Ποιό μουσικό κομμάτι ακούτε τώρα;

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.923
Reaction score
7.992
Joe Bonamassa with Beth Hart - I'll Take Care of You

Καλημέρα,

Γίνεται να μην ξεκινήσει όμορφα η ημέρα με τέτοια κιθάρα?
 




Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Αφιερωμένο στο φιλαράκι knight που ξέρω ότι του αρέσουν οι Laid Back :) :drinks:


Laid Back - Maybe I'm Crazy (1980)

 

Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Το' χει κάνει διασκευή και ο...Frankie Laine που ήξερε ο Michael Jackson μικρός ότι είναι σαν τον David Cassidy :lolsign:

Πανέμορφο τραγούδι και η 1η εκτέλεση

Leon Ashley - Laura (What's He Got That I Ain't Got) (1967)

 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Αφιερωμένο στο φιλαράκι knight που ξέρω ότι του αρέσουν οι Laid Back :) :drinks:


Laid Back - Maybe I'm Crazy (1980)



Αναμνησεις.....
Να'ξερες πού με γυρισες....
Να'σαι καλα ρε Κωστη :thumbsup:
 



Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Ε...ας βαλω και γω κατι τωρα

Castra!Δες ποια τον παρουσιαζει να φτιαχτεις

Αιντε ρε Jackson,δωστα ρε φωναρα



Τελικά...ποιά ήταν η Dirty Diana; Αυτή;

Και όχι μόνο φωνάρα
Ισως ο καλύτερος χορευτής ever
Και συνέθετε και παρήγαγε
Και "παιδί θαύμα"
Οχι τυχαία, παγκόσμιο φαινόμενο
Αν έμενε και στο "χρώμα " του και δεν έπεφταν όλοι επάνω του μετά το Thriller, ίσως ζούσε ακόμα. Nεώτατος έφυγε

Θα σου βάλω άλλο ένα σπάνιο βίντεο όπου έχει συμμετοχή στα Γκράμμυς με τους Jackson 5 το 1970
Ακου υπόλοιποι υποψήφιοι...Simon Carfunkel, Chicago, Carpenters και...Beatles
Νίκησαν οι Carpenters
Tο παρουσιάζει ο David Cassidy με την Shirley Jones
Ωραίο ντοκουμέντο ε; Και ιερά τέρατα μαζεμένα

13th Grammy 1970 Best Pop Group

 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Τελικά...ποιά ήταν η Dirty Diana; Αυτή;

Και όχι μόνο φωνάρα
Ισως ο καλύτερος χορευτής ever
Και συνέθετε και παρήγαγε
Και "παιδί θαύμα"
Οχι τυχαία, παγκόσμιο φαινόμενο
Αν έμενε και στο "χρώμα " του και δεν έπεφταν όλοι επάνω του μετά το Thriller, ίσως ζούσε ακόμα. Nεώτατος έφυγε

Θα σου βάλω άλλο ένα σπάνιο βίντεο όπου έχει συμμετοχή στα Γκράμμυς με τους Jackson 5 το 1970
Ακου υπόλοιποι υποψήφιοι...Simon Carfunkel, Chicago, Carpenters και...Beatles
Νίκησαν οι Carpenters
Tο παρουσιάζει ο David Cassidy με την Shirley Jones
Ωραίο ντοκουμέντο ε; Και ιερά τέρατα μαζεμένα

13th Grammy 1970 Best Pop Group



Ναι ρε Κωστα πολυ ωραιο...αλλες εποχες...

Οσο για τον Michael Jackson συμφωνω κα επαυξανω.Παντως οτι και να γραψει κανεις γι'αυτον θα ειναι λιγο.Ειναι αξεπεραστος.Και μοναδικος στο ειδος του.Μολις βγηκε αυτος εσπασε το καλουπι.Αυτο που λενε οι Αμερικανοι "one of a kind".


Τελικά...ποιά ήταν η Dirty Diana; Αυτή;

Τι να σου πω ρε φιλε...
Πριν καποια χρονια που ειχα αναρωτηθει,διαβασα οτι δεν εχει σχεση ουτε με τη Diana Ross,ουτε με την πριγκιπισσα με την οποια επισης ειχε μια ιδιαιτερη σχεση.Το ονομα ηταν τυχαια επιλογη και αναφεροταν σε ενα κοριτσι που αντιπροσωπευε ολα εκεινα τα κοριτσακια που τρελλαινονται και ειναι ικανα να κανουν τα παντα προκειμενου να κανουν παρεα με τα λεγομενα "μεγαλα ονοματα" του χωρου της μουσικης.Υπαρχει μια λεξη γι'αυτο που τωρα δε μου'ρχεται στο μυαλο...
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
31 Knots - The Corpse & The Carcass from EP "The Curse Of The Longest Day" (2004) Polyvinyl Records


Ένα από τα καλυτερα συγχρονα συγκροτηματα, δυστυχως όμως τελειως αγνωστο και με μικρο κοινο, παιζουν σε χωράφια όχι πολύ δημοφιλή, math rock πρωτης κλασης, στο δρομο που χαραξε ο Βασιλιας Πορφυρος, συνθεσεις διεισδητικες, εσωτερικες, και επώδυνες. Εδώ σε ένα live, μιας και είναι κατ'εξοχην μπαντα που αποδιδει καλυτερα στην σκηνη, κι ένα κοματι από ένα EP τους. Εχουν τουλάχιστον 2 αριστουργηματικα albums, ιδιαιτερα το "It Was High Time To Escape" του 2003 είναι φανταστικο.
 


Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Το ονομα ηταν τυχαια επιλογη και αναφεροταν σε ενα κοριτσι που αντιπροσωπευε ολα εκεινα τα κοριτσακια που τρελλαινονται και ειναι ικανα να κανουν τα παντα προκειμενου να κανουν παρεα με τα λεγομενα "μεγαλα ονοματα" του χωρου της μουσικης.Υπαρχει μια λεξη γι'αυτο που τωρα δε μου'ρχεται στο μυαλο...
Το διάβαζα κι' εγώ τις προάλλες γιατί ήθελα να το ποστάρω
Groupies ξέρω ότι τις λένε αυτές που εννοείς μάλλον. Μία απ' αυτές ήταν η Μarianne Faithfull
Είχα διαβάσει και ένα βιβλίο (από τα πρώτα με ροκ θέμα) το 1977 που έλεγε τις "περιπέτειες" μίας groupie. Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ πώς το έλεγαν το βιβλίο. Βιβλίο "τσέπης" πρέπει να ήταν

Αλλά νομίζω, κάτι αλλο έλεγε το site. Δλδ κάπως αλλιώς την "ιδιότητα" της "Diana"
 
Last edited:







Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.437
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top