Αγορά SMART ΤV - 32"

Μηνύματα
14
Reaction score
1
Ενδιαφέρομαι για μία τηλεόραση (smart TV 32") μέχρι τα 430 +/- (δεν με ενδιαφέρει 3D)
Είδα μερικά μοντέλα όπως Samsung UE32H6400 και Samsung ue32j5500 * Ποια να επιλέξω και γιατί ?

* Στα 409€ βρήκα την ue32j5500
 


Μηνύματα
14
Reaction score
1
Ναι , πολύ ωραία και αυτή την είδα , απλά είναι το προηγούμενο μοντέλο από την ue32j5500 , δεν ξέρω πως να κάνω επιλογή δεν είχα ποτέ smart TV .
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ 279 ΕΥΡΩ ΣΕ 12 ΑΤΟΚΕΣ ΠΑΡΑΔΟΤΕΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΣΟΥ

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΓΟΡΑ.

ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΜΗ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΥ ΧΩΣΙΜΑΤΟΣ ΚΑΘΟΤΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑΖΕΙ

ΡΑΓΔΑΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΦΤΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΚΑΖΑΝΑΚΙ.

ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΕ 4-5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ "ΜΕΡΙΑΣΕΙΣ" ΣΕ ΚΑΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ Η ΑΠΟΘΗΚΗ ΘΑ

ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ.....
 

Μηνύματα
14
Reaction score
1
Συμφωνώ, αυτό συμβαίνει με την τεχνολογία , τα πάντα αλλάζουν γρήγορα .
Η τηλεόραση θα μπει στο καθιστικό και θα δουλέψει αρκετά χρόνια ( να ήμαστε γεροί ) το σκεπτικό μου είναι να κάνει εύκολα αυτό που πρέπει και να μη ταλαιπωρεί την κατάσταση , αν είναι για μερικά ευρό παραπάνω ώστε να πάρω κάτι καλύτερο είμαι πρόθυμος να τα δώσω διαφορετικά δεν θέλω να πετάξω ούτε ένα ευρώ άδικα, πάω για την οικονομική .
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
ε, ρε πο@στη μου, πριν δέκα μέρες πήρα το μη smart μοντέλο, στα 269 (τελευταία κομμάτια με 24 άτοκες από public).
καλό τηλεορασάκι είναι από το λίγο που το είδα, ήταν για την πεθερά μου.
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
ε, ρε πο@στη μου, πριν δέκα μέρες πήρα το μη smart μοντέλο, στα 269 (τελευταία κομμάτια με 24 άτοκες από public).
καλό τηλεορασάκι είναι από το λίγο που το είδα, ήταν για την πεθερά μου.
ΝΑΙ! ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΣΙΝΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΑ ΞΕΦΤΥΛΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑ!!!!!
ΑΣΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΩΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΥΡΝΙΑ ΣΜΑΡΤ.
ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΜΕ ΜΙΑ LG 32 LC56 ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΑΔΙΑΛΕΙΠΤΑ 6-7 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ.....
 


Μηνύματα
1.696
Reaction score
122
Φίλε LEONI,

Βασικό μειονέκτημα της J5500 (2015) είναι ότι είναι μόνο 50 Hz πραγματικά το πάνελ της σε σύγκριση με την Η6400 (2014) που είναι 100 Hz πραγματικά. Έτσι όπου υπάρχει γρήγορη κίνηση (πχ αθλητικά) ίσως υπάρξει πρόβλημα στην απεικόνιση.

Επίσης η H6400 έχει επιπλέον 2ο remote (αφής) που βοηθάει πολύ στη χρήση των smart λειτουργιών και ένα ζευγάρι γυαλιά 3d. (η J5500 δεν έχει 3d ούτε και smart remote και μάλλον ούτε το δέχεται)

Η J5500 λόγω του ότι είναι 2015 μοντέλο έχει επιπλέον το Micro Dimming Pro όπου υποτίθεται ότι είναι καλύτερο το contrast και το μαύρο κλπ.
 


Μηνύματα
14
Reaction score
1
Έχω πρόβλημα χώρου για μεγαλύτερη TV .
όντος το μοντέλο Η6400 θα ήταν ποίο λειτουργικό - εύχρηστο με το δεύτερο remote ..!!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top