αγορα avr pioneer απο εξωτερικο

Μηνύματα
103
Reaction score
24
θεσσαλονικη ειμαι.. κριμα... πανε χρονια που κανονιζα με φιλους ακροασεις... τα πεθυμησα ολα αυτα
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ναι, έχει app, αλλά σε κόβω για Logitech Harmony Ultimate μετά, οπότε δεν παιζει και πολυ ρόλο!
 


Μηνύματα
103
Reaction score
24
φιλε surf τι γνωμη εχεις για τους pioneer στην lx σειρα ειναι καθολου μουσικοι? η αν συνδιαστει με τους emotiva σαν preamp γινει μεγαλη πατατα..
 



Μηνύματα
103
Reaction score
24
δωματιο στο οποιο θα γινει το project θα ειναι στο περιπου 50 τετραγωνικα... με παιρνει για 11,2 καναλια ? δν εχω δοκιμασει ποτε τοσα ηχεια...
 

Μηνύματα
681
Reaction score
255
Αν τοποθετηθουνε σωστα, εισαι μια χαρα. Βεβαια θα ηταν προτιμοτερο να πας σε 11.2 ch av processor και 11.0 ch power amp. Φευγεις ομως χρηματικα...!!! Για ATMOS και με 9 γινεται δουλεια αλλα με 11 θα εισαι καλυτερα.......αρκει να υπαρξει συντομα αρκετο υλικο...γιατι ετσι οπως το πανε.....
 

Μηνύματα
103
Reaction score
24
το project το φανταζομαι με 11,2 για ενισχυτικα μπορει να μην μπουν και καθολου για αρχη θα δοκιμασω ενα avr 11,2 και αν ι ισχυς δν φτασει σε αυτα τα μετρα βαζουμε και τελικους..
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
το project το φανταζομαι με 11,2 για ενισχυτικα μπορει να μην μπουν και καθολου για αρχη θα δοκιμασω ενα avr 11,2 και αν ι ισχυς δν φτασει σε αυτα τα μετρα βαζουμε και τελικους..
Τι θα δεις ομως με 11·2 atmos κλπ? πόσα τέτοια BluRay κυκλοφορούν?
 

Μηνύματα
103
Reaction score
24
καλημερα φιλε μου... το project θα ειναι και για μελλοντικο υλικο.. ας γινει πρωτα με το καλο κι ας μην δουλεψει 11,2 atmow
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
καλημερα φιλε μου... το project θα ειναι και για μελλοντικο υλικο.. ας γινει πρωτα με το καλο κι ας μην δουλεψει 11,2 atmow
Καλημέρα συμπολίτη!

Αφού ειναι να πάρεις τα ενισχυτικά τωρα και προς βλέπεις σε τέτοιο μεγάλο setup (11.2) καλα κανεις κατα την ταπεινή μου γνώμη να κοιτάς αυτά που κοιτάς . Αλλιώς , όπως λες κάποια στιγμή θα έπρεπε να κανεις τραμπες...

Αλλα επενδύσεις σε ηχεια πανω απο 7.2, δεν ξέρω μου φαίνεται σπατάλη...οχι πως θα γίνει κανένας ελεγκτής στην τσέπη σου, αλλα να: εχω 7.1 και ψάχνω με το κυάλι BluRay 7.1 να το απολαύσω. Atmos μεχρι πρόσφατα μονο το καινούργιο Transformers υπήρχε, δεν ξέρω αν βγήκε αλλο προσφάτως. Αν δεν υπάρχουν 40-50 τίτλοι και αν δεν βγαίνουν συνεχώς καινούργιοι, δεν ειναι κακή επένδυση? τα είδες τα ξανά είδες, μετα?

Ίσως μια ιδέα θα ηταν να προσθέτει κάποιος ηχεια με τον καιρό σε εναν ήδη ικανό ενισχυτη, όσο αυξάνονται και οι διαθέσιμοι τίτλοι...
 

Μηνύματα
103
Reaction score
24
το συγκεκριμενο setup θα ειναι και audiophile και για ταινιες.. οτι παρω τωρα θα μεινει για χρονια, οι τραμπες τελειωνουν καπου εδω..
απλα αφου τα δινω που τα δινω ας φτιαξω ενα setup σωστο.. ετσι κι αλλιως τα ηχεια τα φτιαχνω εγω.. απλα σαν ιδεα να βαζω κατι ακομα οταν πχ βγαινει ενα καινουριο φορμα το θεωρω χαζο συνεχεια με κατασκευες και προσθηκες θα ειμαι...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
το συγκεκριμενο setup θα ειναι και audiophile και για ταινιες.. οτι παρω τωρα θα μεινει για χρονια, οι τραμπες τελειωνουν καπου εδω..
απλα αφου τα δινω που τα δινω ας φτιαξω ενα setup σωστο.. ετσι κι αλλιως τα ηχεια τα φτιαχνω εγω.. απλα σαν ιδεα να βαζω κατι ακομα οταν πχ βγαινει ενα καινουριο φορμα το θεωρω χαζο συνεχεια με κατασκευες και προσθηκες θα ειμαι...
Αφού θα τα φτιάξεις εσυ τα ηχεια, καταλαβαίνω απόλυτα το σκεπτικό σου!;)
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Οι Yamaha δεν παίζουν 11 κανάλια ταυτόχρονα. Μέχρι 9. Όποτε σίγουρα θες εξωτερική ενίσχυση για 7.2.4.

Atmos υπάρχουν ταινίες. John wick, unbroken, expendables 3, transformers, American sniper και πιθανόν κι άλλες.

Είπαμε θα πάρει τους τελικούς, είτε 7 κανάλια, είτε 5+2 και τα ατμός θα τα οδηγεί απο τον ολοκληρωμένο! Και μετά θα ανέβω Θεσσαλονίκη να το ακούσω το σεταπ.!
 

Μηνύματα
103
Reaction score
24
ε ναι γτ αν σκεφτεις οτι για ενα ζευγος διπολικα surround της focal θα παει κανα 600αρι. εγω θα κανω 4 με τα ιδια ισως και λιγοτερα..
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.707
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top