HiFi με ένα ή δύο βασικούς μισθούς????

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.046
Reaction score
8.067
Άνετα θα συνδέσεις το laptop μέσω usb σε μια συσκευή που διαθέτει dac όπως ο advance.
Όπως ανέφερα παραπάνω τα ηχεία τεριάζουν γάντι με τον advance, και πιστεύω ότι θα μείνεις ευχαριστημένος από την απόδοση αυτού του συνδιασμού.

Τα ηχεία όπως σωστά αναφέρεις έχουν την περίοδο αυτή μεγάλο δείκτη απόδοσης / τιμή.

Επίσης να σημειώσεις ότι το ηχείο πέρνει άνετα μεγάλες βελτιώσεις μετά την αγορά .......
 

Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
Παντως εκτιμω πως σημερα ειναι μια καλη εποχη για επιλογη μεταχειρισμενου , ειδικα για ανθρωπους με πολυ μικρο διαθεσιμο εισοδημα.
Προσφατα αγορασα για το σπιτι στο χωριο , εναν luxman l-205 (85 ευρω) , ενα marantz cd-52 (50 ευρω) και ενα ζευγαρι warfedale 8.2 (50 ευρω) .Αριστος ηχος με 185 ευρω.
 

Μηνύματα
56
Reaction score
4
Είχα ως αρχικό project ενισχυτή ηχείων, ενισχυτή ακουστικών, dac και ηχεία με 400€ όλα diy. Θα μου πάρει άπειρο χρόνο μέχρι να γίνει όλο αυτό και κυρίως το κάνω για να μια ασχολία όμορφη..! Εχω ήδη home cinema με κλιπς μικρά (rf10, rb10, rc10,rw10) αλλά αυτά εδώ βλέπω ότι είναι πολύ καλή αγορά σε αυτά τα χρήματα. Είναι μια αγορά που θα μείνει χρόνια. Η χρήση τους για γραφείο κυρίως. Μήπως είναι υπερβολικό;
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.046
Reaction score
8.067
Προσωπικά προσπάθησα να αναφέρω την γνώμη μου για ένα σύστημα οικονομικό με καινούρια μηχανήματα και για την βασική πηγή ακρόασης στον οικιακό μας χώρο.

Για έναν χώρο γραφείου πράγματι θα το θεωρούσα ίσως υπερβολή. Συγνώμη αν δεν κατάλαβα καλά…
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.095
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top