούς της καμπίνας διαφοροποιείται με μη αιτιατούς τρόπους.
 



Μηνύματα
569
Reaction score
487
Για να μπω και εγω στο κλιμα της συζητησης και μιας που ειπωθηκαν λογια για την τατ@να την παραμορφωση και για τα λαμπιονια , να πω γενικως και καλοπροαιρετα , οτι ισως καποια κουφαλογα καποιοι αμαθεις , ημιμαθεις , ασχιετοι :D :roflmao: αλλα και καποιοι που η φημη τους ξεπερνα τις γνωσεις τους :D , ισως δεν ξερουν οτι υπαρχουν καποιοι ενισχυτες που παρουσιαζουν πολυ μικροτερη παραμορφωση πανω στο φορτιο ( δλδ πανω στο ηχειο ) απ' οτι πανω σε μια σκετη ωμικη αντισταση , τετοιοι ενισχυτες ειναι μερικοι συγκεκριμενης σχεδιασης single ended λαμπατοι ενισχυτες .
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.249
Reaction score
8.146
τα πλεονεκτήματα των μετασχηματιστων εξοδου σε τέτοιες υλοποιήσεις εχουν αναλυθει εκτενεστατα.
 

Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
Συγχισες τα ποστ.
Το Harbeth το συνεστησα και αφησα σε σενα την επιλογη των υπολοιπων μεχρι τα 30 χιλιαρικα.
Για τον λαμπατο που μιλω θα ηταν πιο πειστικο απο μερους σου να σχολιαζες αν ηξερες.
Για το ακριβες σχολιο σου για τα κρεσεντο της ορχηστρας και τα grimm ξαναδιεβασε τι εγραψες στο αναλογο ποστ σου,και γελαμε μετα.
τι να συγκρίνουμε βρε φίλε πιουρτονε?? τα 40.1 με τα Γκρίμ?? είναι δυνατόν?? πως είναι δυνατόν??
να συγκρίνουμε το χαρτζιλίκι με το χαμαλίκι?? ή την Κομανέτσι με το κοκορέτσι?? για να μην πω το άλλο με την βούρτσα.. είναι δυνατόν??

όσο για τον Κόγια, μιας και το φιλοθεάμον κοινό επικαλείτει την γνώμη του για τα 40.1 (τα οποία μάλλον δεν έχει ακούσει διεξοδικά όπως ο γράφων), ας μας πει καλύτερα τη γνώμη του για τα Γκριμμ.. είναι φιλαράκια και γείτονες με τον κάτοχο Γεομιατ που τα κατέχει.. δεν γίνεται να μην τα 'χει ακούσει..
 

Μηνύματα
569
Reaction score
487
Δεν εχει να κανει με τον μετασχηματιστη εξοδου , το θεμα ειναι πιο πολυπλοκο , ειναι συνδιασμος καταλληλου ενισχυτη με το καταλληλο ηχειο ! .
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.249
Reaction score
8.146
τι να συγκρίνουμε βρε φίλε πιουρτονε?? τα 40.1 με τα Γκρίμ?? είναι δυνατόν?? πως είναι δυνατόν??
να συγκρίνουμε το χαρτζιλίκι με το χαμαλίκι?? ή την Κομανέτσι με το κοκορέτσι?? για να μην πω το άλλο με την βούρτσα.. είναι δυνατόν??

όσο για τον Κόγια, μιας και το φιλοθεάμον κοινό επικαλείτει την γνώμη του για τα 40.1 (τα οποία μάλλον δεν έχει ακούσει διεξοδικά όπως ο γράφων), ας μας πει καλύτερα τη γνώμη του για τα Γκριμμ.. είναι φιλαράκια και γείτονες με τον κάτοχο Γεομιατ που τα κατέχει.. δεν γίνεται να μην τα 'χει ακούσει..
ο Bhutia περιεγραψε εξαιρετικα τη συμπεριφορα των 40.1 σε αυξημενες σταθμες.
τι άλλο θες?
 


Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.232
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top