Παίζει το ote tv go σε android media player;

Μηνύματα
85
Reaction score
8
Καλησπέρα,
έχω το full pack του οτε και με ενδιαφέρει να έχω εικόνα και σε δεύτερη τηλεόραση εντός του σπιτιού που να μπορούν να παίζουν διαφορετικά κανάλια.
Με την πρόσφατη ενεργοποίηση του υποτυπώδους προγράμματος φορητότητας που ονομάζεται ote tv go, χρησιμοποιώ ένα δεκάρι tablet επικουρικά αλλά δεν είναι βολικό για συνεχή χρήση.
Μιας και απαιτείται android ή ios πλατφόρμα, σκέφτηκα μήπως δουλέυει με κάποιο android media player. Μήπως το έχει δοκιμάσει κάποιος;
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
από τη στιγμή που είναι Android και έχει πρόσβαση στο Application store της google για να το κατεβάσει, σίγουρα θα παίζει!
Εγώ έχω το Minix Neo X7 και λειτουργεί άψογα με άλλες εφαρμογές βέβαια, που τρέχουν σε όλες τις Android πλατφόρμες, πχ KODI...
 

Μηνύματα
85
Reaction score
8
Η αμφιβολία μου για το αν παίζει το ote tv go ή όχι έγγειται στο αν τη σύνδεση με την τηλεόραση τη βλέπει ως κύρια οθόνη ή εξωτερική.
Για παράδειγμα, στο nexus10 παίζει κανονικά στην οθόνη του tablet αλλά μόλις συνδεθεί με hdmi στην tv, το πρόγραμμα δείχνει μαύρη οθόνη για λόγους προστασίας.
Έχω βρει κάποιες αναφορές ότι σε minix x8 neo έπαιζε, αλλά δεν είναι προσωπική εμπειρία.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.463
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top