Παλιά καλά λαϊκά τραγούδια που άντεξαν στο χρόνο!





Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.053
Reaction score
20.466
Μια φωτιά στην καρδιά, Μανώλης

και με τη Φεϋρούζ, live στο Λονδίνο

και με τον Καλέντ και την Ασάλα
 



Μηνύματα
1
Reaction score
0
Μπορει καποιος να μου πει τον τιτλο απο ενα παλιο τραγουδι που λεει "τι σου κανα και εφυγες απο την α απο την αγκαλια μου" ? Ευχαριστω.
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
ενδιαφερουσες εκτελεσεις
Σαν αποκληρος γυριζω
Το κουρασμενο βημα σου
Μισιρλου
 
Last edited:



Μηνύματα
1
Reaction score
0
Είπα σήμερα να μοιραστώ μαζί σας τραγούδια που αγάπησα από τα παλιά καλά λαϊκά ,και έχουν μείνει χαραγμένα στη μνήμη μου μέσα από την φωνή αξέχαστων τραγουδιστών και ερμηνευτών.
Η αιτία ήταν μια κασέτα ξεχασμένη στο χρονοντούλαπο της νιότης μου όταν το Βέρντι,τη Μαρία Κάλλας και τον Πουτσίνι διαδεχόταν ο Καζαντζίδης, η Βάνου και η Μαίρη Λίντα. Όταν τον Χατζιδάκι και τον Θεοδωράκη διαδεχόταν η ψυχεδελική μουσική και η Πάνκ:114:
Θα σας βάλω τραγουδάκια έτσι όπως είναι γραμμένα στην κασέτα με την προοπτική σε αυτό το θέμα να θυμηθείτε και εσείς παλιά λαϊκά τραγούδια που δεν ξεχνιούνται όσα χρόνια και να περάσουν....άσχετα με τις μετέπειτα μουσικές προτιμήσεις σας.....εννοείται θα βάλετε και εσείς βέβαια έτσι?

Τραγούδια που μιλάνε για αγάπη, έρωτα, απογοήτευση, πάθος, χαρά, τραγούδια με αρχοντιά και μπέσα, τραγούδια που σε μερακλώνουν, σε ανεβάζουν σε ρίχνουν, τραγούδια όμορφα που σε κάνουν να θέλεις να τα σπάσεις επιτέλους αυτά τα πιατάκια που τα έχεις χρόνια και έχουν αρχίσει να ξεθωριάζουν επικίνδυνα:138:


Εδώ η καλή εκτόνωση για περάστε να σπάσουμε τίποτα γιατί καλύτερα στο πάτωμα παρά σε κανένα ξερό κεφάλι:138:
Δύσκολη η ''πεπατημένη''


[reliops=Καζαντζίδης - Εγώ με την αξία μου][youtube]YgAENzYvFlA[/youtube][/reliops]


[reliops=Καζαντζίδης - Υπάρχουν και καλά παιδιά][youtube]PGX9roNkovc&feature=related[/youtube][/reliops]


[reliops=Ρίτα Σακελλαρίου-Αν κάνω άτακτη ζωή][youtube]hACaWIVORRA[/youtube][/reliops]


[reliops=Ρίτα Σακελλαρίου - Αμαρτία μου][youtube]MUFx0eRvzEY&feature=related[/youtube][/reliops]


[reliops=ΣΤΡΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ - ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ][youtube]eYdqHXmE4kM&feature=related[/youtube][/reliops]


[reliops=Στράτος Διονυσίου-Λέγε με παλιόπαιδο][youtube]hu1CxXpHHdU&feature=related[/youtube][/reliops]


[reliops=ΛΙΤΣΑ ΔΙΑΜΑΝΤΗ -Το Παρελθόν μου][youtube]APyeJ44GZ1g[/youtube][/reliops]


[reliops=Λίτσα Διαμάντη-Νύχτα στάσου][youtube]Wd5W04V35gE&feature=related[/youtube][/reliops]


[reliops=Τζένη Βάνου-Αν είναι η αγάπη αμαρτία][youtube]DLtCffIYN0Y[/youtube][/reliops]


[reliops=Tζένη Βάνου- Σταγόνα σταγόνα][youtube]-5WzAqpTW7o[/youtube][/reliops]


[reliops=Τζένη Βάνου - Έλα][youtube]ugW1hjU6_Uk&feature=related[/youtube][/reliops]


[reliops=Τζένη Βάνου - Τις αμαρτίες μου][youtube]EnDOC2TjnFQ&feature=related[/youtube][/reliops]


[reliops=Ρένα Κουμιώτη - Σταμάτησε του ρολογιού τους δείκτες][youtube]YdYyA1xINIs[/youtube][/reliops]


[reliops=Αντώνης Ρεπάνης - Είναι η σκέψη μου η τρελή][youtube]ab4hmcRVmWw&feature=related[/youtube][/reliops]


Για το τέλος σας κράτησα το καλύτερο:126: αφού τον θέλει και ο
Λαός.......Ο ΑΡΑΠΗΣ...Ταμ ταμ...τα σπάμε!!!!!!!

[reliops=Ο αράπης-Ζαμπέτας][youtube]fEyO9meRkGE[/youtube][/reliops]


Με τις Υγείες μας όοοοαααα!!
[DOUBLEPOST=1484648410][/DOUBLEPOST]Εποχες αξεχαστες...με αυτα τα τραγουδια μεγαλωσαμε...να εισαι καλα φιλε!
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.412
Reaction score
50.383
- Σάββατο βράδυ , όλοι κάτι έχουν κανονίσει , όλοι με κάποιους είναι , αλλά εσύ μόνος δίπλα σε άλλα ναυάγια στο μίζερο νικοτινιασμένο καφενείο να κρυώνεις μόνος μαζί με την απαίσια χύμα ρετσίνα . . . και να ελπίζεις να περιμένεις , αλλά τι ; . . .

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΗΤΡΟΠΑΝΟΣ - Κάνε κάτι να χάσω το τρένο

 
Last edited:




Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
ΤΟ ΡΙΓΕ ΣΑΚΑΚΙ - ΚΩΣΤΑΣ ΨΥΧΟΓΙΟΣ
[DOUBLEPOST=1486425585][/DOUBLEPOST]ΠΑΝΟΣ ΓΑΒΑΛΑΣ - ΕΣΥΝΗΘΙΣΑ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ

ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ - ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
[reliops=Στράτος Διονυσίου-Λέγε με παλιόπαιδο][youtube]hu1CxXpHHdU&feature=related[/youtube][/reliops]
[DOUBLEPOST=1509352825][/DOUBLEPOST]
[reliops=Στράτος Διονυσίου-Λέγε με παλιόπαιδο][youtube]hu1CxXpHHdU&feature=related[/youtube][/reliops]
eyxaristv polly
[DOUBLEPOST=1509353129][/DOUBLEPOST]
Απάντηση: Παλιά καλά λαϊκά τραγούδια που άντεξαν στο χρόνο!

STOP!!! Έγραψες ημίθεε με το τελευταίο!!!:128: Αυτό το είναι το νόημα!:126:
eyxaristv polly
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.591
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top