Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
511
Reaction score
454
Γερομπισμπίκη...:D
Tι σου φταίω εγω ρε γιάννη ???:tongue::tongue::tongue:

Πάντως για την ταινία να βάλω εγώ την βαθμολογία μου 5/10
Μου φάνηκε βαρετή εντελώς φλάτ , και δέν μπορώ να την ξαναδώ για κανέναν λόγο.:thumbsdown:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
Πάω τώρα να το δω.

Mad Max: Fury Road


8/10, άριστο action movie χωρίς απολογίες και συναισθηματικές σαχλαμάρες και κυρίως χωρίς αθλιότητες και επαναλήψεις τύπου Michael Bay.
Αν το γ@μωVillage είχε σωστή ένταση στο κεντρικό που ήταν το λιγότερο 3-4dB κάτω, μπορεί να έβαζα παραπάνω.
 
Last edited:

Μηνύματα
871
Reaction score
238
Vmax οντως ειναι προβληματικο το κεντρικο! Βασικα σε δυο ταινιες τελευταια furious 7 και avengers2 (και interstellar πιο παλια οπου το παρατηρησα πρωτη φορα-κατι κανανε τοτε αλλα νομισα οτι ηταν της ταινιας...ηταν λιγο μυστηρια καξ ελεγα μηπως ηταν επιτηδες) εχει ηχω και ειναι και σιγανη η ενταση...
Το mad max πολυ καλο 8/10 στην αιθουσα 10 που προσφατα εγινε ψηφιακη ειχε πολυ καλη εικονα (ιδια ανλυση αλλα σε μικροτερη οθονη απο νμαξ αλλα και καινουργιος προτζεκτορας?) και ο ηχος του κεντρικου ηταν μια χαρα αν και δεν ειχε την ενταση της vmax στις σκηνες φασαριας
 
Last edited:

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.873
Reaction score
41.080
Αντε να φτιάξουμε μια κατηγορία για να γράφουν οι home cinemακιδες τα σχόλια τους για τις αίθουσες της πόλης :p

βρε, που πάμε βρε, που πάμε βρε;
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.692
Reaction score
83.359
Wow! :o

Νομίζω ότι είναι η μεγαλύτερη βαθμολογία που έχεις βάλει ποτέ!
Στην ταινία έπεσαν λεφτά που έπιασαν τόπο. Το 3D της ήταν ισορροπημένο χωρίς μπανάλ εντυπωσιασμούς. Οι διάλογοι λιτοί, ως μίνι διάλειμμα στη δράση, η οποία είχε όλες τις άρρωστες εμπνεύσεις που ταίριαζαν στην παλαβή ατμόσφαιρα του κόσμου.

Τα μηνύματα μπορούσες να τα προσπεράσεις άνετα. Σύντομοι προβληματισμοί που δεν πρόλαβαν να με ενοχλήσουν. Ήταν και ευκαιρία για μια γρήγορη ματιά στο smartphone.

Και φυσικά μία κούκλα Theron.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.864
Reaction score
34.171
Μaggie , 2015

3/10

Μα ο Αρνολντ, σε ποσο μαπα , ποσο ασχημη ταινια μπορει να πρωταγωνιστησε??

Και δε μας τα συνηθιζει...
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.095
Reaction score
20.573
Focus (2015)

Άντεξα γύρω στα 15 λεπτά. Εγώ που έλεγα ότι φάρμακο κατά της αϋπνίας είναι μόνον οι ταινίες του Αγγελόπουλου.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Mad Max: Fury Road

8/10, άριστο action movie χωρίς απολογίες και συναισθηματικές σαχλαμάρες και κυρίως χωρίς αθλιότητες και επαναλήψεις τύπου Michael Bay.
Αν το γ@μωVillage είχε σωστή ένταση στο κεντρικό που ήταν το λιγότερο 3-4dB κάτω, μπορεί να έβαζα παραπάνω.
δεν το πιστευω :roflmao:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.661
Focus (2015)

View attachment 47825

Ανάλαφρη ταινία, γεμάτη όμορφους και καλοντυμένους ανθρώπους, πολυτελείς τοποθεσίες και ενδιαφέρουσα πλοκή. Ευτυχώς, στο Focus δεν υπάρχει βαθύτερη προσέγγιση, ούτε στους χαρακτήρες ούτε στην υπόθεση, αφήνοντας το θεατή να απολαύσει μία ξεκούραστη ομορφιά.

Οι κριτικοί που την έθαψαν μπορούν να γυρίσουν στις αυτοκτονικές και μίζερες παραγωγές τους και να αφήσουν το Focus για τους κανονικούς ανθρώπους. 8-)

7.5/10
Έθαψαν αυτή τη ταινία οι κομπλεξικοί; :headbang:

Μου άρεσε πολύ αυτή η ανάλαφρη όπως είπες ταινία Άλεξ και θα της βάλω κι εγώ 7+/10

Θα βάλω όμως 9+/10 για την ομορφιά της, στην 25χρονη πρωταγωνίστρια.

Κάδρο 16:9, άψογη εικόνα, DTS-HD MA 7.1 (αχρείαστος, αλλά απίστευτος στη σκηνή των περασμάτων των Formula Indy στην πίστα*, που ήταν όλα τα λεφτά), γρήγορος ρυθμός. :thumbsup:

8/10

Τώρα κατάλαβα πόσο μου έχει λείψει αυτός ο ήχος από την τωρινή Formula 1...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.873
Reaction score
41.080
δεν τα κατάφερα με το focus :idk:
με το ζόρι και λίγο ύπνο στο ενδιάμεσο έφτασα μέχρι το τέλος
νομίζω ότι και ο σκηνοθέτης κοιμόταν στο μεγαλύτερο μέρος της ταινίας...κατά τη γνώμη μου ακόμη και την ομορφιά του κοριτσιού δεν την εκμεταλλεύτηκε ώστε τουλάχιστον γύρω από αυτή να στήσει κάτι που να σε κρατάει να δεις την επόμενη σκηνή...γιατί από στορυ και πλοκή άστα να πάνε.
3/10 :rolleyes:
 

Μηνύματα
20.116
Reaction score
14.479
To Focus είναι μια ταινιουλα της σειρας με καλο Soundtrack.

Η πρωτη μιση ωρα με κουρασε,αλλα ηθελα να δω κι εγω τους καλοντυμένους ανθρώπους ...:D

6,5 / 10


 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.570
Reaction score
94.440
...δεν τα κατάφερα με το focus :idk:
με το ζόρι και λίγο ύπνο στο ενδιάμεσο έφτασα μέχρι το τέλος...
To Focus είναι μια ταινιουλα της σειρας με καλο Soundtrack.
Λέω να την ξαναδώ σήμερα! :D
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.661
"Ex Machina" http://www.imdb.com/title/tt0470752/?ref_=nm_knf_t1

''Από μηχανής'' ο Ελληνικός τίτλος.

Εγώ δεν θα βάλω βαθμολογία, αλλά πιστεύω ότι θα δω πολύ διαφορετικές από εσάς. :whistling:

Στο imdb πάντως είναι 8.1/10. Οι άντρες έχουν δώσει υψηλότερη βαθμολογία απ' τις γυναίκες. :whistling:

Ένας δισεκατομμυριούχος προγραμματιστής (στο ρόλο ο περιζήτητος, πλέον, μοναδικός ηθοποιός της νεότερης γενιάς που φωνάζει στις σιωπές του, Όσκαρ Άιζακ - "Inside Llewyn Davis") θα φέρει έναν από τους υπαλλήλους του (ένας εύθραυστα ευαίσθητος "Όσα Φέρνει ο Χρόνος" Ντόνολ Γκλίσον) στην πολυτελή κατοικία του για να συμμετάσχει σε ένα πείραμα που θα αφορά στην τελευταία του εφεύρεση, ένα εξαιρετικά προηγμένο θηλυκό ρομπότ που διαθέτει τεχνητή νοημοσύνη (στο ρόλο η Σουηδέζα ηθοποιός Αλίσια Βικάντερ - "Άννα Καρένινα").



Περίεργη ταινία, που όντως δυσκολεύεσαι να βαθμολογήσεις. Αν ήμουν xfader θα της έδινα 2/10. :D
Αυτοί που (δήθεν?) προβληματίστηκαν 8+/10
Εγώ είμαι στο 6/10. Την βλέπεις μία φορά, για να πεις ότι την είδες, και την ξεχνάς.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Η καψυποψια μπορει να συνηπαρξει με την ευφυια? Υπαρχει επιλεκτικοτητα στο ποσοστο καταχωρησης στον ''σκληρο μας''?:whistling:
 

Μηνύματα
511
Reaction score
454
Μaggie , 2015

3/10

Μα ο Αρνολντ, σε ποσο μαπα , ποσο ασχημη ταινια μπορει να πρωταγωνιστησε??

Και δε μας τα συνηθιζει...
Μετά τον statham πήρε φαίνεται σειρά και αυτός.
Τι χάλια ταινία θεέ μου 2/10 για ύπνο !!!!!!
 

Μηνύματα
20.116
Reaction score
14.479
Περίεργη ταινία, που όντως δυσκολεύεσαι να βαθμολογήσεις. Αν ήμουν xfader θα της έδινα 2/10. :D
Αυτοί που (δήθεν?) προβληματίστηκαν 8+/10
Εγώ είμαι στο 6/10. Την βλέπεις μία φορά, για να πεις ότι την είδες, και την ξεχνάς.

Τις περισσότερες ταινίες τις βλεπω μια φορα,εκτος απο αυτες που μου αρέσουν πολυ και τις ξαναβλέπω.:)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.692
Reaction score
83.359
Περίεργη ταινία, που όντως δυσκολεύεσαι να βαθμολογήσεις. Αν ήμουν xfader θα της έδινα 2/10. :D
Αυτοί που (δήθεν?) προβληματίστηκαν 8+/10
Εγώ είμαι στο 6/10. Την βλέπεις μία φορά, για να πεις ότι την είδες, και την ξεχνάς.
Είχα αρχίσει να τη βλέπω και, ως συνήθως, είπα να την τρέξω λίγο μέχρι να γίνει κάτι. Όταν άφησα το πλήκτρο είχε τελειώσει...
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Η γιαπονεζα περνει 8+ παντως;) κατι ειναι και αυτο..

Snowpiercer 2013 5/10

Στο τελος κατι θελει να μας πει ο ποιητης αλλα με τον τροπο που αποδειδεται χαντακωθηκε..
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.554
Μηνύματα
2.864.248
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top