Γνωμη για αγορα ενισχυτη

Μηνύματα
501
Reaction score
202
καλμημερα
Θα ηθελα την γνωμη σας γιατι ειμαι ετοιμος για αγορα ενισχυτη.
Ειμαι αναμεσα σε
-Xindak 6950 (09) υβριδικος ολοκληρομενος
http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.aspx?ProductID=466

Ή

-Xtz ap 100 τελικος + xindak 3200 mk2 προενισχυτη λαμπατο.

http://www.xindakitalia.com/negozio/xindak-xa3200-mk-ii-preamplificatore-a-valvole/
http://www.xtzsound.com/en/products/electronics/class-ap100-svart

Για σετ προ-ενισχυτη δεν ξεω καθολου αν τεριαζουν μεταξι τους .
Ποια η γνωμη σας μια και ειμαι λιγο ασχετος .
Να υπογραμησω οτι ειναι στην ιδια τιμη και κατασταση
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Και οι 2 φαίνονται καλές επιλογές με την προϋπόθεση ότι στην δεύτερη περίπτωση υπάρχει ματσάρισμα προ τελικού. Ποια ηχεία θα οδηγήσεις;
 

Μηνύματα
501
Reaction score
202
Τα ηχεια ειναι τα cav md ex 3 σχετικα δυσκολο ηχειο. Με προβλιματιζει λιγο οτι ο τελικος εχει balance εισοδους ενο ο προ οχι. Δεν ξερω ποσο καλο ειναι αυτο. Επισεις κοιταω και εναν τελικο advance acoustic maa 406 μου φενεται καλητερη επιλογη απο τον xtz στα ιδια χρηματα. Τι λετε?
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Το ότι δεν έχει balanced εξόδους ο προ δεν είναι πρόβλημα. Απλά δεν θα μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις τις συγκεκριμένες στην μεταξύ τους σύνδεση. Το θέμα είναι να υπάρχει ματσάρισμα "ηλεκτρικά" μεταξύ τους αλλά και "ακουστικά" . Και η xindak είναι πολύ φειδωλή στο να αναφέρει τεχνικά χαρακτηριστικά. Από την άλλη οι ολοκληρωμένοι της εταιρίας είναι πολύ καλά μηχανάκια απλόχεροι σε ρεύμα και μουσικοί. Το λέω αυτό καθώς έχω τον υβριδικό 6900 με τα chario delphinus. Tα ηχεία δεν είναι εύκολα (πέφτουν μέχρι 2,5Ω) και ποτέ δεν μ' άφησε σε οδήγηση ακόμα και σε πολύ ψηλές εντάσεις. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να ακούσεις αν μπορείς το συνδυασμό ηχεία ενισχυτές και να δεις τι σου κάθεται καλύτερα
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Καλό είναι προ και τελικός να είναι της ίδιας εταιρίας.
Κοίτα και κανέναν Nad
 

Μηνύματα
501
Reaction score
202
Δεν μου γεμιζουν και πολυ το ματι οι nad αν και ξερω οτι ειναι πολυ καλα μηχανηματα . Εμφανισιακα ομως δεν ειναι αυτο που θα το βλεπεις και στον υπνο σου. Για τα ηχεια μου πιο nad θα μου προτηνες? εκτος απο το σετ προ-τελικου που ξεφευγει η τιμη. Για την advance acoustic πια ειναι η γνωμη σας? δεν εχω διαβασι και τα καλητερα σε ενισχυτες .
 

Μηνύματα
501
Reaction score
202
Το ότι δεν έχει balanced εξόδους ο προ δεν είναι πρόβλημα. Απλά δεν θα μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις τις συγκεκριμένες στην μεταξύ τους σύνδεση. Το θέμα είναι να υπάρχει ματσάρισμα "ηλεκτρικά" μεταξύ τους αλλά και "ακουστικά" . Και η xindak είναι πολύ φειδωλή στο να αναφέρει τεχνικά χαρακτηριστικά. Από την άλλη οι ολοκληρωμένοι της εταιρίας είναι πολύ καλά μηχανάκια απλόχεροι σε ρεύμα και μουσικοί. Το λέω αυτό καθώς έχω τον υβριδικό 6900 με τα chario delphinus. Tα ηχεία δεν είναι εύκολα (πέφτουν μέχρι 2,5Ω) και ποτέ δεν μ' άφησε σε οδήγηση ακόμα και σε πολύ ψηλές εντάσεις. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να ακούσεις αν μπορείς το συνδυασμό ηχεία ενισχυτές και να δεις τι σου κάθεται καλύτερα
Μακαρι να μπορουσα να ακουσω με τα ηχεια μου 2-3 ενισχυτες που εχω στο μιαλο μου αλλα ειναι λιγο δυσκολο. Το οτι δεν εχει balance εξοδους δεν μου περιοριζει λιγο της δυνατοτιτες του τελικου? αν ειχα δλδ και ενα dac balace φανταζομαι θα εχανα λιγο με αυτον τον προ της xindak.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.488
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top