Projector για παρουσιάσεις - Ποιον να πάρω;

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Καλησπέρα σας παιδιά,

Καλώς σας βρήκα, θα χρειαστεί να αγοράσω έναν Projector για επαγγελματική χρήση. Κυρίως θα παίζει παρουσιάσεις σε αίθουσες 10-15 ατόμων με ή χωρίς φωτισμό (άρα απ όσο έχω διαβάσει θέλω περίπου 2000 λούμεν ή και παραπάνω, σωστά;). Υπάρχει κάποιος μπούσουλας για να αποφασίσω τι θα πάρω;

Κοιτάω και μεταχειρισμένο και καινούργιο κυρίως τεχνολογίας DLP καθώς δεν θέλω να ανέβω σε τιμή.

Όποια απάντηση και πρόταση ευπρόσδεκτη !!

Ευχαριστώ πολυ!
 

Μηνύματα
236
Reaction score
246
Αν σε ενδιαφέρει η φορητότητα τότε σου προτείνω τον Dell M115HD.

Τον έχω και είναι εξαιρετικά πρακτικός. Όποτε δε πάω σε κανένα πελάτη και τον κουβαλάω μαζί μου είναι ένα εξαιρετικό opening topic το προβολάκι . Επίσης η πηγή είναι LED και η Dell το δίνει για 20000 ώρες. Μέχρι στιγμής έχει 750 ώρες και δεν με έχει προβληλατίσει καθόλου.

Το αρνητικό είναι ότι δεν έχει καθόλου zoom και φτιάχνεις το μέγεθος της εικόνας με το "μπρός-πίσω" αλλά κατά τα λοιπά το θεωρώ εξαιρετικό.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Καλημέρα φίλε μου,

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Να σου πω την αληθεια δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει φορητός και μη φορητός. Έχουν κάποια διαφορά στον τρόπο κατασκευής ή είναι μόνο θέμα μεγέθους;

Απο κει και πέρα θέλω να πάρω κάτι το οποίο θα ναι σκυλί και θα κάνει σωστά τη δουλειά του ανεξαρτήτως σε τι χώρο είναι και λογικά να είναι DLP.

Άρα δεν ξέρω...:(
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.247
Reaction score
8.755
Φορητός σημαίνει ότι μπορείς να τον μεταφέρεις εύκολα. Κοινώς είναι μικρός κι ελαφρύς. Ποιο είναι το budget σου;
 

Μηνύματα
444
Reaction score
293
Αρκετοί καινούργιοι βιντεοπροβολείς παρουσιάσεων, δίνουν τη δυνατότητα να παίζουν απ' ευθείας μέσω USB θύρας την αναπαραγωγή παρουσιάσεων και εγγράφων. Μια πολύ χρήσιμη δυνατότητα γιατί δεν είναι απαραίτητος ο υπολογιστής
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.220
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top