Χαρίζεται καλώδιο τροφοδοσίας Shanling 1,5 m

Μηνύματα
107
Reaction score
36
Θέλω να ζητήσω συγγνώμη που δεν τήρησα την υπόσχεσή μου:

Ας δούμε ποιοι ενδιαφέρονται μέχρι το τέλος της εβδομάδας και την Κυριακή στις 6 μ.μ. θα γίνει κλήρωση.
Απρόβλεπτες δυσκολίες με κράτησαν πολύ απασχολημένο και μακρυά από τον υπολογιστή μου, τώρα όμως μπορούμε να προχωρήσουμε.

Ελπίζοντας ότι κανείς από τους συμμετέχοντες δεν έχει αντίρρηση, θα ήθελα να συμμετάσχουν στην κλήρωση και όσοι εκδήλωσαν ενδιαφέρον την περασμένη Κυριακή μετά τις 6 μ.μ. Έτσι λοιπόν, η λίστα των συμμετεχόντων έχει ως εξής, με τη σειρά που εκδήλωσαν ενδιαφέρον:

1. George Sakkas
2. BbisbosS
3. tigergreg
4. oldy
5. makis.pol
6. Δημοκηδής
7. Γιάννος
8. tyler durden
9. tparlos
10. daharis5260
11. pelopis85
12. Retro_Soulman
13. sugar_611
14. Valve Audio Acoustics
15. arouken
16. Νίκος Σταθόπουλος
17. G.Ra
18. Dimitris Top.
19. Κυριακου Γιαννης
20. Orpheus007
21. jm62
22. filnabro
23. Georgesod
24. billarm
25. hiendakias
26. freaklight
27. alexis
28. mikekam

Ποιος θα δώσει μια λέξη-κλειδί για να ανακατευτεί η λίστα;
 

Μηνύματα
511
Reaction score
454
Η λέξη κλειδί να είναι avsite !!!
Ή κάτι σχετικό με το φόρουμ τέλος πάντων !!!!
 

Μηνύματα
107
Reaction score
36
Η λέξη κλειδί να είναι avsite !!!
Ή κάτι σχετικό με το φόρουμ τέλος πάντων !!!!
Ωραία, η λέξη-κλειδί avsite παράγει αυτή την αντιμετάθεση των αριθμών από 1 έως 28. Κάθε αριθμός στην ακολουθία δίνει τη θέση του αντίστοιχου μέλους στην ανακατεμένη λίστα (ο 1ος γίνεται 25ος, ο 2ος γίνεται 12ος κ.ο.κ.), άρα η ανακατεμένη λίστα είναι:

7 Γιάννος
26 freaklight
4 oldy
25 hiendakias
16 Νίκος Σταθόπουλος
22 filnabro
9 tparlos
10 daharis5260
13 sugar_611
12 Retro_Soulman
6 Δημοκηδής
2 BbisbosS
8 tyler durden
19 Κυριακου Γιαννης
15 arouken
27 alexis
14 Valve Audio Acoustics
21 jm62
28 mikekam
23 Georgesod
17 G.Ra
20 Orpheus007
11 pelopis85
3 tigergreg
1 George Sakkas
5 makis.pol
18 Dimitris Top.
24 billarm

Παρακαλείται λοιπόν ο νικητής της κλήρωσης, ο Γιάννος, να δηλώσει αν αποδέχεται την αποστολή του δώρου. Σε περίπτωση που μένει στην Αθήνα ή στην Πάτρα, μπορεί να έρθει να το παραλάβει ο ίδιος.
 




Μηνύματα
107
Reaction score
36
Σημειώνω ότι σε περίπτωση που το στείλω ταχυδρομικά, θα το στείλω μέσω ΕΛΤΑ, χωρίς ασφάλιση και με αντικαταβολή, για να μου επιστραφούν τα ταχυδρομικά τέλη. Το κόστος για τον παραλήπτη θα είναι 3,80 ευρώ.
 

Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
5ος στη κατάταξη, δεν είναι άσχημα... Καλές ακροάσεις στον τυχερό Γιάννο!!
 



Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
Ο άλλος φίλος χάριζε πικάπ και είχε μόνο έναν υποψήφιο.
Εδώ για το καλώδιο έπεσε ακρίδα!!
Συμπέρασμα: είστε καλωδιάκηδες κι ας μην το παραδέχεστε. :D :D :p
Προφανώς τα χώσαμε αρκετά στις πηγές και τα ενισχυτικά και ξεμείναμε απο χρήμα για τα παρεκλόμενα!!! :p
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
Ο άλλος φίλος χάριζε πικάπ και είχε μόνο έναν υποψήφιο.
Εδώ για το καλώδιο έπεσε ακρίδα!!
Συμπέρασμα: είστε καλωδιάκηδες κι ας μην το παραδέχεστε. :D :D :p

ΟΧΙ ΡΕ ΣΥ!!

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΑ......

ΑΠΛΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΜΕ ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΟΥΝ ΟΙ ΠΑΠΑΝΤΖΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.....:p
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΕΝΤΣΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΘΟΥΜΕ ΜΑΚΑΚΕΣ ΜΕΤΑ....:D:laugh::roflmao:
 


Μηνύματα
290
Reaction score
140
Θα ηταν καλο παντως να ακουσουμε μετα εντυπωσεις!!! Συγχαρητηρια για την δωρεα!!!
 




Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Το καλώδιο παρελήφθη αρτίως, μετά τιμών, μετά βαΐων και μετά κλάδων!

Ο Φώτης aka gdmn1973 και ΠΡΩΗΝ κάτοχος (μην ξεχνιόμαστε :p ) είχε δώσει μεγάλη σημασία στη σημειολογία. Ακόμη και η σακούλα που το μετέφερε ήταν σχετική με το αντικείμενο:

image.jpg


Η συσκευασία που περιεχόταν το περί ου ο λόγος καλώδιο, ήτο άψογη σε bubbl-o-φάκελο με το όνομα του υπέρ-τυχερού γραμμένο πάνω του:

IMG_1618 αντίγραφο.JPG


Το καλώδιο ως καλώδιο είναι κλασικού τύπου, φιδίσια καμωμένο με δίχτυ διχτυωτό και θερμοσυστελλόμενα:

IMG_1619 αντίγραφο.JPG


Το βίσμα παραλαβής της τάσης έχει σαφές βελάκι ροής των ηλεκτρονίων για να μην γίνει κανένα λάθος και μπει ανάποδα:

IMG_1620 αντίγραφο.JPG


Το βίσμα παράδοσης της τάσης, έχει επίσης σαφές βελάκι ροής ηλεκτρονίων:

IMG_1622 αντίγραφο.JPG


Τείνω να πιστέψω πως τα βελάκια είναι για να μην χάσουν το δρόμο τα ίδια τα ηλεκτρόνια, παρά να μην βάλουμε εμείς ανάποδα τα βίσματα :laugh:.

Δυστυχώς, η προσπάθεια του να ανοίξω το φις για να δω τα καλώδια προέβη άκαρπη. Πρέπει να ανοιχθεί το θερμοσυστελλόμενο και δεν είχα όρεξη για τέτοιες δουλειές. Από την εμπειρία μου πρέπει να είναι καρέ 2,5mm έκαστος αγωγός.

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σημειώσετε πως το καλώδιο είναι φωτογραφημένο σε τραπέζι κήπου 1,60 x 0,90 μέτρα από αυθεντικό ξύλο teak. Είναι άσχετο με το αντικείμενο αλλά θέλω να σας κάνω φιγούρα :p.

Μ´ αυτά και με αυτά πέρασε η ώρα, ηπιώθη κι ο καφές κι έπειτα από την χρήσιμη ανταλλαγή απόψεων αναφορικά με τα καλώδια, τη χρησιμότητά τους και την αναγκαιότητα αυτών, πήραμε το δρόμο της επιστροφής...

Άμα της ακροάσεως, θα γραφούν κι εντυπώσεις.

Επειδή όμως πιστεύω πως το καλό, καλό είναι να το μεταφέρουμε, δεσμεύομαι με τη σειρά μου να χαρίσω αυτό το καλώδιο ή το δικό μου επάργυρο καλώδιο εφ όσον αντικατασταθεί από αυτό.

Το θέμα δεν είναι να μαζεύουμε καλώδια, το θέμα είναι να γίνεται τζόγος και να κάνουμε την πλάκα μας!

Θενκ γιου ολ οφ γιού βρε σεις :)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.864
Reaction score
77.466
Το καλώδιο παρελήφθη αρτίως, μετά τιμών, μετά βαΐων και μετά κλάδων!

Ο Φώτης aka gdmn1973 και ΠΡΩΗΝ κάτοχος (μην ξεχνιόμαστε :p ) είχε δώσει μεγάλη σημασία στη σημειολογία. Ακόμη και η σακούλα που το μετέφερε ήταν σχετική με το αντικείμενο:

View attachment 48427

Η συσκευασία που περιεχόταν το περί ου ο λόγος καλώδιο, ήτο άψογη σε bubbl-o-φάκελο με το όνομα του υπέρ-τυχερού γραμμένο πάνω του:

View attachment 48430

Το καλώδιο ως καλώδιο είναι κλασικού τύπου, φιδίσια καμωμένο με δίχτυ διχτυωτό και θερμοσυστελλόμενα:

View attachment 48429

Το βίσμα παραλαβής της τάσης έχει σαφές βελάκι ροής των ηλεκτρονίων για να μην γίνει κανένα λάθος και μπει ανάποδα:

View attachment 48432

Το βίσμα παράδοσης της τάσης, έχει επίσης σαφές βελάκι ροής ηλεκτρονίων:

View attachment 48431

Τείνω να πιστέψω πως τα βελάκια είναι για να μην χάσουν το δρόμο τα ίδια τα ηλεκτρόνια, παρά να μην βάλουμε εμείς ανάποδα τα βίσματα :laugh:.

Δυστυχώς, η προσπάθεια του να ανοίξω το φις για να δω τα καλώδια προέβη άκαρπη. Πρέπει να ανοιχθεί το θερμοσυστελλόμενο και δεν είχα όρεξη για τέτοιες δουλειές. Από την εμπειρία μου πρέπει να είναι καρέ 2,5mm έκαστος αγωγός.

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σημειώσετε πως το καλώδιο είναι φωτογραφημένο σε τραπέζι κήπου 1,60 x 0,90 μέτρα από αυθεντικό ξύλο teak. Είναι άσχετο με το αντικείμενο αλλά θέλω να σας κάνω φιγούρα :p.

Μ´ αυτά και με αυτά πέρασε η ώρα, ηπιώθη κι ο καφές κι έπειτα από την χρήσιμη ανταλλαγή απόψεων αναφορικά με τα καλώδια, τη χρησιμότητά τους και την αναγκαιότητα αυτών, πήραμε το δρόμο της επιστροφής...

Άμα της ακροάσεως, θα γραφούν κι εντυπώσεις.

Επειδή όμως πιστεύω πως το καλό, καλό είναι να το μεταφέρουμε, δεσμεύομαι με τη σειρά μου να χαρίσω αυτό το καλώδιο ή το δικό μου επάργυρο καλώδιο εφ όσον αντικατασταθεί από αυτό.

Το θέμα δεν είναι να μαζεύουμε καλώδια, το θέμα είναι να γίνεται τζόγος και να κάνουμε την πλάκα μας!

Θενκ γιου ολ οφ γιού βρε σεις :)

Εγώ θα ήθελα να επικεντρωθούμε με δυο λόγια στο τραπεζάκι teak (1,60 x 0.90) όταν μπορέσεις και τι διαφορές προσδίδει στην γεύση του καφέ...το ποτήρι το τοποθετείς προσκείμενο στην μεγάλη ή την μικρή πλευρά? και όταν το βαρεθείς αν θα ήθελες να το κάνεις τράμπα με χρηματική διαφορά από μέρους σου με πλαστικοποιημένο τετράεδρο με τα ποδίων made in Τζίπσι Βάγον !!!

:lolsign::lol::lolsign::lol::lolsign::lol::lolsign::lol::lolsign:
 

Μηνύματα
307
Reaction score
67
Αξιόλογη η κίνηση να χαρίσεις το καλώδιο.....Θα με κάνεις πολύ ευτυχισμένο αν είμαι ο τυχερός που θα αποκτήσει το καλώδιο μιάς και θα είναι ταίρι με το DAC που υπάρχει στην κατωχή μου
Shanling D3.2 !!!!!!!!!!!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.976
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top